ARCHIWUM NEWS 2010-2014

  Angelika boksuje w finale Pucharu Polski Juniorek
Angelika Krysztoforska (juniorka waga 51 kg) startując w Pucharze Polski Juniorek rozgrywanych w Grudziądzu w dniach od 05 - 08. 10.2017 po dwóch wygranych walkach zapewniła sobie udział w finale Pucharu Polski. W eliminacjach wygrała z Wiktorią Grubczyk z WDY Świecie a w półfinale z Anną Ghulyan ze Świdnicy. W finale spotka się z Sandrą Bobowicz.z Gwarka Łęczna GRATULUJEMY !!!

Dodano dnia 07.10.2017, 16:09


  Relacja z meczu Zagłębie - Śląsk
W największej majowej imprezie w Zagłębiu Dąbrowskim odbywającej się w dniach od 26-28.05. br podczas obchodów ” DNI DĄBROWY GÓRNICZEJ” uczestniczyli obok wyśmienitych wykonawców muzyki, zespołów muzycznych z różnych krajów, również pięściarze i pięściarki z Zagłębia i Śląska. Zawodnicy demonstrowali niezły pokaz boksu. Mecz bokserski w plenerze, pomiędzy drużyną Zagłębia i Śląska, który odbył się w sobotę przy hali Centrum, zorganizował klub Fight-Boxing – Dąbrowa Górnicza, mecz zakończył się wynikiem 12-4. Jednak nie wynik w tym wydarzeniu był najważniejszy, ale uczestnictwo w Dniach Dąbrowy Górniczej, oraz pokazanie zawodników i zawodniczek , którzy potrafią walczyć na dobrym poziomie, i dać kibicom to co jest sednem tej dyscypliny -sportowe emocje.
Wyniki walk:
Walki przedmeczowe
46kg kadet
1. Wiktor Bujakowski ( Górnik Sosnowiec)– Trojok Daniel Góral Żywiec) 2:1
60kg kadet
2. Gbyl Rayan (Górnik Sosnowiec) – Gibas Kewin ( Góral Żywiec) 3:0
75kg senior
3. Piórecki Łukasz (Górnik Sosnowiec) - Mrowiec Kamil ( Góral Żywiec) 1:2
69kg Junior
4 Piskowski Łukasz ( OKB Odra Opole) – Doroszok Michała (Góral Żywiec) 0:3

Walki meczowe
75kg junior
1. Szczepaniak Łukasz( Fight – Boxing) – Kuździeń Kamil (Start Częstochowa)2:1
69kg senior
2. Kucek Tomasz ( Górnik Sosnowiec) – Posiłek Dawid ( MOSM Tychy)3:0
+91kg senior
3. Górecki Marek ( Dragon Bielsko B.) – Olesiuk Michał ( OKB Odra Opole)0:3
81kg senior
4. Wodziński Mateusz (Górnik Sosnowiec) – Gojny Krzysztof (Jawor Team) WO Wodziński
75kg senior
5. Smółka Aleksander (Śl. Ruda Śląska) – Bugajski Kamil (Jawor Team)3:0
54kg junior
6. Krysztoforska Angelika ( Fight Boxing) – Joniec Patrycja(06 Kleofas Katowice)3:0
75kg senior
7. Tyniec Mateusz (FightBoxing) – Załubski Krzysztof ( Jawor Team) RSC 1 runda Załubski
69kg senior
8. Sabatowicz Paweł ( Górnik Sosnowiec) – Jarosz Szymon ( MOSM Tychy) 3:0
91kg senior
Walka pokazowa
Błeszyński Adrian ( Fight – Boxing) – Lisek Witold ( Śląsk Ruda Śląska)

https://dabrowa-gornicza.pl/galeria -14001-2017_05_27_dg_fight_boxing_organizuje.html< br>

Dodano dnia 29.05.2017, 14:03


  Wygrane walki w ostatnich zawodach w tym roku.
W ubiegły weekend 13-14.12.2014 po raz ostatni w tym roku, nasi zawodnicy brali udział w dwóch turniejach bokserskich, można powiedzieć , że oba bardzo udane i tak : do Gwarka Łęczna na” BARBÓRKOWY TURNIEJ BOKSERSKI” pojechał Łukasz Szczepaniak i wygrał 3:0 z Alenem Hamzić z klubu Berej Boxing Lublin, natomiast do Wodzisławia Śląskiego na ” II BOXING DAY” udali się Klaudia Simsak, Radosław Kasprzak, Krzysztof Gojny, Bartłomiej Gorol.
Klaudia Simsak/kadetka 50kg/ boksowała z Patrycją Komudzińską z MOSM Tychy i nieznacznie przegrała swoją walkę,ale można być zadowolonym z jej postawy w ringu. Radosław Kasprzak/ junior waga +91/wygrał z Kamilem Szwabowskim z Tarnowskiej Szkółki Bokserskiej 3:0, Krzysztof Gojny/ senior waga 81/ wygrał 3:0 z miejscowym zawodnikiem Patrykiem Piechaczkiem KSW Odra Boxing Wodzisław Śląski, Bartłomiej Gorol/ senior waga 91/wygrał 3:0 z Krzysztofem Stawarskim z Naprzód Lipiny,wszyscy robią ciągłe postępy i mamy nadzieję na coraz lepsze wyniki.

Dodano dnia 17.12.2014, 15:41


  XI MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ BOKSERSKI IM. JERZEGO KRASNOŻONA
Klaudia Kucia, informacja własna

W dniach 22 i 23 listopada 2014 roku CSW FightBoxing Dąbrowa Górnicza miał przyjemność uczestniczyć w XI Międzynarodowym Turnieju Bokserskim im. Jerzego Krasnożona w Knurowie. Kolejna edycja turnieju zorganizowana została przez klub BKS Concordia Knurów. Na turnieju startowały ekipy z Polski oraz zza granicy m. in dwie reprezentacje z Ukrainy, Irlandia, Niemcy i Słowacja. W sumie startowało 92 zawodników w różnych kategoriach wiekowych (Junior, Młodzik, Kadet i Senior). CSW FightBoxing wystawił 4 zawodników i 1 zawodniczkę. Turniej odbył się w hali sportowej Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 przy ulicy Szpitalnej.

W pierwszym dniu turnieju odbyło się 20 walk. Z naszego klubu swoją walkę stoczyło 3 zawodników. Pierwszy był Patryk Skrzypiec z CSW FightBoxing a jego rywalem był zawodnik z Wisły Kraków Antonii Kołodziejczyk. Tę walkę jednogłośnie wygrał Patryk Skrzypiec. Kolejną walkę stoczył z CSW FightBoxing Łukasz Szczepaniak a jego rywalem był zawodnik z Irlandzkiego klubu Leiwster Tames Cahill. Pomimo równego starcia Łukasz niestety przegrał stosunkiem głosów 2:1. Ostatnią walkę stoczył z CSW FightBoxing Filip Siński, którego rywalem był Damian Kwiecień z KS Boks Lublin. Tę walkę już w 1 rundzie przez TKO wygrał Filip Siński, który dostał dużą aprobatę publiczności.
Drugiego dnia walk było aż 27. Z CSW FightBoxing wystąpiło 3 zawodników i zawodniczka. Pierwsza walka to starcie dwóch zawodniczek. Klaudii Simsak z CSW FightBoxing i Aleksandry Subotowicz z GUKS Carbo Gliwice. Stosunkiem głosów 3:0 tę walkę wygrała Klaudia Simsak. Drugą walką była walka finałowa Patryka Skrzypiec z CSW FightBoxing i Jakuba Florczak z Irlandzkiego klubu Leiwster. Niestety mimo chęci i wysiłków Patryka tę walkę jednogłośnie wygrał Irlandczyk. Trzecią walkę również finałową stoczył Filip Siński z CSW FightBoxing, którego przeciwnikiem był Norbert Martyniak z Czarni Góral Żywiec. Tę walkę wygrał Filip który podobnie jak w pierwszym dniu turnieju już w 1 rundzie wygrał przez TKO. Ostatnia walka została stoczona przez naszego jedynego seniora Bartłomieja Gorola, którego przeciwnikiem był Adrian Krasowski z KS Boks Lublin. Już od pierwszej rundy przewagę miał Bartek i dlatego to on jednogłośnie został zwycięzcą w tej walce.
Podsumowując. Dwu dniowy turniej z Knurowa przyniósł dla naszego klubu 3 pierwsze miejsca, 1 drugie miejsce i 1 miejsce trzecie.

Dodano dnia 25.11.2014, 09:35


  Mecz w Kościerzynie Kaszubi - Ślązacy
09.11.2014 w Kościerzynie(Kaszuby)odbył się mecz bokserski pomiędzy dwoma zaprzyjaźnionymi drużynami ze śląska i Kaszub: Jawor Team Jaworzno i Wilk Kościerzyna.Skład drużyny Jawor Team Jaworzno był wzmocniony zawodnikami z FightBoxingu, Łukaszem Szczepaniakiem i Klaudią Simsak.Natomiast drużyna WILK Kościerzyna zawodnikami z regionu. Głównym organizatorem meczu był Gruchała Team Chojnice przy współpracy KS WILK Gmina Kościerzyna. Jak podkreślają uczestnicy meczu, pobyt na Kaszubach i udział w świetnie zorganizowanym widowisku, na długo zostanie w pamięci młodych zawodników uczestniczących w tym wydarzeniu.
Niestety tym razem Ślązakom nie udało się przywieźć zwycięstwa z kaszubskiej Kościerzyny, mecz zakończył się wynikiem 12:6 dla gospodarzy.
Wyniki walk meczowych.
Łukasz Szczepaniak pokonał przez TKO w drugiej rundzie Oskara Chinc/ waga 66kg/, Dominik Cieślik/69kg/wygrał z Patrykiem Chrapkowskim, Kamil Papka/69kg/zwyciężył Mirosława Wydrowskiego.
Reszcie nie udało się wygrać swoich walk.
Klaudia Simsak/50kg/przegrała z Natalią Narloch, Mateusz Jurkiewicz /60kg/z Pawłem Piotrowskim, Damian Mikuła /64kg/z Adrianem Orzłowskim, Szymon Kajda/64kg/z Piotrem Piejek, Przemysław Olej/64kg/ z Krystianem Romel, Dominik Dubiel/75kg/ z Szymonem Hamerskim .
Dominik Hawrankowski boksował z Kewinem Gruchałą w walce pokazowej.
Wielkie brawa dla organizatorów i uczestników tego spotkania.

