NASI PARTNERZY


 

Stowarzyszenie Centrum Sportów Walki FightBoxing - Dąbrowa Górnicza.

Powstało z inicjatywy Marka Kołakowskiego - byłego zawodnika, trenera boksu i wychowawcy kilku mistrzyń Polski  w boksie, który wraz z grupą osób związanej od dawna z boksem między innymi:  Wiesławem Andrzejczakiem - sędzią, trenerem boksu i działaczem Śląskiego Związku Bokserskiego, Janem Aksamitem - byłym zawodnikiem Górnika Sosnowiec i Victorii Jaworzno, Tadeuszem Bauerkiem - byłym zasłużonym pięściarzem Polskiego Boksu, Joanną Kołakowską - byłą mistrzyni polski w wyciskaniu sztangi na ławeczce,  Robertem Siwkiem, Kingą Materą, Konradem Gliźniewiczem i innymi pasjonatami boksu, postanowili zorganizować zebranie założycielskie, po którym przeprowadzono wszystkie procedury związane z zarejestrowaniem stowarzyszenia. 
W wyniku czego w styczniu 2010 roku klub otrzymał pozwolenie na prowadzenie działalności sportowej i od tego czasu zajmuje się prowadzeniem i realizowaniem swoich zadań i celów sportowych. 
Głównym celem i zadaniem jakie postawili sobie założyciele to, stworzenie warunków do uprawiania sportów walki w szczególności boksu, jak również umożliwianie młodzieży uczestniczenia w treningach i w rywalizacji sportowej po przez starty w różnego rodzaju turniejach, walkach sparingowych, walkach pokazowych itp..


NEWS - AKTUALNOŚCIXIX MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ BOKSERSKI im. WINCENTEGO SZYIŃSKIEGO I MARIANA CHUDEGO

" XIX Miedzynarodowy Turniej Bokserski im. Wincentego Szyińskiego i Mariana Chudego" odbył się w Częstochowie w dniach od 19-20.09.2015

Turniej organizowany jest od wielu lat ku pamięci trenerów legendarnego mistrza Olimpijskiego Jerzego Kuleja. W tym roku startował w nim Łukasz Szczepaniak ( 70kg), Dominik Trzepizur ( 75kg). Łukasz Szczepaniak zdobył I miejsce wygrywając w finale z Irlandczykiem Nolanem Kenny Keiran, Dominik Trzepizur przegrał w pierwszej walce z Marcinem Trybalskim ( Garda Gierałtowice).

 W środę 23.09.  Klaudia Simsak i Aleksandra Piechowska wyjadą na turniej do Gliwic  na " Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska Kobiet w Boksie" (23-26.09.2015).


Dodano: 22-09-2015 13:23:19

V OGÓLNOPOLSKIE GWARDYJSKIE MISTRZOSTWA POLSKI W BOKSIE

Drugi weekend września to dla zawodników klubu CSW Fight Boxing kolejne wyzwania. Tym razem  Łukasz Szczepaniak i Klaudia Simsak uczestniczyli w OGMP w Busku Zdroju, które odbyły się w dniach 11-13 wrzesień 2015. Zawody zostały rozegrane w hali sportowej Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego. Były to już piąte z koleji Otwarte Gwardyjskie Mistrzostwa Polski w Boksie. W piątek rozegrano pierwsze walki eliminacyjne, w sobotę półfinały oraz pierwsze walki finałowe a w niedzielę kolejne finały i dekoracja zwycięzców. W zawodach startowały kategorie wiekowe młodzik, kadet, junior i senior. W mistrzostwach startowało 28 klubów i 120 zawodników. Klaudia Simsak pierwszą walke stoczyła w sobotę, jej przeciwniczką była zawodniczka Strzelecka z klubu KSZO Ostrowiec. Tą walkę Klaudia wygrała jednogłośnie. W niedzielę Klaudia staneła do walki finałowej z zawodniczka Mileną Bochniak z Dąbrowskiego Klubu Bokserskiego i niestety pomimo wyrównanej walki przegrała zajmując 2 miejsce. Łukasz Szczepaniak miał tylko jednego przeciwnika w swojej kategorii wagowej, i w finale wygrał  jednogłośnie z Trybalskim z Gardy Gierałtowice.


Dodano: 17-09-2015 11:57:12

Festifal Ludzi Aktywnych 2015

FightBoxing na kolejnym Festiwalu Ludzi Aktywnych

FLA – Festiwal Ludzi Aktywnych, czyli organizacji pozarządowych, zorganizowany przez urząd miasta Dąbrowy Górniczej odbył się w sobotę 29.08.2015 w Parku Hallera.  W samo południe alejkami Parku Hallera przemaszerował korowód stowarzyszeń i fundacji. Celem wydarzenia było zaprezentowanie różnych organizacji. Członkowie klubu FightBoxing również uczestniczyli w festiwalu, gdzie zademonstrowali i przybliżyli dąbrowskiemu społeczeństwu swoją sportową działalność.

Równo o godzinie 12.30 zaraz po przemarszu stowarzyszeń pod główną scenę, członkowie klubu FightBoxing rozpoczęli rozgrzewkę. Najpierw był to bieg dookoła ringu, potem podskoki i techniki bokserskie. Później zawodnicy zaprezentowali ćwiczenia wewnątrz ringu które cieszyły się dużym zainteresowaniem publiczności. Po rozgrzewce każdy z zawodników wchodził do ringu by zaprezentować swoje umiejętności na tarczy z trenerem i prezesem klubu Markiem Kołakowskim. Po prezentacji do ringu miały możliwość wejść wszystkie osoby zainteresowane, które zakładały rękawice i również próbowały swoich sił na ringu. Na koniec odbyły się krótkie sparingi pomiędzy zainteresowanymi dzieciakami z publiczności. Cały festiwal cieszył się dużym zainteresowaniem i dzięki niemu klub FightBoxing zyskał nowych członków którzy już od 1 września rozpoczną swoją przygodę z boksem.


Dodano: 04-09-2015 10:50:30

archiwum news 2010-2014