NASI PARTNERZY


 

Stowarzyszenie Centrum Sportów Walki FightBoxing - Dąbrowa Górnicza.

Powstało z inicjatywy Marka Kołakowskiego - byłego zawodnika, trenera boksu i wychowawcy kilku mistrzyń Polski  w boksie, który wraz z grupą osób związanej od dawna z boksem między innymi:  Wiesławem Andrzejczakiem - sędzią, trenerem boksu i działaczem Śląskiego Związku Bokserskiego, Janem Aksamitem - byłym zawodnikiem Górnika Sosnowiec i Victorii Jaworzno, Tadeuszem Bauerkiem - byłym zasłużonym pięściarzem Polskiego Boksu, Joanną Kołakowską - byłą mistrzyni polski w wyciskaniu sztangi na ławeczce,  Robertem Siwkiem, Kingą Materą, Konradem Gliźniewiczem i innymi pasjonatami boksu, postanowili zorganizować zebranie założycielskie, po którym przeprowadzono wszystkie procedury związane z zarejestrowaniem stowarzyszenia. 
W wyniku czego w styczniu 2010 roku klub otrzymał pozwolenie na prowadzenie działalności sportowej i od tego czasu zajmuje się prowadzeniem i realizowaniem swoich zadań i celów sportowych. 
Głównym celem i zadaniem jakie postawili sobie założyciele to, stworzenie warunków do uprawiania sportów walki w szczególności boksu, jak również umożliwianie młodzieży uczestniczenia w treningach i w rywalizacji sportowej po przez starty w różnego rodzaju turniejach, walkach sparingowych, walkach pokazowych itp..


NEWS - AKTUALNOŚCIDobry wynik przed Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży Kobiet w Boksie

Klaudia Simsak i Aleksandra Piechowska zdobywczyni pierwszych miejsc w Eliminacjach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Dziewczyn, które były  pierwszym ”sitem” przed Olimpiadą. Kwalifikacje odbyły sie w Grudziądzu od 11-18.06.2015

Mamy nadzieję, że ten wynik zostanie potwierdzony na najważniejszych zawodach dla tego rocznika czyli Olimpiadzie. W każdym bądź razie jest to dobry początek i prognostyk przed Olimpiadą i można mieć cichą nadzieję , że dziewczyny powtórzą ten wynik.

Przypomnijmy, że aby zdobyć pierwsze miejsce w turnieju kwalifikacyjnym  dziewczyny musiały wygrać z 3 przeciwniczkami - Aleksandra Piechowska,  z 4 zawodniczkami - Klaudia Simsak.

 Pierwszą  walkę Aleksandra wygrała z Sołowiej Karoliną ( Boxing Sokółka) TKO 1, drugą walkę  z Mikrut Mają ( PTB Tiger Tarnów) TKO 2, a w finale z Budasz Klaudią ( SW Gostyń) 3:0.

Klaudia aby zdobyć pierwsze miejsce wygrała z Maćkowską Natalią (Sparta Złotów) WO, Zaporowicz Pauliną ( Wda Świecie) WO, Kostrzyńską Anetą ( PKB Poznań) 2:1, w finale pokonała Czerniawską Kingę (Olimp Szczecin) TKO 2.


Dodano: 15-06-2015 14:26:57

Klaudia Simsak pokonała wicemistrzynię Polski

Podczas sobotniego meczu ( 06.06.2015) pomiędzy MOSM Tychy - TV Alzey, w walce przedmeczowej Klaudia Simsak pokonała jednogłośnie na punkty Dominikę Huczek z MOSM Tychy. Walka była sprawdzianem, który wypadł obiecująco, przed zbliżającymi się kwalifikacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.Kwalifikacje zaczynają sie w czwartek 11.06.2015, na te kwalifikacje pojedzie również Ola Piechowska i mamy nadzieję, że obie dziewczyny zdobędą udział w OOM, która odbędzie się również w Grudziądzu od 13 -18 lipca 2015.

Mecz zakończył się zwycięstwem MOSM Tychy 14:6


Dodano: 07-06-2015 12:33:51

Festyn rodzinny

To już drugi tydzień z rzędu gdy nasz klub CSW Fight Boxing angażuje się w Festyn Rodzinny organizowany w Dąbrowie Górniczej. Tym razem wzięliśmy udział w pikniku zorganizowanym 30 maja 2015 roku przez  Szkołę Podstawową nr. 5 im. Henryka Sienkiewicza w Dąbrowie.

Cała impreza z wielką pompą rozpoczęła się o godzinie 10. Podczas gdy my rozkładaliśmy ring, dyrektor szkoły pan mgr Maciej Szaniawski przydzielał nagrody dla zwierzaków i ich właścicieli którzy wzięli udział w konkursie na zadbane domowe zwierzątko.  Następnie głos zabrał  Waldemar Szczepaniak który zaprosił na ring i zaprezentował wszystkim naszego prezesa i trenera Marka Kołakowskiego, naszych zawodników oraz władze szkoły celem zrobienia wspólnego pamiątkowego zdjęcia.  Zaprosił także chętne osoby do naszego klubu na ul. Chopina 34 w Dąbrowie Górniczej. Zawodnicy którzy reprezentowali na festynie nasz klub to Łukasz Szczepaniak, Kamil Szczepaniak, Dominik Trzepizur, Jakub Szymański oraz Aleksandra Piechowska. Swoje umiejętności pokazała też grupa naszych najmłodszych członków reprezentowana przez Mateusza Kowala, Mateusza Dębickiego i  Stanisława Szczepaniaka.

Podczas gdy przed sceną były prezentowane różne atrakcje takie jak  skoki wzwyż, pokazy tańca, śpiewanie piosenek przez Kółko Gospodyń i dzieciaki oraz wierszyki recytowane przez najmłodszych nasz klub rozpoczął krótką rozgrzewkę.  Na początku był bieg dookoła ringu oraz walka z cieniem na ringu a później każdy zawodnik prezentował swoje umiejętności i technikę na tarczy z naszym trenerem. Kolejnym etapem były sparingi zorganizowane miedzy naszymi zawodnikami które wzbudziły wiele entuzjazmu wśród publiczności i przyciągały coraz więcej dzieciaków przed ring. Po ogólnych pokazach chętne dzieciaki biorące udział w pikniku mogły spróbować swoich sił w rękawicach na ringu najpierw na tarczy z trenerem, później w delikatnej walce z naszymi zawodnikami a nawet krótkimi sparingami między sobą.  Nie trudno się domyśleć że to właśnie te sparingi cieszyły się największym zainteresowaniem gdyż dzieciaki jak to dzieciaki chciały popisać się przed rodzinami i resztą znajomych. Cała impreza  skończyła się o godzinie 14 i cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców.

 

 


Dodano: 02-06-2015 10:54:14

archiwum news 2010-2014