Dodano dnia 11.11.2014, 21:58


  Fascynujący przebieg meczu


Wynikiem 12:10 zakończył się mecz pomiędzy CSW Fight Boxing Dąbrowa Górnicza - Małopolska.
Mecz mógł się podobać publiczności, bo trzymający w napięciu uczestników spotkania do samego końca. Do ostatniej walki nie było wiadomo, który zespół wyjdzie zwycięsko z tej konfrontacji. Jak napisał o nas w bokser org. Leszek Dąbrowski, że zawodnicy CSW Fight Boxing Dąbrowa Górnicza z reprezentantami Małopolski stworzyli klimatyczne widowisko pięściarskie i że tak się rodzi przyszłość Polskiego boksu. Składy drużyn były złożone od najmłodszych, najlżejszych, do wielkiego, wręcz filmowego finału, gdzie w kategorii 75kg Tomasz Gromadzki i Sebastian Rembecki poderwali kibiców z miejsc, ich zacięty pojedynek zamykał wyrównany mecz w Dąbrowskiej hali. Do Dąbrowy Górniczej przyjechał również jeden z najlepszych, a może i najlepszy, zawodnik w Polsce w kategorii 69kg Damian Kiwiór, który po kontuzji na Mistrzostwach Polski, stanął w udanym teście na ringu w Dąbrowie .
Po kolei.
Na początku 2 walki wygrali zawodnicy Małopolski , Maciej Segda wygrał z Bartłomiejem Przybyłą, Maciej Kiwiór z Filipem Prysakiem , potem Dawid Miziołek i Kordian Wyciszkiewicz wygrali swoje walki i było 4:4, następnie do ringu wszedł Mateusz Jurkiewicz , który nie zdołał pokonać Macieja Marcinkowskiego i było 4:6. Wynik do remisu doprowadził Szymon Kajda wygrywając z Bartoszem Urbańskim i było 6:6. Sebastian Konsek pokonał Dawida Sucheckiego i stan meczu 8:6 dla FightBoxing, za to zwycięstwo Sebastian otrzymał puchar za najlepszą walkę w meczu. Piwowar Damian staną na szczycie swoich możliwości wygrywając z Rafałem Pląder doprowadzając wynik meczu 10:6. Następnie 2 walki przegrane: Dawid Posiłek z Dariuszem Rabendą i Radosław Gosiewski z Damianem Kiwiorem i wynik mecz na tablicy pokazywał 10:10. Do ringu weszli dwaj ostatni zawodnicy Tomasz Gromadzki i Sebastian Rembecki, faworytem wydawał się Rembecki, obaj wiedzieli ,że od nich zależy wynik całego spotkania, i z tym obciążeniem lepiej poradził sobie Tomek. Pokazali dobry boks i charaktery wojowników, a szczególnie Tomasz , który słynie z tego że nigdy nie odpuszcza walki i walczy do samego końca z wiarą ,że można wygrać z każdym, i tak się stało tym razem, Sebastian Rembecki został minimalnie pokonany siłą charakteru, bo umiejętności, wydaje się, że posiada większe od Tomasza.
Wyniki walk:
38.5 kg/mł Krystian Tutaj (Fight Boxing Dąbrowa Górnicza) vs Maciej Basta (Małopolska) - walka pokazowa
FightBoxing Dąbrowa Górnicza vs Małopolska (12:10)
50 kg/kad Bartłomiej Przybyła (Fight Boxing Dąbrowa Górnicza) vs Maciej Segda (Małopolska) - 1:2
52 kg/kad Filip Prysak (Fight Boxing Dąbrowa Górnicza) vs Maciej Kiwior - 0:3
54 kg/kad Dawid Miziołek (Fight Boxing Dąbrowa Górnicza) vs Oskar Półkoszek (Małopolska) - 3:0
57 kg/kad Kordian Wyciszkiewicz (Fight Boxing Dąbrowa Górnicza) vs Michał Bardo (Małopolska) - 2:1
60 kg/jun Mateusz Jurkiewicz (Fight Boxing Dąbrowa Górnicza) vs Maciej Marcinkowski (Małopolska) - 0:3
60 kg/jun Szymon Kajda (Fight Boxing Dąbrowa Górnicza) vs Bartosz Urbański (Małopolska) - 3:0
64 kg/jun Sebastian Konsek (Fight Boxing Dąbrowa Górnicza) vs Dawid Suchecki (Małopolska) - 2:1
69 kg/jun Damian Piwowar (Fight Boxing Dąbrowa Górnicza) vs Rafał Pląder (Małopolska) - 3:0
60 kg/sen Dawid Posiłek (Fight Boxing Dąbrowa Górnicza) vs Dariusz Rabenda (Małopolska) - 0:3
69 kg/sen Radosław Gosiewski (Fight Boxing Dąbrowa Górnicza) vs Damian Kiwior (Małopolska) - 0:3
75 kg/sen Tomasz Gromadzki (Fight Boxing Dąbrowa Górnicza) vs Sebastian Rembecki (Małopolska) - 3:0Dodano dnia 27.10.2014, 10:20


  Zapraszamy na mecz bokserski CSW FightBoxing vs Reprezentacja Małopolski

Dodano dnia 15.10.2014, 19:59


  CYKL SPARINGÓW w Fight Boxing

Wrzesień i październik to dwa miesiące pełne wrażeń dla Klubu Sportowego CSW – Fight Boxing Dąbrowa Górnicza. W tym czasie Klub zorganizował sparingi bokserskie, które odbyły się 9 wrzesień, 12 wrzesień, 30 wrzesień oraz 3 październik. Sparingi odbywały się zawsze od godziny 17.00 w sali treningowej Fight Boxingu w Zespole Szkół Sportowych w Dąbrowie Górniczej na ulicy Chopina 34. Jednym z celów organizacji sparingów był rozwój umiejętności zawodników, kontrola oraz analiza skuteczności opanowanej techniki i strategii walki. Walki sparingowe kształtują odporność na stres związany z walką, umiejętność szybkiej reakcji na działanie przeciwnika a także wytrzymałość specjalistyczną. W sparingach udział wzięli zawodnicy z klubów takich jak: CSW Fight Boxing Dąbrowa Górnicza, KS Górnik Sosnowiec, oraz Jaworznicki Klub Bokserski Jawor Team. W ostatnim sparingu odbyło się 9 walk w kategoriach wiekowych młodzik, kadet, junior i senior. Swoje walki stoczyli:
1. Gbyl Rayan (Górnik Sosnowiec) – Hawrankowski Dominik (JaworTeam)
2. Porębski Igor (Górnik Sosnowiec) – Musiał Grzegorz (Fight Boxing) – Miziołek Dawid (JaworTeam)
3. Kajda Szymon (JaworTeam) – Kucek Tomasz (Górnik Sosnowiec) – Fenton Szymon (Górnik Sosnowiec)
4. Szczepaniak Łukasz (Fight Boxing) – Olej Przemysław (JaworTeam) – Jurkiewicz Mateusz (JaworTeam)
5. Dysy Gabriel (Górnik Sosnowiec) – Szymański Jakub (Fight Boxing)
6. Cieślik Dominik (JaworTeam) – Hodor Daniel (Fight Boxing) – Heluszka Przemysław (Fight Boxing)
7. Załubski Krzysztof (Fight Boxing) – Dubiel Dominik (JaworTeam) – Lasak Bartek (Fight Boxing)
8. Wodziński Mateusz (Górnik Sosnowiec) – Gojny Krzysztof (Fight Boxing)
9. Czechowski Damian (Fight Boxing) - Lesiak Marcin (Fight Boxing)
Wkrótce zapraszamy na kolejne spotkania, udział mogą brać zawodnicy z różnych klubów sportów walki.

Dodano dnia 15.10.2014, 11:03


  Fightboxing rozegra mecz z Małopolską
Już niebawem 26.10.2014 w hali sportowej Centrum w Dąbrowie Górniczej dojdzie do meczu bokserskiego pomiędzy drużynami CSW Fightboxing Dąbrowa Górnicza a drużyną złożoną z najlepszych zawodników z małopolski. Mecz z Małopolską wpisuje się w coroczny kalendarz imprez organizowanych przez klub. Przypomnijmy ,że w zeszłym roku Fightboxing stoczył mecz z drużyną Amstetten z Austri, który cieszył się dużym zainteresowaniem kibiców, co przekonało nas do zorganizowania kolejnego meczu. Nie doszło by do zorganizowania tego spotkania gdyby nie Józef Sadko, który z entuzjazmem dołączył się do pomysłu stworzenia konfrontacji zawodników obu drużyn i zajął się przygotowaniami drużyny z Małopolski. Na pewno będzie to ciekawe spotkanie, nie tylko dla kibiców, ale również dla zawodników, którzy będą mieć możliwość sprawdzenia swojej formy sportowej i umiejętności bokserskich.
Dziękujemy za pomoc w organizacji meczu Urzędowi miasta Dąbrowy Górniczej, Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej, firmom: Centrum Kostki Brukowej Dabrowa Górnicza, Hurtownia Budowlana BUDEKS, MARIOCAR Śląskie Centrum Peugeot, MONOPOLAND,LAPRIMERA,PHPU BOSS,CTC, Catering LUINIO ,NAAR technik, PPHU ECOM,LADY’S MAKE UP, JMS Constroction, Mecz będzie przekazywany na żywo w Bokser org

Link do samej transmisji:
http://youtu.be/g_wKY6zoHlk

Po zakończeniu transmisji w tym samym oknie pojawi się retransmisja zarejestrowana z całego meczu.

link na Bokser org
http://www.bokser.org/content/2014/10/03/12 1038/index.jsp


Dodano dnia 03.10.2014, 23:49


  IV OTWARTE GWARDYJSKIE MISTRZOSTWA POLSKI 19-21.09.2014 BUSKO- ZDRÓJ

Łukasz Szczepaniak zdobył vice- mistrzostwo w IV OTWARTYCH GWARDYJSKICH MISTRZOSTWACH POLSKI , które odbyły się w dniach od 19-21.09.2014 w Busku Zdroju.
W finale kadetów wagi 66kg stoczył walkę z Patrykiem Hethili ( KSZO Ostrowiec) i przegrał nie jednogłośnie 2:1, ale jak podkreśla Marek Kołakowski, który sekundował Łukaszowi, walka powinna zakończyć się werdyktem odwrotnym. Walka jest do obejrzenia na naszej stronie internetowej w zakładce/ kanał video you tube/

Dodano dnia 23.09.2014, 08:10


  Członkowie Fight Boxingu wybierali nowe władze.

Zarząd klubu Fight Boxing zgodnie ze statutem zwołał walne zebranie członków stowarzyszenia, aby wybrać po 4-letniej kadencji nowe władze. Walne zebranie członków odbyło się 11.09.2014 o godz. 18.00. w sali treningowej Fight Boxingu w Zespole Szkół Sportowych ul. Chopina 34.
Przewodniczącym walnego zebrania był Tadeusz Krzesiewicz, sekretarzem Monika Antonik.
Wszystkie głosowania zapadały jednogłośnie, co świadczy o tym, że zarząd wywiązał się z zadań, oraz obowiązków prowadzenia klubu w sposób zadawalający wszystkich członków stowarzyszenia. Obecnemu zarządowi postanowiono przedłużyć działanie na następne 4 lata i wybrano go w tym samym składzie, natomiast w komisji rewizyjnej z ubiegłej kadencji pozostał Robert Siwek.
Na nową kadencję 2014-2018 wybrano do zarządu:
Marek Kołakowski - prezes
Wiesław Andrzejczak - viceprezes
Joanna Kołakowska - członek zarządu
Komisja rewizyjna:
Sebastian Gąsior - Przewodniczący komisji rewizyjnej
Robert Siwek - członek komisji rewizyjnej
Przemysław Heluszka - członek komisji rewizyjnej

Dodano dnia 13.09.2014, 15:47


  FLA w Dąbrowie Górniczej
FLA – Festiwal Ludzi Aktywnych, czyli Organizacji pozarządowych, zorganizowany przez urząd miasta Dąbrowy Górniczej obył się w sobotę 06.09.2014 w Parku Hallera. Członkowie Fight Boxingu również uczestniczyli w festiwalu, by zademonstrować i przybliżyć dąbrowskiemu społeczeństwu swoją sportową działalność.

Dodano dnia 07.09.2014, 19:10


  NABORY - BOKS DLA KAŻDEGO !
CSW - Fight Boxing - Dąbrowa Górnicza ogłasza nabór dla najmłodszych dziewczynek i chłopców w wieku od 8-12 lat, dla mężczyzn i kobiet, dla dorosłych i młodzieży.

Dla dzieci prowadzimy treningi, które kształtują sprawność cech motorycznych, koordynacyjnych, z uczeniem techniki boksu.

Dla mężczyzn i kobiet! Dla dorosłych i młodzieży!

Treningi grupowe i indywidualne, nie musisz zostać zawodnikiem, możesz trenować rekreacyjnie i przeżyć niezapomniane chwile z prawdziwym boksem.

Klub posiada swoją bazę treningową wyposażoną w ring, siłownię i przyrządy bokserskie.

Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie: 691054524, 603996979, lub osobiście w sali treningowej w Zespole Szkół Sportowych, Dąbrowa Górnicza ul. Chopina 34.

Treningi:
Poniedziałki, Środy i Piątki godz. 16.30-18.00 - grupa wspólna.
Od poniedziałku do piątku godz. 18.00 – 20.00 – grupa zawodnicza.
Wtorki i Czwartki godz.16.30 – 18.00 - grupa najmłodszych.
Wtorki i czwartki godz. 18.00- 20.00 - grupa dorosłych.

Dodano dnia 04.09.2014, 17:31


  ZAPROSZENIE NA CYKL SPARINGÓW BOKSERSKICH "RING WOLNY"

Klub Sportowy CSW- Fight Boxing - Dąbrowa Górnicza zaprasza zawodników z różnych klubów sportowych na cykl sparingów szkoleniowych. Sparingi będą prowadzone w formule boksu. W sparingach bokserskich mogą brać udział zawodnicy z klubów sportowych, trenujących różne sporty walki.

