NASI PARTNERZY


 

Stowarzyszenie Centrum Sportów Walki FightBoxing - Dąbrowa Górnicza.

Powstało z inicjatywy Marka Kołakowskiego - byłego zawodnika, trenera boksu i wychowawcy kilku mistrzyń Polski  w boksie, który wraz z grupą osób związanej od dawna z boksem między innymi:  Wiesławem Andrzejczakiem - sędzią, trenerem boksu i działaczem Śląskiego Związku Bokserskiego, Janem Aksamitem - byłym zawodnikiem Górnika Sosnowiec i Victorii Jaworzno, Tadeuszem Bauerkiem - byłym zasłużonym pięściarzem Polskiego Boksu, Joanną Kołakowską - byłą mistrzyni polski w wyciskaniu sztangi na ławeczce,  Robertem Siwkiem, Kingą Materą, Konradem Gliźniewiczem i innymi pasjonatami boksu, postanowili zorganizować zebranie założycielskie, po którym przeprowadzono wszystkie procedury związane z zarejestrowaniem stowarzyszenia. 
W wyniku czego w styczniu 2010 roku klub otrzymał pozwolenie na prowadzenie działalności sportowej i od tego czasu zajmuje się prowadzeniem i realizowaniem swoich zadań i celów sportowych. 
Głównym celem i zadaniem jakie postawili sobie założyciele to, stworzenie warunków do uprawiania sportów walki w szczególności boksu, jak również umożliwianie młodzieży uczestniczenia w treningach i w rywalizacji sportowej po przez starty w różnego rodzaju turniejach, walkach sparingowych, walkach pokazowych itp..


NEWS - AKTUALNOŚCIRewanż Łukasza Szczepaniaka z Damianem Rojkiem

W Sobotę 23.09 2017 w Gierałtowicach podczas Memoriału im. Tadeusza Łady, Łukasz Szczepaniak stoczy rewanżową walkę z Damianem Rojkiem z Krakowa.
Pierwsza potyczka obu zawodników zakończyła się przegraną Łukasza, przegrał pechowo w pierwszej rundzie na skutek kontuzji nosa.Rewanż będzie wyglądał zupełnie inaczej - powiedział Łukasz przygotowując się do walki.
Walka do obejrzenia link poniżej.

https://youtu.be/jhq1gWgh6vM

 


Oprócz tej walki z FightBoxingu walczyć będzie Angelika Krysztoforska z Agatą Konieczną z Wodzisławia Śląskiego.
A więc w najbliższą sobotę czekają nas 2 ciekawe walki.


Dodano: 20-09-2017 14:34:10

Udział w Festiwalu Ludzi Aktywnych

Jak co roku, w Dąbrowie Górniczej-tym razem w Fabryce Pełnej Życia, odbył się Festiwal Ludzi Aktywnych , czyli stowarzyszeń społecznych, sportowych , kulturalnych i wszystkich innych co zajmują się organizowaniem różnych przedsięwzięć  służących dąbrowskiej społeczności. Na tym festiwalu nie mogło zabraknąć również naszych zawodników, którzy demonstrowali pokazy boksu i zachęcali do brania udziału w zajęciach treningowych poprawiając swoją sprawność ruchową i  fizyczna.


Dodano: 18-09-2017 12:22:57

Brązowy medal dla Angeliki

Angelika Krysztoforska (51kg) zdobyła brązowy medal  w XII Otwartych Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska Kobiet w Boksie. (05-09.09.2017 Gliwice) Tegoroczny turniej był najmocniej obsadzonym z dotychczasowych edycji. Startowało 207 zawodniczek. Angelika wygrała pierwszą walkę z zawodniczką z Mongolii Delgerkhangai  Khongorzul, natomiast przegrała z Watson Chice z Anglii późniejszą zdobywczyni złotego medalu. Gratulujemy  !!!


Dodano: 11-09-2017 12:45:08

archiwum news 2010-2014