NASI PARTNERZY


 

Stowarzyszenie Centrum Sportów Walki FightBoxing - Dąbrowa Górnicza.

Powstało z inicjatywy Marka Kołakowskiego - byłego zawodnika, trenera boksu i wychowawcy kilku mistrzyń Polski  w boksie, który wraz z grupą osób związanej od dawna z boksem między innymi:  Wiesławem Andrzejczakiem - sędzią, trenerem boksu i działaczem Śląskiego Związku Bokserskiego, Janem Aksamitem - byłym zawodnikiem Górnika Sosnowiec i Victorii Jaworzno, Tadeuszem Bauerkiem - byłym zasłużonym pięściarzem Polskiego Boksu, Joanną Kołakowską - byłą mistrzyni polski w wyciskaniu sztangi na ławeczce,  Robertem Siwkiem, Kingą Materą, Konradem Gliźniewiczem i innymi pasjonatami boksu, postanowili zorganizować zebranie założycielskie, po którym przeprowadzono wszystkie procedury związane z zarejestrowaniem stowarzyszenia. 
W wyniku czego w styczniu 2010 roku klub otrzymał pozwolenie na prowadzenie działalności sportowej i od tego czasu zajmuje się prowadzeniem i realizowaniem swoich zadań i celów sportowych. 
Głównym celem i zadaniem jakie postawili sobie założyciele to, stworzenie warunków do uprawiania sportów walki w szczególności boksu, jak również umożliwianie młodzieży uczestniczenia w treningach i w rywalizacji sportowej po przez starty w różnego rodzaju turniejach, walkach sparingowych, walkach pokazowych itp..


NEWS - AKTUALNOŚCI



Piknik rodzinny "Mama, tata i ja"

W sobotę 23 maja 2015 na terenie Gimnazjum nr 10 w Strzemieszycach odbył się festyn pod hasłem„Mama, tata i ja”.Wszyscy uczestnicy rodzinnego pikniku mogli wziąć udział w licznych konkursach i zabawach. Nie zabrakło też wielu atrakcji i akcentów muzycznych oraz sportowych. Jedną z atrakcji był pokaz umiejętności bokserskich w  wykonaniu zawodników i członków klubu Fight Boxing Dąbrowa Górnicza. Trener klubu pan Marek Kołakowski   podczas oficjalnej przemowy opowiedział w skrócie historię klubu, o osiągnięciach zawodników, oraz zaprosił  wszystkich chętnych do obejrzenia pokazów i spróbowania swoich sił w tej dyscyplinie sportu. Podczas przemowy trenera nasi zawodnicy zrobili sobie rozgrzewkę w ruchu i w miejscu m.in. biegi, podskoki, skakanie na skakance i walka z cieniem. Następnie pan trener założył „łapy” i każdy zawodnik demonstrował na tarczy różne elementy techniczne. Dzięki pokazom klub przybliżył dzieciom i młodzieży jak wygląda trening bokserski i zachęcił ich do przyjścia na treningi do naszej szkoły w Dąbrowie Górniczej na ul. Chopina 34.

 

       

 

 

 

 

 


Dodano: 26-05-2015 18:10:38

Podziekowanie dla chłopaków z OHP

Składamy wielkie podziękowanie dla grupy chłopaków z OHP w Sosnowcu: Dawida Jackiewicza, Patryka Habasińskiego, Bartłomieja Kasprzyka, Pawła Kaputa, Krystiana Wierzbickiego, którzy pomagali nam przy organizacji turnieju Bokserskiego PROMOCJA DABROWSKIEGO BOKSU.

Chłopaki spisali się na medal.


Dodano: 26-05-2015 11:04:08

Wyniki walk z Promocji Dąbrowskiego Boksu 2015

Wiecej zdjeć do obejrzenia znajduje sie w galerii.

W sobotę 16 maja 2015 w Dąbrowie Górniczej w hala sportowej ”CENTRUM” ul. Aleja Róż 3

 odbył się turniej  bokserski pt. PROMOCJA DĄBROWSKIEGO BOKSU.

W turnieju wzięło udział 16 klubów przyjechało 66 zawodników w tym 8 dziewczyn.

Stoczono 25 walk plus dwie walki  niepunktowane.

Do najlepszych walk należy zaliczyć :

/seniorzy/

+91kg

  Rafał Kukuryk (Fight Boxing)  vs  Romanem Chlipała (Dragon Beskid) walka  była  niepunktowana.

 75kg

Krzysztof  Załubski  (Fight Boxing ) vs  Damian Stanisławski ( Naprzód Lipiny)

 Daniel Pilc (Fight Boxing) vs  Piotr Oprychał (Dragon Beskid)

Kadetki:

63kg

Aleksandra Piechowska ( Fight Boxing) vs  Maja Mikrut ( Tiger Tarnów).

 

W klasyfikacji klubowej   puchary zdobyli:

 I miejsce             Fight Boxing Dąbrowa Górnicza

II miejsce              GARDA GIERAŁTOWICE

 III miejsce           DRAGON BESKID  Bielsko Biała

 

 Statuetki w klasyfikacji  indywidualnej zdobyli :

Najlepszy młodzik           Colkos Filip ( 06 Kleofas Katowice)

Najlepsza dziewczyna    Milena Bochniak (DKB Dąbrowa Górnicza)

Najlepszy kadet              Otworowski Tomasz ( Garda Gierałtowice)

Najlepszy junior              Basta Grzegorz ( Tiger Tarnów)

Najlepszy senior            Załubski Krzysztof ( Fight Boxing Dąbrowa Górnicza)

 

Wyniki wszystkich walk:

 

Waga

Narożnik

Zawodnik

Klub

Werdykt

1

50/KOB

czerw.