Terminy sparingów:

09.września- wtorek
12.września-piątek
30.września- wtorek
03.października- piątek

Miejsce sparingów:
Dąbrowa Górnicza , sala treningowa Fight Boxingu w Zespole Szkół Sportowych
ul. Chopina 34

Dodano dnia 01.09.2014, 09:57


  OGŁOSZENIE O WALNYM ZEBRANIU CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA
ZAPRASZAMY NA WALNE ZEBRANIE
CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA
Zarząd Stowarzyszenia Centrum Sportów Walki -Fight Boxing- Dąbrowa Górnicza serdecznie zaprasza Członków Stowarzyszenia do udziału
w Walnym Zebraniu Sprawozdawczo – Wyborczym

Termin zebrania: 11 września 2014 roku o godz. 17.00
drugi termin: godz. 18.00
Miejsce zebrania: sala treningowa ul. Chopina 34, 41- 303 Dąbrowa Górnicza

Zarząd CSW Fight Boxing Dąbrowa Górnicza

Dodano dnia 21.08.2014, 19:54


  Lekcja boksu dla dzieci w Katowicach
30. 07.2014 na zaproszenie Miejskiego Domu Kultury " Południe" w Katowicach ul. Stellera 4, wzięliśmy udział w AKCJI LATO W MIEŚCIE i przeprowadziliśmy lekcję boksu dla najmłodszych, czyli dzieciaków od 8 do 12 lat. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieciaków i były dobrym "przerywnikiem" wśród ogólnych zajęć w Akcji Lato.
Organizatorzy i dzieci byli bardzo zadowoleni z przeprowadzonych zajęć sportowych i wyrazili chęć dalszej współpracy z naszym klubem.

Dodano dnia 31.07.2014, 12:26


  Klaudia Simsak wicemistrzynią Polski kadetek
W minionym tygodniu zakończyła się w Świdnicy XX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, która jest równoznaczna z Mistrzostwami Polski dla tej kategorii wiekowej,.W Olimpiadzie uczestniczył Filip Siński i Klaudia Simsak z Fight Boxingu Dąbrowa Górnicza.
Filip, odpadł w ćwierćfinale z turnieju, natomiast Klaudia dotarła do finału w którym nieznacznie przegrała 2:1 z Ewą Cichoń/ LUKS Jas-Pol Krynica.Czuję mały niedosyt, bo tak niewiele brakowało i mogłam zdobyć złoty medal, ale nie ma czego żałować, w przyszłym roku będzie lepiej - powiedziała Klaudia po zakończonej walce.

Dodano dnia 20.07.2014, 12:44


  Klaudia Simsak w finale XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży
Klaudia Simsak po wygranej walce w półfinale przez TKO w 2 rundzie z Tatianą Zielaskowska z (Wdy Świecie) zapewniła sobie udział w walkach finałowych OOM.
W finale spotka się z Ewą Cichoń z ( Luks Jas - Pol Krynica)

Dodano dnia 18.07.2014, 10:28


  Porażka Filipa w OOM
Filip Siński wraca bez medalu z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży ze Świdnicy. Przegrał walkę ćwierćfinałową z Damianem Rybarczykiem ( BKS Skorpin Szczecin) przez TKO w 2 rundzie

Dodano dnia 17.07.2014, 11:57


  Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży rozpoczęta
15.07.2014
Wczoraj,nasz zawodnik, Filip Siński / 75 kg/ wyjechał na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży do Świdnicy, jego przeciwnikiem w pierwszej walce będzie Rybarczyk Damian (BKS Skorpion Szczecin), natomiast jutro w środę 16.07 wyjeżdża Klaudia Simsak (50kg),która również wygrała eliminacje i bierze udział w OOM. Czekamy na losowanie wieści z Olimpiady. Olimpiada potrwa do 20 lipca

Dodano dnia 15.07.2014, 13:40


  Klaudia, Filip i Łukasz na sparringach w "Kleofasie"
Klaudia Simsak, Filip Siński i Łukasz Szczepaniak biorą udział w sparringach Śląskiej Kadry Juniorów i Kadetów, które są organizowane przed wyjazdem na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży do Świdnicy. Pierwszy sparring już za nimi, natomiast następne odbędą się 05,08 i 10 lipiec o godz. 11.00
Adres: Hala sportowa "06 Kleofas" Katowice ul. Obroki 43

Dodano dnia 03.07.2014, 13:29


  Zapraszamy na treningi w lipcu i sierpniu
Informujemy, że treningi w okresie wakacji w lipcu i sierpniu będą prowadzone w każdy poniedziałek, środę, piątek o godz. 18.00.

Dodano dnia 01.07.2014, 10:07


  Daniel Hodor na meczu w "Kleofasie"
27.06.2014 w Katowicach w hali sportowej przy Obroki 43 odbył się mecz bokserski drużyn 06 Kleofas Katowice z drużyną złożona z zawodników z Rosji i klubów ze Ślaska. W meczu odbyło się 11 walk, a w wadze 69kg Daniel Hodor z Fight Boxingu boksował z Kamilem Wybrańcem, z którym przegrał jednogłośnie na punkty 3:0.
Składy drużyn i wyniki walk:
1.40/mło. Andrzejczyk Oskar/ 06 Kleofas Katowice- Siedlecki Dawid/ RMKS Rybnik 0:3
2.44,5/mło. Jakubowski Dominik/ 06 Kleofas Katowice- Żuraf Olog-Rosja 0:3
3.50/ mło. Górecki Łukasz/ 06 Kleofas Katowice – Nowok Dawid/ Garda Gierałtowice 0:3
4.54/ sen. Serafin Monika / 06 Kleofas Katowice – Skorupa Anna/ RMKS Rybnik 3:0
5.54/ jun. Sondej Anna/ 06 Kleofas Katowice – Górnik Justyna/ Garda Gierałtowice 1:2
6.57/ kad. Kaczmarek Hubert/ 06 kleofas Katowice – Fiodorov Wladislaw/Rosja wygrał Kaczmarek TKO 2 r
7.57/kad. Wyciszkiewicz Kordian/06 Kleofas Katowice – Grzyb Radion/ Rosja wygrał Wyciszkiewicz TKO 3 r
8.69/sen. Ćmakowski Adam/ 06 Kleofas Katowice- Buchta Damian/06 Kleofas Katowice 3:0
9.69/sen. Wybraniec Kamil/ 06 Kleofas Katowice- Hodor Daniel/ CSW Fight Boxing Dąbrowa Górnicza 3:0
10.81/ sen. Kowalczyk Mateusz/ 06 Kleofas Katowice – Lutka Błażej/ RMKS Rybnik 3:0
11. 81/sen. Rolirad Przemysław/ 06 Kleofas Katowice – Arestowicz Władimir/ Rosja wygrał Rolirad KO 3 r

Dodano dnia 30.06.2014, 10:09


  Międzynarodowy Turniej o "Czarne Diamenty" Myszków 12-14.06.2014
Filip Siński/kadet 75kg/uczestniczył w tegorocznym turnieju o "Czarne Diamenty" gdzie w finale przegrał walkę z Czechem Danielem Svejtka. Tegoroczny turniej zgromadził 35 kadetów i 28 juniorów, z zagranicznych ekip uczestniczyli: ABC Homberg-GER, Czechy, Lwów - Ukraina, Baden-Wurttemberg-GER.Polskie kluby: BKS Concordia Knurów, BKS Skorpion Szczecin, Champion Chojnów, Garda Gierałtowice, Energetyk Jaworzno, 06 Kleofas Katowice, LKS Myszków, CSW Fight Boxing, JKB Jawor Team, Start Grudziądz, Ziętek Team Brzeziny.Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Wodecki Miłosz z LKS Myszków w wadze +91kg, klubowo I miejsce zajęła Garda Gierałtowice, II- BKS Skorpion Szczecin, III -06 Kleofas Katowice.

Dodano dnia 17.06.2014, 10:35


  Filip Siński zdobył kwalifikacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży
W niedzielę 01.06.2014 w Myszkowie odbył się finał kwalifikacji strefy Śląsk- Małopolska do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się w Świdnicy w połowie lipca. Z Fight Boxingu boksował łukasz Szczepaniak i Filip Siński, ten drugi zdobył kwalifikacje wygrywając w finale przez WO z Tomaszem Otworowskim z Gardy Gierałtowice, natomiast Łukasz nie zdołał pokonać Piotra Kalisza z BKS Concordii Knurów i tym samym zamknął sobie drogę do finału OOM. Już niebawem następny turniej o” Czarne Diamenty” w Myszkowie 12-14.06 2014, gdzie również będą brać udział nasi kadeci.

Dodano dnia 02.06.2014, 14:22


  III Promocja Dąbrowskiego Boksu zakończona
Koniec ringowych zmagań w Dąbrowskiej Hali Centrum przy ul. Ali Róż 3.
Sobota 31.05.2014 była od rana do wieczora zapełniona wydarzeniami sportowo - kulturalnymi z okazji Dni Dąbrowy Górniczej, wśród tych wydarzeń znalazł się nasz turniej bokserski.
Turniej bokserski „ Promocja Dąbrowskiego Boksu” zgromadził w tym roku 49 zawodników z 13 klubów bokserskich: Golden Team Nowy Sącz, Naprzód Lipiny, Dragon Bielsko Biała, MOSM Tychy, Unia Boxing Oświęcim, Fight Boxing Dąbrowa Górnicza, Góral Żywiec, DKB Dąbrowa Górnicza, GUKS Carbo Gliwice, Superfighter Nowy Sącz, Krakowski Klub Bokserski, Górnik Sosnowiec, BKS Jastrzębie. Odbyło się 19 pojedynków bokserskich: 3 walki kobiet,5 walk kadetów, 3 juniorów i 8 walk seniorów.
Zorganizowanie turnieju było możliwe dzięki pomocy i wsparciu Urzędu Miasta Dąbrowy Górniczej, CSiR , oraz takim firmom jak: Centrum Kostki Brukowej- Dąbrowa Górnicza, ZEBRA- Ośrodek Szkolenia Kierowców, firmie BOSS,BUDEKS, Catering Liuinio, Laprimera, PEUGEOT, NAAR, CTC, LADY’S MAKE UP,M MARIO CAR, P.P.H.U. ECOM

W turnieju wybrano 5 najlepszych walk, a zwycięzcy otrzymali puchary i upominki dla najlepszych zawodników:

Kobiety-waga 54kg
Dąbrowska Weronika /BKS Jastrzębie/-Talarek Justyna/ Dragon Bielsko Biała/ 3:0
Kadeci-66kg
Jarosz Szymon /MOSM Tychy/- Wacławek Wojciech /Unia Boxing Oświęcim/3:0
Juniorzy-75kg
Filipek Paweł/Golden Team Nowy Sącz/- Kuliński Bartosz/GUKS Carbo Gliwice/2:1
Seniorzy 75kg
Załubski Krzysztof/Fight Boxing Dąbrowa Górnicza/- Stanisławski Damian/Naprzód Lipiny/3:0
Puchar dla zawodnika, który sprawił największą niespodziankę, został wręczony Danielowi Hodor/Fight Boxing/, za pokonanie Krzysztofa Janiczka z Górala Żywiec w wadze 69kg.
Puchar dla najlepszej drużyny w turnieju otrzymał FIGHT BOXING Dąbrowa Górnicza, który został ufundowany przez szefa Grupy TEAM SIEMION Pana Jana Giela.

