NASI PARTNERZY


 

Stowarzyszenie Centrum Sportów Walki FightBoxing - Dąbrowa Górnicza.

Powstało z inicjatywy Marka Kołakowskiego - byłego zawodnika, trenera boksu i wychowawcy kilku mistrzyń Polski  w boksie, który wraz z grupą osób związanej od dawna z boksem między innymi:  Wiesławem Andrzejczakiem - sędzią, trenerem boksu i działaczem Śląskiego Związku Bokserskiego, Janem Aksamitem - byłym zawodnikiem Górnika Sosnowiec i Victorii Jaworzno, Tadeuszem Bauerkiem - byłym zasłużonym pięściarzem Polskiego Boksu, Joanną Kołakowską - byłą mistrzyni polski w wyciskaniu sztangi na ławeczce,  Robertem Siwkiem, Kingą Materą, Konradem Gliźniewiczem i innymi pasjonatami boksu, postanowili zorganizować zebranie założycielskie, po którym przeprowadzono wszystkie procedury związane z zarejestrowaniem stowarzyszenia. 
W wyniku czego w styczniu 2010 roku klub otrzymał pozwolenie na prowadzenie działalności sportowej i od tego czasu zajmuje się prowadzeniem i realizowaniem swoich zadań i celów sportowych. 
Głównym celem i zadaniem jakie postawili sobie założyciele to, stworzenie warunków do uprawiania sportów walki w szczególności boksu, jak również umożliwianie młodzieży uczestniczenia w treningach i w rywalizacji sportowej po przez starty w różnego rodzaju turniejach, walkach sparingowych, walkach pokazowych itp..


NEWS - AKTUALNOŚCIFestyn rodzinny

To już drugi tydzień z rzędu gdy nasz klub CSW Fight Boxing angażuje się w Festyn Rodzinny organizowany w Dąbrowie Górniczej. Tym razem wzięliśmy udział w pikniku zorganizowanym 30 maja 2015 roku przez  Szkołę Podstawową nr. 5 im. Henryka Sienkiewicza w Dąbrowie.

Cała impreza z wielką pompą rozpoczęła się o godzinie 10. Podczas gdy my rozkładaliśmy ring, dyrektor szkoły pan mgr Maciej Szaniawski przydzielał nagrody dla zwierzaków i ich właścicieli którzy wzięli udział w konkursie na zadbane domowe zwierzątko.  Następnie głos zabrał  Waldemar Szczepaniak który zaprosił na ring i zaprezentował wszystkim naszego prezesa i trenera Marka Kołakowskiego, naszych zawodników oraz władze szkoły celem zrobienia wspólnego pamiątkowego zdjęcia.  Zaprosił także chętne osoby do naszego klubu na ul. Chopina 34 w Dąbrowie Górniczej. Zawodnicy którzy reprezentowali na festynie nasz klub to Łukasz Szczepaniak, Kamil Szczepaniak, Dominik Trzepizur, Jakub Szymański oraz Aleksandra Piechowska. Swoje umiejętności pokazała też grupa naszych najmłodszych członków reprezentowana przez Mateusza Kowala, Mateusza Dębickiego i  Stanisława Szczepaniaka.

Podczas gdy przed sceną były prezentowane różne atrakcje takie jak  skoki wzwyż, pokazy tańca, śpiewanie piosenek przez Kółko Gospodyń i dzieciaki oraz wierszyki recytowane przez najmłodszych nasz klub rozpoczął krótką rozgrzewkę.  Na początku był bieg dookoła ringu oraz walka z cieniem na ringu a później każdy zawodnik prezentował swoje umiejętności i technikę na tarczy z naszym trenerem. Kolejnym etapem były sparingi zorganizowane miedzy naszymi zawodnikami które wzbudziły wiele entuzjazmu wśród publiczności i przyciągały coraz więcej dzieciaków przed ring. Po ogólnych pokazach chętne dzieciaki biorące udział w pikniku mogły spróbować swoich sił w rękawicach na ringu najpierw na tarczy z trenerem, później w delikatnej walce z naszymi zawodnikami a nawet krótkimi sparingami między sobą.  Nie trudno się domyśleć że to właśnie te sparingi cieszyły się największym zainteresowaniem gdyż dzieciaki jak to dzieciaki chciały popisać się przed rodzinami i resztą znajomych. Cała impreza  skończyła się o godzinie 14 i cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców.

 

 


Dodano: 02-06-2015 10:54:14

Piknik rodzinny "Mama, tata i ja"

W sobotę 23 maja 2015 na terenie Gimnazjum nr 10 w Strzemieszycach odbył się festyn pod hasłem„Mama, tata i ja”.Wszyscy uczestnicy rodzinnego pikniku mogli wziąć udział w licznych konkursach i zabawach. Nie zabrakło też wielu atrakcji i akcentów muzycznych oraz sportowych. Jedną z atrakcji był pokaz umiejętności bokserskich w  wykonaniu zawodników i członków klubu Fight Boxing Dąbrowa Górnicza. Trener klubu pan Marek Kołakowski   podczas oficjalnej przemowy opowiedział w skrócie historię klubu, o osiągnięciach zawodników, oraz zaprosił  wszystkich chętnych do obejrzenia pokazów i spróbowania swoich sił w tej dyscyplinie sportu. Podczas przemowy trenera nasi zawodnicy zrobili sobie rozgrzewkę w ruchu i w miejscu m.in. biegi, podskoki, skakanie na skakance i walka z cieniem. Następnie pan trener założył „łapy” i każdy zawodnik demonstrował na tarczy różne elementy techniczne. Dzięki pokazom klub przybliżył dzieciom i młodzieży jak wygląda trening bokserski i zachęcił ich do przyjścia na treningi do naszej szkoły w Dąbrowie Górniczej na ul. Chopina 34.

 

       

 

 

 

 

 


Dodano: 26-05-2015 18:10:38

Podziekowanie dla chłopaków z OHP

Składamy wielkie podziękowanie dla grupy chłopaków z OHP w Sosnowcu: Dawida Jackiewicza, Patryka Habasińskiego, Bartłomieja Kasprzyka, Pawła Kaputa, Krystiana Wierzbickiego, którzy pomagali nam przy organizacji turnieju Bokserskiego PROMOCJA DABROWSKIEGO BOKSU.

Chłopaki spisali się na medal.


Dodano: 26-05-2015 11:04:08

archiwum news 2010-2014