GRALAK JUDYTA

BOXING ODRA WODZISŁAW ŚLĄSKI

p3:0

nieb

MAZUR KAROLINA

TIGER TARNÓW

 

2

52/KOB

czerw.

SIMSAK KLAUDIA

FIGHT BOXING DĄBROWA GÓRNICZA

 

nieb

BOCHNIAK MILENA

DABROWSKI KLUB BOKSERSKI

p2:1

3

56/KOB

czerw.

SKORUPA ANNA

RMKS RYBNIK

p3:0

nieb

TALAREK JUSTYNA

DRAGON BESKID

 

4

63/KOB

czerw.

PIECHOWSKA ALEKSANDRA

FIGHT BOXING DĄBROWA GÓRNICZA

TKO II

nieb

MIKRUT MAJA

TIGER TARNÓW

 

5

40/MŁ

czerw.

SKORUPA SZYMON

RMKS RYBNIK

 

nieb

CEPA KACPER

CARBO GLIWICE

p2:1

6

50/MŁ

czerw.

GBYL RAJAN

KS GÓRNIK SOSNOWIEC

TKO III

nieb

GRYGIER JAKUB

BOXING ODRA WODZISŁAW ŚLĄSKI

 

7

52/MŁ

czerw.

GWIAZDOWICZ KRZYSZTOF

START CZĘSTOCHOWA

 

nieb

COLKOS FILIP

06 KLEOFAS KATOWICE

p2:1

8

60/MŁ

czerw.

OGÓREK JAKUB

06 KLEOFAS KATOWICE

p3:0

nieb

MEDREK MATEUSZ

BKB BESKIDY

 

9

52/KAD

czerw.

ŻENO KRZYSZTOF

GARDA GIERAŁTOWICE

p3:0

nieb

WIELGOSZ TOMASZ

CARBO GLIWICE

 

10

54/KAD

czerw.

NOWOK DAWID

GARDA GIERAŁTOWICE

p3:0

nieb

PĘKALA SEBASTIAN

MYSŁOWICE

 

11

60/KAD

czerw.

GRUSZKA MARIUSZ

DĄBROWSKI KLUB BOKSERSKI

p3:0

nieb

GÓRNY BARTLOMIEJ

RING BIELSKO

 

12

63/KAD

czerw.

SKOCZYŃSKI REMIGIUSZ

GARDA GIERAŁTOWICE

 

nieb

OPYRCHAŁ ADAM

DRAGON BESKID

p2:1

13

63/KAD

czerw.

SKRZYPULEC PATRYK

FIGHT BOXING DĄBROWA GÓRNICZA

p3:0

nieb

CZERNIAWSKI KAMIL

CARBO GLIWICE

 

14

66/KAD

czerw.

ROJEK DAMIAN

KS ROJEK KRAKÓW

 

nieb

OTWOROWSKI TOMASZ

GARDA GIERAŁTOWICE

TKO II

15

75/KAD

czerw.

TRYBALSKI MARCIN

GARDA GIERAŁTOWICE

p3:0

nieb

ZAKRZEWSKI KAMIL

TIGER TARNÓW

 

16

80/KAD

czerw.

NAZARUK ŁUKASZ

BKB BESKIDY

p3:0

nieb

DWORCZYK KACPER

DĄBROWSKI KLUB BOKSERSKI

 

17

70/KAD

czerw.

SĘDROWSKI ALEKS

FIGHT BOXING DĄBROWA GÓRNICZA

TKO I

nieb

WĄSIK MATEUSZ

KS ROJEK KRAKÓW

 

18

91+/JUN

czerw.

DWORCZYK DANIEL

DĄBROWSKI KLUB BOKSERSKI

 

nieb

BASTA GRZEGORZ

TIGER TARNÓW

TKO I

19

60/JUN

czerw.

GŁÓWCZAK SZYMON

RING BIELSKO

 

nieb

SPRUSIŃSKI PIOTR

NAPRZÓD LIPINY

p3:0

20

69/JUN

czerw.

SZUMLAS PAWEŁ

DRAGON BESKID

p3:0

nieb

PYTLARZ MATEUSZ

CARBO GLIWICE

 

21

64/SEN

czerw.

RUBIS TOMASZ

BKB BESKIDY

TKO I

nieb

LEŚNIAK WOJCIECH

DRAGON BESKID

 

22

69/SEN

czerw.

KUTYŁOWSKI KRYSTIAN

FIGHT BOXING DĄBROWA GÓRNICZA

p2:1

nieb

GAWŁOWSKI GRZEGORZ

RING BIELSKO

 

23

69/SEN

czerw.

BATELT SZYMON

DRAGON BESKID

 

nieb

KOCUR ARTUR

RING BIELSKO

p2:1

24

75/SEN

czerw.

PILC DANIEL

FIGHT BOXING DĄBROWA GÓRNICZA

p3:0

nieb

OPYRCHAŁ PIOTR

DRAGON BESKID

 

25

75/SEN

czerw.

ZAŁUBSKI KRZYSZTOF

FIGHT BOXING DĄBROWA GÓRNICZA

p3:0

nieb

STANISLAWSKI DAMIAN

NAPRZÓD LIPINY

 

 

2 walki poza programowe bez werdyktów sędziowskich:

Chlipała Roman (Dragon Beskid) – Kukuryk Rafał (Fight Boxing Dąbrowa Górnicza)

Czaja Karol (Naprzód Lipiny)- Sowa Piotr (Fight Boxing Dąbrowa Górnicza)

 


Dodano: 17-05-2015 17:06:01

archiwum news 2010-2014