Wyniki pozostałych walk w turnieju:
57kg/ Matras Iwona /Superfighter Nowy Sącz/-Dubaj Katarzyna /Unia Boxing Oświęcim/ 3:0
60kg/Bujko Katarzyna /BKS Jastrzębie/-Wojtowicz Maria/ Dragon Bielsko Biała/ 2:1
81kg/ Gojny Krzysztof/ Fight Boxing/- Ściskała Marcin/ Ring Bialsko/0:3
91kg/Ćwierzyk Michał/ Krakowski Klub Bokserski/- Twardowski Krzysztof/Golden Team Nowy Sącz/3:0
60kg/Salabura Kacper/Golden Team Nowy Sącz/-Sprusiński Piotr/ Naprzód Lipiny/TKO 2 run wygrał Sprusiński
64kg/ Szumlas Paweł/ Dragon Bielsko Biała/- Szczerba Igor/ DKB/TKO 2 wygrał Szumlas
75kg/Olczyk Jakub/ Fight Boxing/- Malej Jan/ Unia Boxing Oswięcim/ TKO 1 wygrał Olczyk
69kg/Milczek Konrad/Golden Team Nowy Sącz/- Słonowski Maciej/Dragon Bielsko Biała/ 2:1
75kg/Babij Michał / Góral Żywiec/- Tokarczyk Aleks/Superfighter Nowy Sącz/-TKO 1wygrał Tokarczyk
60kg/Jakubiec Janusz/ Góral Żywiec/- Posiłek Dawid/ Fight Boxing/0:3
69kg/Knurowski Adam/ GUKS Carbo Gliwice/- Beruda Grzegorz /Naprzód Lipiny/2:1
75kg/ Przewieślnik Daniel/Fight Boxing/-Solarz Sebastian/ Góral Żywiec/ TKO 2 wygrał Przewieślnik
56kg/Kwiendacz Adam/ niezrzeszony/-Skrzypulec Patryk/Fight Boxing/1:2
91+kg/ Baron Michał/ Fight Boxing/- Okolus Marcin/Dragon Bielsko Biała/ 0:3


Dodano dnia 02.06.2014, 13:49


  Komunikat turnieju "PROMOCJA DĄBROWSKIEGO BOKSU"
Dąbrowa Górnicza 07.05.2014

ZAPROSZENIE I KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY
”Promocja Dąbrowskiego Boksu” 31.05.2014

Zarząd CSW Fight Boxing Dąbrowa Górnicza ma zaszczyt zaprosić do udziału w zawodach bokserskich pt. ”PROMOCJA DĄBROWSKIEGO BOKSU”

1. CEL IMPREZY: Współzawodnictwo sportowe, oraz popularyzacja boksu w Dąbrowie Górniczej.
2. ORGANIZATORZY I WSPÓŁORGANIZATORZY: CSW Fight Boxing Dąbrowa Górnicza, Urząd Miejski Dąbrowy Górniczej, CSiR w Dąbrowie Górniczej,
3. TERMIN I MIEJSCE ZAWODÓW: Zawody rozegrane zostaną w dniu 31.05.2014 w Dąbrowie Górniczej ul. Aleja Róż 3 w Hali Sportowej ”Centrum”-/ korty tenisowe/
4. UCZESTNICTWO:W zawodach mogą startować wszyscy zawodnicy i zawodniczki w każdej kategorii wiekowej i wagowej. Obowiązuje regulamin opieki zdrowotnej i sportowej PZB. Pary zawodników zostaną ustalone poprzez losowanie: grupa I kroku bokserskiego od 0-5 walk, oraz pozostali zawodnicy i zawodniczki, którzy mają stoczone więcej niż 5 walk.
5. ZGŁOSZENIA: Zawodników i zawodniczki zgłaszają kluby sportowe lub trenerzy na adres
e-mail: wieslaw.andrzejczak@wp.pl W zgłoszeniu proszę podać imię i nazwisko zawodnika lub zawodniczki kategorię wagową i wiekową.
6. POSTANOWIENIA KOŃCOWE: Uczestnicy powinni być ubezpieczeni od NNW i OC.
Organizator nie ponosi odpowiedzialności z tytułu ubezpieczenia zawodników, kradzieży, uszkodzenia czy zagubienia sprzętu przez zawodników. Za ewentualne szkody dokonane przez uczestników zawodów, odpowiedzialny finansowo jest trener lub kierownik (płatność na miejscu).
Opłata startowa: /młodzicy, kadeci, juniorzy, dziewczyny -10zł /seniorzy-20 zł/

PROGRAM ZAWODÓW
Promocja Dąbrowskiego Boksu 31.05.2014

Sobota 31.05.2014
Do godz. 09.00 - przyjazd zawodników i zawodniczek
Od godz. 09.00-11.00 - badania lekarskie i waga zawodników i zawodniczek
Około godz. 12.00- konferencja techniczna i losowanie
14.00 – rozpoczęcie walk


Dodano dnia 27.05.2014, 11:40


  Walki w "I KROKU BOKSERSKIM"w Świętochłowicach
Świętochłowicki Uczniowski Klub Sportowy " NAPRZÓD LIPINY " zorganizował w ubiegłą sobotę 17.05.2014 w Świętochłowicach w Domu Kultury "GROTA", I Krok Bokserski, w którym odbyło się 13 walk, większość seniorów 7walk, które stały na niezłym poziomie zaangażowania, zaciętości i wyszkolenia, 4 walki kadetów i 1 walka młodzików. Z naszego klubu boksowało 6 zawodników i tak: Maciej Mantykiewicz /63kg kadet/ przegrał z Wiktorem Rydz ze Startu Częstochowa, Ostrowski Patryk /75kg senior/ przegrał na punkty 1:2 z Szymonem Krzemień z /OKS JONAK TEAM Strzelce Opolskie/, Daniel Hodor /69kg senior/ wygrał 3:0 z Adamem Knurowskim/Carbo Gliwice/, Krzysztof Załubski/75kg senior/ przegrał z Tomaszem Paszek/ Naprzód Lipiny/,Krzysztof Gojny/ 81 kg senior/ wygrał z Wojciechem Piekut/ OKS JONAK TEAM Strzelce Opolskie/, Damian Czechowski/81kg senior/ przegrał z Karolem Czaja/ Naprzód Lipiny/

Dodano dnia 18.05.2014, 13:51


  "Huragan" Fight Boxingu zatrzymany w finale
Podsumowując start Klaudii Simsak w I Eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Kobiet, rozgrywanych w Złotowie, udział jej należy uznać za bardzo udany. Wygrała dwie walki. W pierwszej walce pokonała Natalię Maćkowską ze Sparty Złotów, w drugiej walce spotkała się z Natalią Winiczenko z MOS Zatoka Braniewo, którą również pokonała. Natomiast w finale stanęła na jej drodze Karolina Radosz ze Sparty Złotów, której niestety tym razem uległa. Docierając do finału zapewniła sobie udział w tegorocznym finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Kobiet, co jest równoznaczne z Mistrzostwami Polski w tej kategorii wiekowej.
Wielkie Gratulacje.

Dodano dnia 11.05.2014, 14:16


  Klaudia Simsak przechodzi jak " huragan"
Klaudia wygrała już drugą walkę w "I Eliminacjach do OOM K rozgrywanych w Złotowie tym samym zapewniła sobie udział w finale turnieju, który rozegrany zostanie w niedzielę. Powodzenia.

Dodano dnia 09.05.2014, 16:06


  PROMOCJA DĄBROWSKIEGO BOKSU 31.05.2014
Dąbrowa Górnicza 07.05.2014

Tak jak w zeszłym roku, w tej samej hali sportowej "Centrum" w Dąbrowie Górniczej zostaną rozegrane tegoroczne zawody bokserskie organizowane przez nasz klub.Serdecznie zapraszamy do udziału zawodników , kluby sportowe i kibiców.

ZAPROSZENIE I KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY
”Promocja Dąbrowskiego Boksu” 31.05.2014


1. CEL IMPREZY: Współzawodnictwo sportowe, oraz popularyzacja boksu w Dąbrowie Górniczej.
2. ORGANIZATORZY I WSPÓŁORGANIZATORZY: CSW Fight Boxing Dąbrowa Górnicza, Urząd Miejski Dąbrowy Górniczej, CSiR w Dąbrowie Górniczej,
3. TERMIN I MIEJSCE ZAWODÓW: Zawody rozegrane zostaną w dniu 31.05.2014 w Dąbrowie Górniczej ul. Aleja Róż 3 w Hali Sportowej ”Centrum”-/ korty tenisowe/
4. UCZESTNICTWO:W zawodach mogą startować wszyscy zawodnicy i zawodniczki w każdej kategorii wiekowej i wagowej. Obowiązuje regulamin opieki zdrowotnej i sportowej PZB. Pary zawodników zostaną ustalone poprzez losowanie: grupa I kroku bokserskiego od 0-5 walk, oraz pozostali zawodnicy i zawodniczki, którzy mają stoczone więcej niż 5 walk.
5. ZGŁOSZENIA: Zawodników i zawodniczki zgłaszają kluby sportowe lub trenerzy na adres
e-mail: wieslaw.andrzejczak@wp.pl W zgłoszeniu proszę podać imię i nazwisko zawodnika lub zawodniczki kategorię wagową i wiekową.
6. POSTANOWIENIA KOŃCOWE: Uczestnicy powinni być ubezpieczeni od NNW i OC.
Organizator nie ponosi odpowiedzialności z tytułu ubezpieczenia zawodników, kradzieży, uszkodzenia czy zagubienia sprzętu przez zawodników. Za ewentualne szkody dokonane przez uczestników zawodów, odpowiedzialny finansowo jest trener lub kierownik (płatność na miejscu).
Opłata startowa: /młodzicy, kadeci, juniorzy, dziewczyny -10zł /seniorzy-20 zł/

PROGRAM ZAWODÓW
Promocja Dąbrowskiego Boksu 31.05.2014

Sobota 31.05.2014
Do godz. 09.00 - przyjazd zawodników i zawodniczek
Od godz. 09.00-11.00 - badania lekarskie i waga zawodników i zawodniczek
Około godz. 12.00- konferencja techniczna i losowanie
14.00 – rozpoczęcie walkDodano dnia 09.05.2014, 15:35


  Wyjazd Klaudii na eliminacje do Złotowa
Klaudia Simsak /kadetka 50kg/ pojechała na ” Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży kobiet do Złotowa. Eliminacje odbędą się w dniach od 08.05-11.05.2014 Aby zakwalifikować się na olimpiadę musi osiągnąć finał. Czekamy na wiadomości z turnieju. Drugi turniej kwalifikacyjny odbędzie się w Myszkowie 29.05-01.06.2014 podczas którego również będą rozgrywane kwalifikacje kadetów, z Fight Boxingu startują w nich Filip Siński i Łukasz Szczepaniak.

Dodano dnia 07.05.2014, 17:42


  Dyplom z ostatniego turnieju Rybnik 12.04.2014

Dodano dnia 15.04.2014, 13:28


  Puchar za drugie miejsce w XV Turnieju Bokserskim o Puchar Dyrektora MOSiR Rybnik
Sobota 12.04.2012 Rybnik, Hala Widowiskowo –Sportowa ul. Jastrzębskiej 3 B była zajęta od rana do wieczora przez zawodników uczestniczących w XV Turnieju Bokserskim o Puchar Dyrektora MOSiR Rybnik. Organizatorem był tamtejszy Rybnicki Młodzieżowy Klub Sportowy. Odbyło się 56 walk w tym 7 walk kobiet, 10 młodzików, 17 kadetów, 13 juniorów, 9 seniorów. Fight Boxing Dąbrowa Górnicza przywiózł z tego turnieju puchar za zajęcie drużynowo II miejsca. Boksowało w tym turnieju 7 zawodników i jedna zawodniczka z Fight Boxingu: Filip Siński / 75kg/wygrał przez TKO w pierwszej rundzie z Szymonem Bukowiec z Łysko Gliwice, Klaudia Simsak /48kg/ po dobrej walce przegrała na punkty z Patrycją Komudzińką z MOSM Tychy, Przewieślnik Daniel / 75kg/wygrał na punkty z Mateuszem Syposz z Żywca, Hodor Daniel/69kg/ mimo porażki w 3 rundzie przez TKO, dwie pierwsze rundy boksował bardzo dobrze, ale w 3 rundzie nadział się na mocny cios Dominika Dubiela z Jawor Team Jaworzno i sędzia przerwał pojedynek. Krzysztof Załubski/ 75kg/ wygrał na punkty z Marcinem Polak z Carbo Gliwice, Damian Czechowski/ 81kg/wygrał na punkty z Patrykiem Piechaczek z Odry Wodzisław, Adrian Grzegorkiewicz/75kg/wygrał na punkty z Janem Oprychał z Dragona Bielsko, Łukasz Szczepaniak/63kg/ wygrał na punkty z Adrianem Romasz z BKS Concordia Knurów.

