NASI PARTNERZY


 

Stowarzyszenie Centrum Sportów Walki FightBoxing - Dąbrowa Górnicza.

Powstało z inicjatywy Marka Kołakowskiego - byłego zawodnika, trenera boksu i wychowawcy kilku mistrzyń Polski  w boksie, który wraz z grupą osób związanej od dawna z boksem między innymi:  Wiesławem Andrzejczakiem - sędzią, trenerem boksu i działaczem Śląskiego Związku Bokserskiego, Janem Aksamitem - byłym zawodnikiem Górnika Sosnowiec i Victorii Jaworzno, Tadeuszem Bauerkiem - byłym zasłużonym pięściarzem Polskiego Boksu, Joanną Kołakowską - byłą mistrzyni polski w wyciskaniu sztangi na ławeczce,  Robertem Siwkiem, Kingą Materą, Konradem Gliźniewiczem i innymi pasjonatami boksu, postanowili zorganizować zebranie założycielskie, po którym przeprowadzono wszystkie procedury związane z zarejestrowaniem stowarzyszenia. 
W wyniku czego w styczniu 2010 roku klub otrzymał pozwolenie na prowadzenie działalności sportowej i od tego czasu zajmuje się prowadzeniem i realizowaniem swoich zadań i celów sportowych. 
Głównym celem i zadaniem jakie postawili sobie założyciele to, stworzenie warunków do uprawiania sportów walki w szczególności boksu, jak również umożliwianie młodzieży uczestniczenia w treningach i w rywalizacji sportowej po przez starty w różnego rodzaju turniejach, walkach sparingowych, walkach pokazowych itp..


NEWS - AKTUALNOŚCII Krok Bokserski w DKB Dąbrowa Górnicza

6 maja br w Dąbrowie Górniczej odbył sie I Krok Bokserski zorganizowany przez Dąbrowski Klub Bokserski. W turnieju wzieło udział  4 najmłodszych  zawodników Fight-Boxingu: Daniel Fatyga, Rafał Rogala, Norbert Sak i Dawid Wierzchowski. Niestety tym razem żadnemu z nich nie udało się wygrać walki.

 


Dodano: 08-05-2017 13:40:26

Mistrzostwa Śląska /Knurów 09-11.03.2017/

Kacper Rydzowski zdobył Mistrzostwo Śląska kadetów  wygrywając walkę z Bartoszem Bonk z /AZS AWF 06 Kleofas Katowice/

 

 


Dodano: 11-03-2017 21:20:29

Srebrny medal Mistrzostw Polski dla Angeliki Krysztoforskiej

Bardzo dobrze wypadła Angelika Krysztoforska w Mistrzostwach Polski Juniorek, które odbywały się w Grudziądzu w dniach od 01-05.03.2017

Wygrała 3 walki by w finale  ulec jednogłośnie bardziej doświadczonej zawodniczce Darii Puszka z UKS Berej Boxing Lublin.

Po drodze by dotrzeć do finału pokonała: Donatę Pietkiewicz z UKS Włóknik Łódź RSC 1 runda, Wiktorię Gburczyk z Wdy Świecie 5:0, Marię Grabowska TS Wisła Kraków 5:0

 


Dodano: 06-03-2017 12:18:03

archiwum news 2010-2014