NASI PARTNERZY

Stowarzyszenie Centrum Sportów Walki FightBoxing - Dąbrowa Górnicza.

Powstało z inicjatywy Marka Kołakowskiego - byłego zawodnika, trenera boksu i wychowawcy kilku mistrzyń Polski  w boksie, który wraz z grupą osób związanej od dawna z boksem między innymi:  Wiesławem Andrzejczakiem - sędzią, trenerem boksu i działaczem Śląskiego Związku Bokserskiego, Janem Aksamitem - byłym zawodnikiem Górnika Sosnowiec i Victorii Jaworzno, Tadeuszem Bauerkiem - byłym zasłużonym pięściarzem Polskiego Boksu, Joanną Kołakowską - byłą mistrzyni polski w wyciskaniu sztangi na ławeczce,  Robertem Siwkiem, Kingą Materą, Konradem Gliźniewiczem i innymi pasjonatami boksu, postanowili zorganizować zebranie założycielskie, po którym przeprowadzono wszystkie procedury związane z zarejestrowaniem stowarzyszenia.
W wyniku czego w styczniu 2010 roku klub otrzymał pozwolenie na prowadzenie działalności sportowej i od tego czasu zajmuje się prowadzeniem i realizowaniem swoich zadań i celów sportowych.
Głównym celem i zadaniem jakie postawili sobie założyciele to, stworzenie warunków do uprawiania sportów walki w szczególności boksu, jak również umożliwianie młodzieży uczestniczenia w treningach i w rywalizacji sportowej po przez starty w różnego rodzaju turniejach, walkach sparingowych, walkach pokazowych itp..

NEWS - AKTUALNOŚCI

Finałowa walka Łukasza Szczepaniaka w XXXV Międzynarodowym Turnieju "O Złotą Rękawicę Wisły"(13.12.2105)

Dodano: 16-12-2015 10:26:31

Spotkanie opłatkowe

Informujemy, że spotkanie opłatkowe odbędzie się 21.12.2015 o godz. 17.00 w siedzibie klubu w Dąbrowie Górniczej ul. Chopina 34

Dodano: 15-12-2015 13:49:44

Udane zakończenie roku 2015

Zakończenie roku 2015 przez naszych zawodników i zawodniczki wypadło nadspodziewanie dobrze. W ubiegły weekend (11-13.12. 2015)  pojechaliśmy na dwa turnieje i oba zakończyły się sukcesami. Ola Piechowska  została uznana najlepszą zawodniczką wśród dziewczyn  w wodzisławskim turnieju ”BOXING DAY” gdzie wygrała w dobrym stylu z Weroniką Dąbrowską z BKS Jastrzębie.

Natomiast Łukasz Szczepaniak pojechał na Międzynarodowy Turniej Bokserski  ”O Złotą Rękawicę Wisły” do Krakowa i zdobył nagrodę specjalną, Puchar dla Najlepszego  Juniora  Turnieju. Stoczył 3 zwycięskie walki, pierwszą  wygrał z  Dominikiem Sucheckim  (Wisła Kraków)przez TKO 3 runda, drugą walkę z Maciejem Pawlikiem ( Górnika Wieliczka)3:0, a w finale wygrał z Oskarem Kapczyńskim ( BKS Red Fighters Jelenia Góra)2:1. Nagrody otrzymał z rąk Prezesa  Polskiego Związku Bokserskiego Zbigniewa Górskiego i Śląskiego Związku Bokserskiego Andrzeja Filipka. Oprócz Łukasza w turnieju startował  również Krzysiu Załubski ( 69kg ) ale bez powodzenia, przegrał z Antonim Draganem ( Gwardia Wrocław) 3:0. Do sukcesów należy zaliczyć powołanie do Młodzieżowej  Kadry  Narodowej  Kobiet Klaudii Simsak, która również w ten weekend brała udział w konsultacji  szkoleniowej w Frankfurcie, gdzie wspólnie z niemieckimi zawodniczkami trenowano i  prowadzono sparingi, oraz walki kontrolne.

Dodano: 15-12-2015 13:42:09