Dodano dnia 14.04.2014, 13:31


  I KROK BOKSERSKI w Dąbrowie Górniczej 29.03.2014
I KROK BOKSERSKI , który odbył się w Dąbrowie Górniczej 29.03.0214 w Gimnazjum nr 4 był dobrym sprawdzianem umiejętności i przygotowania do dalszych walk. Wystąpiło w nim 9 zawodników i jedna zawodniczka Fight Boxingu. Klaudia Simsak i Łukasz Szczepaniak stoczyli walki sparringowe, które przygotowują ich do eliminacji OOM, natomiast walki oficjalne stoczyli:
70kg/Alan Przepiórzyński wygrał z Wiktorem Tomaszkiewiczem z Górnika Sosnowiec 3:0
54kg/ Patryk Skrzypulec wygrał z Maciejem Gądkiem z DKB Dąbrowa Górnicza 3:0
60kg/ Tadeusz Besler przegrał z Łukaszem Janiczkiem z Żywca 3:0
69kg/ Daniel Hodor wygrał z Robertem Wrońskim z Wrocławia WO
75kg/ Krzysztof Załubski wygrał z Adrianem Kłoskiem z Odry Wodzisław 3:0
81kg/ Krzysztof Gojny przegrał Wojciechem Piekutem z Strzelc Opolskich 2:1
81kg/ Adrian Grzegorkiewicz przegrał z Damianem Stanisławskim z Lipin 3:0
91kg/ Damian Czechowski wygrał z Marcinem Mikutą z Strzelc Opolskich 2:1

Dodano dnia 31.03.2014, 08:41


  Sparringi jak mały turniej
W Środę 19.03.2014 o godz. 17.00 odbyły się sparringi bokserskie na które przyjechało ponad 20 zawodników z ”JKB Jawor Team”, Górnika Sosnowiec, Tychów i Szopienic-Katowic .Odbyło się 11 sparringów w grupach 2,3 osobowych, były walki seniorów, juniorów, kadetów, młodzików i walka dziewczyn. Wszyscy trenerzy byli zadowoleni z walk swoich zawodników i podkreślili, że musimy to kontynuować. Przypomnę, że wcześniej czyli 12 marca toczyliśmy walki sparringowe z zawodnikami JKB Jawor Team, ale na ich terenie i ich zaproszenie, co prawda nie było ich tylu, ale każdy mógł stoczyć walkę, i zdobyć kolejne doświadczenie.

Dodano dnia 20.03.2014, 15:34


  Wyniki z Mistrzostw Śląska Kadetów i Juniorów
Łukasz Szczepaniak 63kg i Filip Siński 75kg/kadeci/ zdobyli złote medale w Mistrzostwach Śląska Kadetów i Juniorów rozgrywanych w Jaworznie w dniach 28.02 – 02.03.2014. Maciej Szlęk, który również brał udział w turnieju, nie zdołał przebić się do strefy medalowej w wadze 69kg w juniorach.
Pierwszą walkę wygrał przez TKO w pierwszej rundzie z Marcinem Kulką z LKS Myszków, a w walce o półfinał przegrał na punkty z Robertem Suchym z UKS MOSM Bytom. Najlepsze walki z naszych zawodników stoczył Łukasz Szczepaniak, który pierwszą walkę wygrał przez TKO w pierwszej rundzie z Sylwestrem Olsiakiem z MOSiR Mysłowice, a w finale pokonał na punkty, po bardzo zaciętej walce, Kamila Bugajskiego z MOSM Tychy.
Filip Siński trafił od razu do finału, a w nim wygrał przez TKOI w pierwszej rundzie z Danielem Iwaszkiewiczem z GUKS Carbo Gliwice.

Dodano dnia 03.03.2014, 09:35


  Mistrzostwa Śląska Juniorów i Kadetów
W dniach od 28.02. do 02.03.2014 w Jaworznie odbędą się Mistrzostwa Śląska Juniorów i Kadetów.
Do mistrzostw, z naszego klubu przygotowuje się 3 zawodników.
Łukasz Szczepaniak / 62 kg/- kadet, Filip Siński /75kg/ - kadet i Maciej Szlęk /69kg/- junior. Wyjazd na mistrzostwa w piątek o godz. 9.00

Dodano dnia 26.02.2014, 10:58


  Zmiana miejsca i godziny treningów
Informujemy, że od 03.02.2014 treningi odbywają się w dawnej siłowni w Zespole Szkół Sportowych, wejście mieści się od strony parkingu szkoły.
Zmieniły się również godziny treningów.

Treningi GRUPY DOROSŁYCH /wtorki i czwartki/ z godziny 18.30 zostają przełożone na godz. 18.00- 20.00

GRUPA POCZĄTKUJĄCYCH: poniedziałki, środy, piątki, godz. 16.30- 18.00
GRUPA ZAWODNICZA: od poniedziałku do piątku, godz.18.00-20.00


Dodano dnia 16.02.2014, 16:58


  TRENINGI W OKRESIE FERII
Z POWODU NIECZYNNEJ SZKOŁY W GODZINACH POPOŁUDNIOWYCH,
TRENINGI W OKRESIE FERII ZIMOWYCH TJ. 0D 20.01-31.01.2014 ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZ. OD. 10.00 - 12.00
TRENINGI DLA GRUPY TRENUJĄCEJ WE WTORKI I CZWARTKI O GODZ. 18.30 RÓWNIEŻ PRZENIESIONO NA GODZ. 10.00
PRZEPRASZAMY ZA UTRUDNIENIA.

Dodano dnia 20.01.2014, 12:51


  NAJWAŻNIEJSZE OSIĄGNIECIA ZAWODNIKÓW W 2013
ŁUKASZ SZCZEPANIAK /młodzik 62kg/ Wicemistrz Polski z Poznania w 2013

MARCIN SKRZYPEK/ junior +91kg/ III miejsce w Mistrzostwach Polski Grudziądz 2013

KATARZYNA CIEŚLIK/ 51kg/ II miejsce w II Młodzieżowych Mistrzostwach Polski - Karczew 2013/ startowała jako niestowarzyszona/

MARCIN SKRZYPEK/Junior+91KG/ III miejsce w Mistrzostwach Śląska Gliwice 2013

FILIP SIŃSKI/ kadet 70kg/ II miejsce w Mistrzostwach Śląska Gliwice 2013

GRZEGORZ MUSIAŁ/ junior 64kg/ III miejsce w Mistrzostwach Śląska 2013

ALAN PRZEPIÓRZYŃSKI/ kadet 63kg/ III miejsce w Mistrzostwach Śląska 2013

MACIEJ SZLĘK/junior 69kg/ III miejsce w XXXVII Międzynarodowym Turnieju Bokserskim o " Czarne Diamenty" Myszków 2013


Dodano dnia 15.01.2014, 22:22


  Przerwa Świąteczno-Noworoczna
SKŁADAMY WSZYSTKIM SERDECZNE ŻYCZENIA, ZDROWYCH SPOKOJNYCH ŚWIĄT, ORAZ SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU.
Od 18.12.2013 do 06.01.2014 przerwa w treningach.
Treningi rozpoczną się 7-go stycznia.

Dodano dnia 19.12.2013, 17:47


  Spotkanie Opłatkowe
We wtorek 17.12.2013 odbyło się, jak co roku, spotkanie opłatkowe z grupa zaproszonych gości i zawodników Fight Boxingu.
Był opłatek,kolęda i wiele życzeń składanych sobie wzajemnie, na nadchodzące święta i Nowy 2014 rok

Dodano dnia 19.12.2013, 15:50


  Zwycięstwo w "Boxing Day" w Wodzisławiu Śląskim
W sobotę 14.12.2013 do Wodzisławia Śląskiego pojechało dwóch naszych zawodników i obaj wygrali swoje walki. Maciej Szlęk w wadze 75kg wypunktował Bartosza Kulińskiego z GUKS Carbo Gliwice, a Patryk Ostrowski również w wadze 75kg, wygrał w I rundzie przez TKO z Pawłem Kuptasem z Szombierek Bytom.

Dodano dnia 17.12.2013, 13:07


  Vicemistrzostwo Polski Łukasz Szczepaniaka
Łukasz Szczepaniak zdobył srebrny medal na odbywających się w Poznaniu /29.11-01.12.2013/ II Mistrzostwach Polski Młodzików im. Pawła Szydły.
Zdobyty srebrny medal jest jego największym osiągnięciem w boksie od początku startów w zawodach bokserskich.
W mistrzostwach startował w wadze 62 kg, w półfinale pokonał Wiktora Wilk z Klubu BUDO KROSNO a w finale po dobrej walce, przegrał z Erykiem Apresyanem z Zawiszy Bydgoszcz.
Walkę półfinałową i finałową można obejrzeć w zakładce / kanał wideo You tube/


Dodano dnia 03.12.2013, 11:54


  II Mistrzostwa Polski Młodzików
W dniu 29.11.2013 Łukasz Szczepaniak wraz z trenerem Markiem Kołakowskim wyjechali na II Mistrzostwa Polski Młodzików, które odbywają się w dniach 29.11-01.12.2013 w Poznaniu.
Z nadzieją oczekujemy na dobre wieści z Poznania.

Dodano dnia 30.11.2013, 13:28


  XIII MTB o Puchar Prezydenta Miasta Rybnika im. Józefa Cyrana 26-27.10.2013

W dniach 26-27.10.2013 r. w Hali Sportowej w Rybniku Boguszowicach odbył się już XIII Międzynarodowy Turniej Bokserski o Puchar Prezydenta Miasta Rybnika im. Józefa Cyrana. Wystartowało 87 zawodników z 21 klubów. Udział wzięli: kadra juniorów i kadetów ze Słowacji z I trenerem kadry Tiborem Hlawaczką, kadra Czech z I trenerem - Iżim Kotybą oraz zawodnicy z Kosowa, Irlandii oraz z polskich klubów.
Najmłodszym zawodnikiem turnieju został- młodzik Rafał Paszend z Rybnika. Najlepszym zawodnikiem turnieju uznano reprezentanta Słowacji w wadze 75 kg - Roberta Racza. Najlepszym juniorem turnieju został aktualny mistrz Polski w wadze do 60 kg Karol Kostka z Rybnika. Najlepszym kadetem wybrano zawodnika z Jawora Jaworzno - Szymona Kajdę, a najlepszym młodzikiem turnieju został Dawid Siedlecki w wadze 34 kg z Rybnika.
Drużynowo
I miejsce wywalczyli na swoim ringu zawodnicy z RMKS-Rybnik zdobywając 72pkt.
II. m. Słowacja 67pkt. III m drużyny z Jaworzna i Knurowa po 38pkt.
W turnieju udział brali nasi zawodnicy klubu CSW Fight Boxing Dąbrowa Górnicza.
W kategorii młodzik do 62kg. Łukasz Szczepaniak wygrał w walce finałowej z Czechem Romanem Wolakiem w II rundzie przez TKO. Kadet Filip Siński w walce finałowej wygrał z Tomczykiem Martinem z klubu 06 Kleofas na punkty. Obaj zawodnicy zdobyli tym samym I miesca w turnieju. Brakło szczęścia Patrykowi Ostrowskiemu kat. junior waga 75kg., który przegrał w II rundzie przez TKO ze Słowakiem Raczem Lobem.

Dodano dnia 05.11.2013, 12:39


  Lubin Miedzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
Łukasz Szczepaniak /młodzik/ waga 62 kg/zdobył kwalifikacje na Mistrzostwa Polski Młodzików. Eliminacje odbyły się 19-20.10.2013 w Lubinie, w których uczestniczyli zawodnicy trzech regionów: DOZB Wrocław ,OZB Łódź, ŚZB Katowice. Łukasz, zdobył pierwsze miejsce pokonując w pierwszej walce Adama Rzepkowskiego RKS Łódź, a w drugiej Jakuba Kwit z Jaskini Lwa z Ziębic. Tegoroczne Mistrzostwa Polski Młodzików odbędą się 29.11-01.12.2013 w Poznaniu. Z okręgu śląskiego wraz z Łukaszem zakwalifikowali się: Dominik Kornacki - 48kg/Concordia Knurów/, Mariusz Gruszka – 52kg/ DKB Dąbrowa Górnicza/, Kacper Bura-68kg/RMKS Rybnik/, Oskar Safatian+76kg/Szombierki Bytom/

Dodano dnia 21.10.2013, 10:05


  Ring Wolny - otwarte zawody bokserskie
Ogromnym zainteresowaniem uczestników cieszył się tegoroczny turniej ” RING WOLNY” organizowany przez nasz klub.
Turniej odbył się 13.10. 2013 hali sportowej CENTRUM ul. Aleja Róż 3
W sumie 95 zawodników i zawodniczek z 25 klubów brało udział w zawodach, stoczono 41 pojedynków: 5 walk kobiet, 3 walki młodzików, 12 kadetów, 14 juniorów i 7 walk seniorów. Jak widać z ilości stoczonych walk, zapotrzebowanie na tego rodzaju zawody jest ogromne. Szczególnie walki seniorów/młodzieżowców dostarczyły wiele emocji zgromadzonej publiczności a poziomem walk można by obdzielić nie jedną galę boksu zawodowego. Jak pokazał ten turniej to właśnie dla tej grupy młodzieży, wydaje się, należy organizować i udostępniać turnieje do walk w których mogą startować i sprawdzać swoje umiejętności bokserskie.
Z naszego klubu startowali : Klaudia Simsak w wadze 50kg przegrała przez TKO w III rundzie z Dominiką Huczek z MOSM Tychy, Szczepaniak Łukasz 63kg wygrał przez TKO w II rundzie z Kacprem Świątkiem ze Startu Częstochowa, Malczewski Sebastian 54 kg przegrał na punkty z Maciejem Gądkiem z DKB Dąbrowa Górnicza 2:1, Gręda Łukasz w wadze 60kg przegrał na punkty 3: 0 z Dawidem Posiłkiem z MOSM Tychy, Ostrowski Patryk w wadze 75 kg wygrał z Bartoszem Kulińskim GUKS Carbo Gliwice na punkty 3:0,Piotr Przytuła w wadze 64kg przegrał na punkty 2:1 z Mateuszem Syposzem z Górala Żywiec.
Wielkie podziękowania kierujemy dla Centrum Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Dąbrowy Górniczej i zaprzyjaźnionych sponsorów.
Szczegółowe zestawienie par i wyniki walk:
Zawody Bokserskie „Ring Wolny”
Dąbrowa Górnicza 13.10.2013

Nr Waga Narożnik Zawodnik Klub W erdykt
1 50/kad czerw. SIMSAK Klaudia CSW Fight Boxing Dąbr. Górn
nieb HUCZEK Dominika MOSM Tychy TKO III
2 50/jun czerw. GOGOLEWSKA Aleksandra Adrenalina Wrocław TKO I
nieb JABŁOŃSKA Dorota Łysko Team Gliwice
3 57/kad czerw. MESJASZ Kinga Start Częstochowa
nieb BIAŁAS Ewa Energetyk Jaworzno TKO II
4 64/jun czerw. TARABUŁA Kinga JKB Jawor Team Jaworzno
nieb CHACHUJ Natalia Adrenalina Wrocław TKO II
5 75/jun czerw. PACHUŁA Klaudia GUKS Carbo Gliwice
nieb GAWŁOWSKA Dominika Łysko Team Gliwice pkt. 2:1
6 48/kad czerw. JĘDRZEJEWSKI Karol BKS Concordia Knurów
nieb KUŚ Krystian Energetyk Jaworzno pkt. 3:0
7 57/mł czerw. BIAŁAS Konrad Energetyk Jaworzno pkt. 3:0
nieb SIEMIENIAK Dawid UKS Śląsk Ruda Śląska
8 63/mł czerw. ŚWIĄTEK Kacper Start Częstochowa
nieb SZCZEPANIK Łukasz Fight Boxing Dąbr. Górn TKO II
9 72+/mł czerw. PNIAK Oskar LKS Myszków
nieb SAFARIAN Oskar TS Bytom pkt. 3:0
10 52/kad czerw. WINKLER Piotr BKS Concordia Knurów
nieb WYCISZKIEWICZ Kordian 06 Kleofas Katowice pkt. 3:0
11 52/kad czerw. KUZAK Jakub BKS Concordia Knurów pkt. 3:0
nieb KONIECZNY Aleksy Walka Zabrze
12 54/kad czerw. MALCZEWSKI Sebastian Fight Boxing Dąbr. Górn
nieb GĄDEK Maciej DKB Dąbrowa Górnicza pkt. 2:1
13 57/kad czerw. KOŁUCKI Mateusz MOSM Tychy TKO I
nieb GROJEC Jarosław Start Częstochowa
14 60/kad czerw. WALICZEK Łukasz Czarni- Góral Żywiec pkt. 2:1
nieb MIKUŁA Damian JKB Jawor Team Jaworzno
15 60/kad czerw. BIEGUN Jakub Czarni- Góral Żywiec
nieb ROMASZ Adrian BKS Concordia Knurów pkt. 3:0
16 63/kad czerw. SOBCZYK Paweł Start Częstochowa
nieb KASIAK Gracjan Górnik Sosnowiec pkt. 3:0
17 63/kad czerw. KALISZ Piotr BKS Concordia Knurów pkt. 3:0
nieb KASPROWICZ Adrian UKS Śląsk Ruda Śląska
18 66/kad czerw. PASIKOWSKI Miłosz MOSiR Mysłowice
nieb SZKATUŁA Sebastian BKS Concordia Knurów pkt. 3:0
19 70/kad czerw. DUDA Beniamin Czarni- Góral Żywiec
nieb WODZIŃSKI Mateusz Górnik Sosnowiec TKO II
20 75/kad czerw. TOMASZKIEWICZ Wiktor Górnik Sosnowiec
nieb GĄTKIEWICZ Daniel DKB Dąbrowa Górnicza TKO II
21 56/jun czerw. MASALSKI Bartosz Górnik Sosnowiec pkt. 3:0
nieb KUBIAK Dawid Walka Zabrze
22 60/jun czerw. KAMELA Arkadiusz JKB Jawor Team Jaworzno TKO II
nieb WÓJCIK Wojciech Łysko Team Gliwice
23 60/jun czerw. MATERA Oskar Górnik Sosnowiec pkt. 2:1
nieb JURKIEWICZ Mateusz JKB Jawor Team Jaworzno
24 64/jun czerw. KOCUR Artur BKB Beskidy Bielsko
nieb KOWALCZYK Marcin UKS Śląsk Ruda Śląska TKO III
25 69/jun czerw. FIZIA Wojciech Mistrz Żory TKO II
nieb WIŚNIOWSKI Antoni Krakowski Klub Bokserski
26 69/jun czerw. SZPONDER Krystian Adrenalina Wrocław
nieb SMOŁKA Aleksander UKS Śląsk Ruda Śląska pkt. 2:1
27 69/jun czerw. PIEKOSZOWSKI Artur Mistrz Żory
nieb SUCHY Robert TS Bytom pkt. 2:1
28 75/jun czerw. WÓJCIK Artur Odra Wodzisław TKO II
nieb WYPIÓR Przemysław Łysko Team Gliwice
29 75/jun czerw. CESARZ Konrad LKS Myszków pkt. 3:0
nieb POLAK Marcin GUKS Carbo Gliwice
30 75/jun czerw. MIDURA Karol BKB Beskidy Bielsko
nieb KOSTAS Gabriel Krakowski Klub Bokserski pkt. 2:1
31 75/jun czerw. KULIŃSKI Bartosz GUKS Carbo Gliwice
nieb OSTROWSKI Patryk Fight Boxing Dąbr. Górn pkt. 3:0
32 81/jun czerw. PORĘBSKI Igor Górnik Sosnowiec pkt. 3:0
nieb WOWRO Marcin UKS Śląsk Ruda Śląska
33 91/jun czerw. SŁOTA Tomasz MOSiR Mysłowice pkt. 3:0
nieb WITKOWSKI Filip BKB Beskidy Bielsko
34 91/jun czerw. WODECKI Miłosz LKS Myszków pkt. 2:1
nieb SKRZYPEK Marcin Górnik Sosnowiec
35 60/sen czerw. POSIŁEK Dawid MOSM Tychy pkt. 3:0
nieb GRĘDA Łukasz Fight Boxing Dąbr. Górn
36 64/sen czerw. PRZYTUŁA Piotr Fight Boxing Dąbr. Górn
nieb SYPOSZ Mateusz Czarni- Góral Żywiec pkt. 2:1
37 64/sen czerw. JANICZEK Krzysztof Czarni- Góral Żywiec
nieb BIAŁAS Szymon MOSM Tychy TKO II
38 75/sen czerw. KUREK Łukasz MOSIR Mysłowice
nieb DZIERWA Artur Odra Wodzisław pkt. 3:0
39 81/sen czerw. JACHNIAK Tomasz Adrenalina Wrocław TKO I
nieb GRYSZKIEWICZ Marek Łysko Team Gliwice
40 81/sen czerw. TOMASZEWSKI Marcin Niezrzesz. Bytom
nieb ĆWIERZYK Michał Niestow.Jaworzno pkt. 3:0
41 91/sen czerw. SEREMAK Adam UKS Naprzód Lipiny pkt. 3:0
nieb STAWIARSKI Krzysztof Niestow.Bytom

Dodano dnia 16.10.2013, 11:40


  Zawody "Ring Wolny"
Zaproszenie

Klub Sportowy CSW Fight Boxing – Dąbrowa Górnicza, zawiadamia i zaprasza na imprezę
Sportową ” RING WOLNY’’- otwarte zawody bokserskie.
Zawody odbędą się w dniu 13.10.2013/niedziela/ w hali sportowej ”Centrum”(korty)
w Dąbrowie Górniczej ul. Aleja Róż 3

PROGRAM ZAWODÓW

Waga i badania lekarskie: od 08:00-09:00
Konferencja techniczna: ok. godz. 10.00
Rozpoczęcie walk: godz. 12.00

Uczestnictwo
młodzicy, kadeci, juniorzy, seniorzy,
dziewczyny- wszystkie kategorie wiekowe.
W zawodach mogą brać udział zawodnicy i zawodniczki kwalifikujący się do startu w
I Kroku Bokserskim / do 5 walk/ i powyżej.
Opłata startowa: /młodzicy, kadeci, juniorzy -10zł /seniorzy-20 zł

Informacje pod nr. tel. Wiesław Andrzejczak: 691 054 524
Marek Kołakowski : 603 996 979

Dodano dnia 27.09.2013, 11:26


  I Hutniczy Piknik Rodzinny
14 września w parku Podlesie w Dąbrowie Górniczej odbył się I Hutniczy Piknik Rodzinny, organizowany przez Międzyorganizacyjny zespół powołany przez Miejską Komisję Historyczną „Pokolenia”, SLD koło Gołonóg, Muzeum Miejskie „Sztygarka” oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Hutniczego (SITPH) Oddział w Dąbrowie Górniczej.
Również Fight Boxing wraz z zawodnikami i zawodniczkami uczestniczył w tym pikniku. Jak zwykle w tego typu imprezach pokazywaliśmy i przybliżaliśmy dzieciom i młodzieży, trening bokserski w ringu

Dodano dnia 15.09.2013, 16:34


  Festiwal Ludzi Aktywnych
07.09.2013 w Parku Hallera w Dąbrowie Górniczej odbył się już siódmy z kolei Festiwal Ludzi Aktywnych.
Trenerzy Fight Boxingu wraz z zawodnikami również uczestniczyli w tej imprezie demonstrując pokazy boksu i elementy treningu bokserskiego. Jak co roku, przez ring "przewinęło" się mnóstwo dzieciaków i młodzieży, którzy mogli założyć rękawice na ręce i przekonać się na czym polega technika bokserska. W tym roku, zaszczycił nas swoją obecnością w ringu, pan Zbigniew Podraza - Prezydent Dąbrowy Górniczej.

Dodano dnia 08.09.2013, 15:29


  Treningi w Lipcu
Informujemy, że w lipcu, treningi będą prowadzone we wtorki i czwartki od godz. 18.00-19.30

Dodano dnia 29.06.2013, 15:41


  Walki pokazowe w plenerze przy hotelu KWADRAT
Tym razem, tj. 22 06.2013 z pokazem boksu w plenerze, Fight Boxing wystąpił ze swymi zawodnikami w Strzemieszycach przed hotelem KWADRAT ul. A. Puszkina 41.
Demonstrowaliśmy tam pokaz boksu w imprezie "Przywitanie lata"
Zostaliśmy zaproszeni przez właścicieli hotelu, aby uatrakcyjnić imprezę. Być może w przyszłości zorganizujemy tam turniej bokserski, ponieważ właściciele są bardzo przychylnie nastawieni na tego typu inicjatywy.

Dodano dnia 25.06.2013, 13:22


  Myszków - XXXVII Międzynarodowy Turniej Bokserski o "Czarne Diamenty"
Maciej Szlęk , który brał udział w XXXVII Międzynarodowym Turnieju Bokserskim o ”Czarne Diamenty” w Myszkowie/13-14.06.2013/ zdobył III miejsce wygrywając walkę z Marcinem Kowalczykiem z UKS Śląsk Ruda Śląska w wadze 69 kg. Trzeba zaznaczyć , że w turnieju były toczone walki o III miejsca w wagach 60,64,69kg. Ponieważ w wadze było zgłoszonych do startu 4 zawodników, zwycięzcy z pierwszej walki walczyli o I miejsce a przegrani o III .W pierwszym pojedynku Maciej nie zdołał pokonać swego przeciwnika Mateusza Ziomka z/ Wisłok Rzeszów/, który zdobył w tym turnieju I miejsce, ale w kolejnym pojedynku wygrał z vicemistrzem Śląska Kowalczykiem. Wielkie gratulacje za ogromnego ducha walki, bo walka była bardzo trudna.

Dodano dnia 15.06.2013, 21:45


  Śląska Liga Juniorów w Gierałtowicach
W dniu 08.06.2013 w Gierałtowicach w Sali sportowej LKS 35, odbyła się Śląska Liga Juniorów.
Również w tym turnieju brali udział zawodnicy z naszego klubu.
W turnieju stertowało 19 kadetów, 19 juniorów, 3 seniorów i 2 kobiety.
W sumie stoczono 20 walk : 9 walk juniorów, 1 walka kobiet, 9 kadetów i 1 seniorów.
Bardzo dobrze przygotowany turnie ze strony organizatorów. Dyplomy, puchary i upominki dla walczących zawodników były wręczane po każdej walce.
Z zawodników Fight- Boxingu startowali: Łukasz Szczepaniak, Filip Siński i Maciej Szlęk.
Wszyscy stoczyli bardzo dobre walki. Łukasz Szczepaniak wygrał przez RSC w 3 rundzie z Kozą Szymonem z BKS Concordia Knurów, Maciej Szlęk wygrał w 1 rundzie przez RSC z Łukaszem Polnikiem z Odry Wodzisław, a Filip Siński przegrał jednogłośnie na punkty z Beniaminem Dudą z Czarni Góral Żywiec, jednak trzeba powiedzieć, że stoczył bardzo dobrą walkę jak na jego doświadczenie ringowe.

Dodano dnia 12.06.2013, 10:57


  Mecz bokserski Fight Boxing vs Energy Amstetten
Międzynarodowy towarzyski mecz bokserski pomiędzy Centrum Sportów Walki Fight – Boxing Dąbrowa Górnicza/Polska/ – Energy Amstetten/ Austria/ zakończył się wynikiem 14:2 dla Fight – Boxingu.
Mecz odbył się w sobotę 01.06. 2013. o godzinie 16.00 w hali sportowej ”Centrum” Początkowo planowano rozegrać go w plenerze, przy okazji wielu imprez organizowanych przez Urząd Miasta z okazji obchodów Dni Dąbrowy Górniczej, ale ze względu na brak odpowiedniej pogody odbył się w hali.
-Pomysł zorganizowanie meczu zrodził się podczas marcowego pobytu Enrgy Amstetten na wspólnych sparringach w naszym klubie. To właśnie wtedy, wspólnie z Rafałem Kudzią - trenerem Energy Amstetten,i Markiem Kołakowskim wpadliśmy na pomysł zorganizowania oficjalnego meczu pomiędzy naszymi klubami. Cieszymy się z nawiązanych kontaktów z klubem Amstetten, i planujemy wspólnie organizować kolejne imprezy z naszymi klubami – powiedział Wiesław Andrzejczak.

W meczu wzięli udział zawodnicy czterech grup wiekowych: młodzik, kadet , junior, senior. Rozegrano 11 walk w tym 8 walk meczowych i trzy towarzyskie.

Wynik meczu, chociaż wysoki 14:2 i wskazywałby, że walki toczone były jednostronnie, jednak należy podkreślić, że niektóre walki były bardzo zacięte i mogły zakończyć się werdyktem, zarówno w jedną jak i w drugą stronę.

Zestawienie walk i wyniki:
54kg/ młodzik/ Benko Benedek – Nowok Dawid (2: rem Benko)
54 kg/kadet/ Laskaj Martin – Wyciszkiewicz Kordian/(0:3)
57 kg/kadet/ Bagajew Musa – Kubziakowski Krzysztof( 0:3)
69 kg/kadet/ Laskaj Getoar – Szlęk Maciej (RSC II Szlęk)
75 kg/ junior/ Magomadov Shamil – Prębski Igor ( 0:3)
69 kg/ senior/ WӧgerArnold – Wybraniec Kamil (0:3)
69 kg/senior/ Hinterlechner Cristoph – Stuchlik Sebastian ( AB II Stuchlik)
91 kg /senior/Schmutz Herald – Lesiak Marcin (2: rem Lesiak)
Walki towarzyskie
62 kg/ Szczepaniak Łukasz/Fight Boxing/ – Kasiak Gracjan/ Górnik Sosnowiec/ (3:0)
60 kg/Musiał Grzegorz/Fight Boxing/ - Kopański Krystian/ 06 Kleofas Katowice/ (RSC II Musiał)
63 kg Przepiórzyński Alan / Fight Boxing/ - Kucek Tomasz/Górnik Sosnowiec/ (0:3)
Najlepszym zawodnikiem w drużynie polskiej został uznany Maciej Szlęk, w drużynie austriackiej Schmutz Herald.

Film z relacji w TVP Katowice znajduje sie na naszym kanale w YouTube: http://youtu.be/M69DVzsqrVk

Dodano dnia 04.06.2013, 12:12


  Filip Siński na podium VIII Miedzynarodowego Memoriału im. Leszka Błażyńskiego 2013
W finale Memoriału im. Leszka Błażyńskiego, który odbył się w Bytomiu w dniach od 25-26.05.2013,Filip Siński pokonał przez poddanie w II rundzie Mateusza Thobora z /Fight Clubu Bytom/ i zajął I miejsce w wadze 70 kg /kadet/
Przypomnijmy, że była to ich druga walka, w pierwszej spotkali się na turnieju w Myszkowie, gdzie lepszym okazał się Mateusz Thobor, ale tym razem zwyciężył Filip.
Do nieudanych startów w turnieju należy zaliczyć występy Grzegorza Musiała i Alana Przeprórzyńskiego, którzy przegrali walki.

Dodano dnia 28.05.2013, 11:03


  Macz z ENERGY AMSTETTEN
ZAPRASZAMY NA MECZ BOKSERSKI

Dodano dnia 14.05.2013, 10:54


  "Brązowy Marcin"
Po raz trzeci z rzędu Marcin Skrzypek przyjeżdża z ogólnopolskiej imprezy z brązowym medalem, a w zasadzie czwarty. Pierwszy brąz zdobył w 2010 roku na nieoficjalnych mistrzostwach polski młodzików rozgrywanych w Poznaniu. Od 2012 rozgrywane są już oficjalne mistrzostwa dla tej grupy młodzieży/14 lat/.
W 2012 roku przywiózł brązowy medal z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozgrywanej w Wieliczce. W tym samym roku w listopadzie, odbył się Pucharu Polski Kadetów w Lesznie z którego również przyjechał z III miejscem. W ubiegłym tygodniu od 10-14.04. 2013 w Grudziądzu odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów i tym razem również Marcin przyjechał z brązowym medalem. Ten medal, można powiedzieć, jest jego najtrudniej wywalczonym medalem , ponieważ startuje w tej grupie wiekowej po raz pierwszy i musiał się naprawdę bardzo napracować aby go zdobyć. Po drodze pokonał dwóch przeciwników , jednego z ”Tygrysa Elbląg”- Andrzeja Sabata ” drugiego z ”Sako Gdańsk”- Pawła Krupina, a w półfinale spotkał się z ubiegłorocznym mistrzem Polski Danielem Królem z ”Olimp Szczecin” i mało kto dawał mu szansę na zwycięstwo w tej walce, a okazało się ,że nie wiele brakowało by był w finale mistrzostw, ponieważ walka była bardzo wyrównana i można było myśleć o zwycięstwie. Dotychczas Marcin zdobywał medale w kolorze brąz,tak więc, żartobliwie można go nazwać ”Brązowy" Marcin, ale znając jego charakter, zapewne będzie dążył do zmiany koloru. )


Dodano dnia 15.04.2013, 11:15


  Walka półfinałowa Marcina Skrzypka z Danielem Królem
Walkę można obejrzeć na youtube pod podanym adresem przy końcu relacji.
http://www.youtube.com/watch?v=3Cx1R_QvVq8&fea ture=player_embedded#!

Dodano dnia 13.04.2013, 22:15


  Druga wygrana walka w Mistrzostwach Polski Juniorów
Kolejne zwycięstwo zanotował Marcin Skrzypek w Mistrzostwach Polski Juniorów w Grudziądzu /10-14.04.2013/
Tym razem pokonał Pawła Krupina z /Sako Gdańsk/3:0,
zapewniając sobie tym zwycięstwem brązowy medal.
W półfinale spotka się z ubiegłorocznym mistrzem Polski Danielem Królem z /Olimp Szczecin/, który pokonał w ćwierćfinale Mateusza Rumina z Gardy Gierałtowice/ dla przypomnienia podam, że Marcin przegrał z Ruminem w półfinale Mistrzostw Ślaska Juniorów w Gliwicach, zatem czekamy z niecierpliwością na walkę z Danielem Królem i mamy wielką nadzieję i wiarę,że Marcin rozegra ją lepiej od Rumina.

Dodano dnia 13.04.2013, 08:45


  Zwycięstwo Marcina Skrzypka w walce eliminacyjnej w Mistrzostwach Polski Juniorów.
Marcin Skrzypek/91+kg/ wygrał swoją pierwszą walkę uczestnicząc w Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbywają się w Grudziądzu w dniach od 10-14.04.2013
Jego przeciwnikiem był zawodnik z /Tygrysa Elbląg - Andrzej Sabat/ pokonał go jednogłośnie na punkty 3:0, jego kolejnym przeciwnikiem będzie zawodnik z/ Sako Gdańsk – Paweł Krupin.
Czekamy z niecierpliwością na wieści z Grudziądza.

Dodano dnia 12.04.2013, 11:46


  Wyniki walk Mistrzostw Śląska Juniorów i Kadetów - Gliwice 15-17.03.2013
Mimo czterech zdobytych medali w Mistrzostwach Śląska Juniorów i Kadetów, starty naszych zawodników należy uznać za słabe. W mistrzostwach występowali: Marcin Skrzypek -III miejsce/,Grzegorz Musiał -III, Filip Siński - II miejsce/ i Alan Przepiórzyńsk - III miejsce/i.
Najwięcej oczekiwaliśmy od Marcina Skrzypka/+91kg/ i Grzegorza Musiała/64kg/Niestety ani Grzegorz ani Marcin nie boksowali tak jak tego oczekiwaliśmy. Grzegorz pierwszą walkę wygrał z Robertem Suchy z "Szombierki Bytom" a drugą przegrał z Marcinem Kowalczyk z "UKS Śląsk Ruda Śląska" Po prostu zabrakło kondycji. Natomiast Marcin źle rozwiązał pojedynek taktycznie, walcząc w pierwszej i drugiej rundzie zbyt asekuracyjnie, i chociaż 3 runda należała do niego, nie zdołał przekonać sędziów o swoim zwycięstwie z Mateuszem Ruminem z "Gardy Gierałtowice"
Alan Przepiórzyński/ 63kg/przegrał walkę z Damianem Piwowarem z" RMKS Rybnik", ale ambicjonalnie stać Go było na więcej w tym pojedynku. Filip Siński/70kg/ pierwszą walkę wygrał z Kamilem Chrzuszcz z" Startu Częstochowa", drugą przegrał z Mateuszem Wodzińskim z " Górnika Sosnowiec. Jako, że tych dwóch ostatnich, toczyło swoje pierwsze i drugie pojedynki, nie można było oczekiwać od nich zbyt wiele, ale muszą pamiętać o jednym, wchodząc do ringu, trzeba zawsze walczyć o zwycięstwo.

Dodano dnia 18.03.2013, 13:17


  Miedzynarodowe walki sparringowe
Świetne walki sparringowe stoczyli zawodnicy z ”TEAM SIEMION”, ” DKB DĄBROWA GÓRNICZA”, FIGHT BOXINGU i ” ENERGY AMSTETTEN”, oraz ” GÓRNIKA SOSNOWIEC”. Pierwszy sparring odbył się 07. 03.2013 na ringu w Zespole Szkół Sportowych . Sparring był przygotowany pod zawodników z ENERGY AMSTETTEN, którzy przyjechali na zaproszenie naszego klubu. Odbyło się 7 walk, walki były toczone w różnych konfiguracjach: czterech, trzech, lub dwóch zawodników w grupie , każdy z każdym. Trzeba powiedzieć, że nie brakowało w nich sportowych emocji.
Dziękujemy trenerom, Janowi Gielowi i Jerzemu Jarockiemu za przygotowanie zawodników do walk, jak również Rafałowi Kudzi trenerowi ENERGY AMSTETTEN , który przyjechał ze swoimi podopiecznymi do Polski. Oto zestawienie walk z pierwszego sparringu:
Pierwsza walka: LASKAJ MARTIN/ Energy Amstetten/ vs Szłapa Karol/DKB Dąbrowa Górnicza/
2. Bagajev Musat, Bemko Benedykt/ Energy Amstetten/ vs Krawiec Michał/Team Siemion/
3.Dasaev Said / Energy Amstetten/ vs Szczepaniak Łukasz/ Fight Boxing/vs Guźlak Patryk/ DKB Dąbrowa Górnicza/
4.Ibragimov Rasul/Energy Amstetten/ vs Gajda Damian / Team Siemion/vs Wiktor Lamch/ Fight Boxing/
5. Aliev/ Energy Amstetten/ vs Musiał Grzegorz/ Fight Boxing/vs Szlęk Maciej/ DKB Dąbrowa Górnicza/ vs Kampa Krzysztof/ Team Siemion/
6. Magamadov Szamil, Ardelean / Energy Amstetten/ vs Imiołczyk Mariusz / Team Siemianowice/Maj Kacper/ DKB Dabrowa Górnicza/
7. Gugler Kevin/ Energy Amstetten/ vs Łyczak Kamil/ Team Siemianowice/ , Skrzypek Marcin/ Fight Boxing/
W piątek 08.03.2013, jak już wcześniej wspominaliśmy, pojechaliśmy z ” ENERGY” na drugi sparring do Górnika Sosnowiec na walki z tamtejszymi zawodnikami.
Poniżej zestawienie walk w Sosnowcu:
1 .Oskar Matera vs Laskaj Martin, Bagajev Said , Bemko Benedykt
2. Szymon Porębski vs Gugler Kevin
3. Kucek vs Ibragimov Rasul, Aliev
4. Damian Wyględacz vs Magamedov Shamil
Trener ” Energy” Rafał Kudzia nie ukrywał swego zadowolenia z pobytu na Śląsku, w zamian, zaprosił nas na jesienny turniej do AMSTETTEN.

Dodano dnia 10.03.2013, 14:26


  Austriacy z Amstetten w " Fight Boxingu"
06.03.2013 Przyjechali do Dąbrowy Górniczej, zaproszeni przez FIIGHT BOXING, zawodnicy austriackiego klubu ”KAMPFSPORTZENTRUM ENERGY” z AMSTETTEN. Przyjazd ma na celu zdobycie nowych doświadczeń i umiejętności wynikających ze wspólnych treningów i sparringów. W pierwszy dzień pobytu zorganizowaliśmy wspólny trening w Zespole Szkół Sportowych w Dąbrowie Górniczej, natomiast w czwartek o godz. 17.00 odbędzie się sparring.
Planujemy około 10 walk sparingowych.
W piątek wyjazd na wspólny trening do Górnika Sosnowiec, a w sobotę pożegnanie i powrót gości do Austrii.

Dodano dnia 07.03.2013, 11:50


  XIV TURNIEJ BOKSERSKI o PUCHAR DYREKTORA MOSiR RYBNIK
02.03.2013 W Rybniku - Boguszowicach odbył się XIV Turniej o Puchar Dyrektora MOSiR Rybnik. Tegoroczny turniej cieszył się wielkim zainteresowaniem, trenerzy przywieźli ponad 100 zawodników z czego rozlosowano 44 walki.
Nasi zawodnicy, którzy brali udział: Łukasz Szczepaniak/60kg/ wygrał z Krzysztofem Majewskim/Concordia Knurów/, Grzegorz Musiał/ 64kg/ wygrał z Mateuszem Jurkiewiczem z Jaworzna,
Wiktor Lamch / 69/ wygrał z Bartłomiejem Wojtusiakiem z Górala Żywiec , natomiast Marcin Skrzypek /+ 91/ - nie zdołał pokonać Denisa Górniaka z Bytomia.
Najbliższe zawody to Mistrzostwa Śląska Juniorów i Kadetów 15-17.03.2013 Gliwice

Dodano dnia 04.03.2013, 11:46


  Udział w I KROKU BOKSERSKIM w Zabrzu
23.02.2013
Z czterech zawodników, którzy pojechali do Zabrza na ”I KROK BOKSERSKI” boksowało dwóch,
tj. Wiktor Lamch i Filip Siński,obaj wygrali na punkty swoje walki. Filip stoczył swój pierwszy pojedynek z Przemysławem Olszewskim z "Carbo" Gliwice i mile nas zaskoczył swoim spokojem i opanowaniem w walce, można mieć nadzieję na następne wygrane.
Wiktor Lamch zwyciężył również swojego przeciwnika Szleka Macieja z DKB Dabrowa Górnicza jednogłośnie na punkty.Była to jego 3 walka. Natomiast Łukasz Szczepaniak i Kamil Lamch nie boksowali, ponieważ nie zdołano dobrać dla nich przeciwników.
W sumie stoczono w zawodach 21 walk: Kadeci 6,Młodzicy4, juniorzy 9, seniorzy 2.
Najbliższe planowane starty to:
2.03.2013 Wyjeżdżamy do Rybnika na Międzynarodowy Turniej Bokserski o Puchar Dyrektora MOSiR.
6 marca przyjeżdżają do naszego klubu zawodnicy z Austrii, gdzie wspólnie z nimi będziemy prowadzić treningi i sparingi. Następnie 15-17.03 wyjazd do Gliwic na Mistrzostwa Śląska Kadetów i Juniorów.

Dodano dnia 23.02.2013, 18:01


  Treningi w okresie ferii zimowych
W okresie ferii zimowych tj.od 11-22.02. 2013 treningi dla grupy początkującej, zawodniczej i dorosłych będą odbywać się o godz. 11.00

Dodano dnia 10.02.2013, 14:34


  Spotkanie Wigilijne w klubie
19.12.2012 W salce sportowej Fight Boxingu, odbyło się jak co roku, spotkanie opłatkowe.
Na spotkaniu byli zaproszeniu goście miedzy innymi dyr. szkoły Andrzej Latosik i radny miasta Dąbrowy Górniczej Ryszard Charańczyk.Przekaz ze spotkania można obejrzeć w kanale video.

Dodano dnia 28.12.2012, 13:54


  Życzenia Świąteczne
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku, składamy wszystkim najserdeczniejsze życzenia. Niech Święta upłyną w spokoju i radości a Nowy Rok przyniesie wiele sukcesów w życiu osobistym i sportowym.

Treningi po okresie świątecznym zaczynają się od czwartku 03.01.2013

Dodano dnia 19.12.2012, 10:24


  I Krok Bokserski w DKB Dąbrowa Górnicza
Na ostatnich zawodach w tym roku/01.12.2012/,które odbyły się w Dąbrowskim Klubie Bokserskim,startowało 4 zawodników:
Łukasz Szczepaniak wygrał z Tomaszem Kuckiem 3:0 z Górnika Sosnowiec/waga 59/młodzik/
Grzegorz Musiał wygrał przez RSC 3r z Szymonem Grabińskim z GUKS Carbo Gliwice /waga 60/ kadet/
Kamil Lamch zremisował z Pawłem Sujką z LKS Myszków /waga 60/kadet/
Wiktor Lamch wygrał z Arkadiuszem Boskiem z Szombierek Bytom 3:0 / waga 69/kadet
Ostatni start naszych zawodników należy uznać za bardzo udany.
Gratulacje dla zawodników.

Dodano dnia 19.12.2012, 09:49


  Zawody "RING WOLNY"
Jesteśmy zadowoleni - powiedzieli Wiesław Andrzejczak i Marek Kołakowski - organizatorzy zawodów, które odbyły się w sobotę 17.11.2012 w Dąbrowie Górniczej w Zespole Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków. W trakcie otwarcia, Marek Kołakowski przedstawił krótki zarys powstania klubu FightBoxing w Dąbrowie Górniczej, który powstał w 2010 roku. Impreza” Ring Wolny” to trzecie zawody, które organizuje nasz klub. Szukamy formuły imprezy, w której chcielibyśmy pozostać na dłużej i skłaniamy się chyba do pozostania w formule ”RING WOLNY ”- zawody dla każdego, czyli wszystkich zawodników z każdym doświadczeniem ringowym, od 0 do... stoczonych walk. W zestawieniu walk przede wszystkim bierzemy pod uwagę doświadczenie ringowe zawodników - powiedział Marek Kołakowski. Pierwsze zawody, które organizowaliśmy to walki pokazowe zawodowców i amatorów, druga impreza to walki amatorskie pierwszego kroku i walki pokazowe zawodowców, z kilkoma walkami w Kick Boxingu. Ta, która odbyła się teraz utwierdza nas w przekonaniu, że należy pozostać w tego typu formule,bo jest na nią zapotrzebowanie ze strony klubów i zawodników - powiedział Wiesław Andrzejczak.
Na „Ring Wolny”- otwarte zawody bokserskie, przyjechało 49 zawodników z 14 klubów sportowych, z których złożono 23 pojedynki : 10 walk młodzików, 8 kadetów, 1 walka kobiet, 2 walki juniorów i 2 walki seniorów. W zawodach brały udział takie kluby jak: KB Mistrz Żory, GUKS Carbo Gliwice, Widzew Łódź, Start Częstochowa, Energetyk Jaworzno, PTB Tiger Tarnów, Walka Zabrze, 06 Kleofas Katowice, Górnik Sosnowiec, Wisła Kraków, MOSM Tychy, MOSiR Mysłowice, Centrum Szkolenia Sport - Kraków i FightBoxing Dąbrowa Górnicza. Gośćmi zaproszonymi byli Damian Jonak i Marek Klementowski - menager Damiana, którzy zapowiadali i promowali walkę, która odbędzie się 8 grudnia w hali sportowej Spodek w Katowicach. Na gali WOJAK BOXING NIGHT Damian Jonak stoczy walkę z Jackson Osei Bonsu. Najładniejsze i nagrodzone walki w turnieju stoczyli: Kamil Bugajski – MOSM Tychy z Tomaszem Kucek z Górnika Sosnowiec/3:0/ , Patrycja Ślosarczyk- SKF Centrum Szkolenia Sportowego Kraków z Natalią Matląg z Wisły Kraków/2:1/ ,Marcin Skrzypek- Fight Boxing z Łukaszem Lichosyt z Wisły Kraków/2:1/Oprócz nich, ładne i zacięte walki stoczyli również Łukasz Szczepaniak -Fight Boxing z Damianem Pokusa -MUKS Widzew Łódź/1:2/, Wiktor Lamch - Fight Boxing z Mateuszem Osmendą- GUKS Carbo Gliwice/2:rem/,Grzegorz Musiał - FightBoxing z Przemysławem Pająk - MOSiR Mysłowice/RSC II Musiał.

Dodano dnia 21.11.2012, 13:59


  FINAŁ PUCHARU POLSKI KADETÓW LESZNO 09-11.11.2012
Informacja z FINAŁU PUCHARU POLSKI KADETÓW LESZNO 09-11 listopada 2012
Marcin Skrzypek wrócił z brązowym medalem z turnieju. W pół finale wagi +80 kg.przegrał z Kamilem Mroczkowskim – KB Champion Powiat Legnicki/ 3:0/. Gdyby nie przeziębienie, które przytrafiło się na turnieju, walka zakończyła by się na pewno inaczej - powiedział Marcin po powrocie z zawodów. Oprócz Marcina, brązowy medal z ekipy Śląska przywiózł jeszcze Przemysław Olej z JKB Jawor Team Jaworzno /52kg/

Dodano dnia 19.11.2012, 13:16


  17 Listopada - RING WOLNY/plakat/

Dodano dnia 05.11.2012, 00:06


  Zawody Bokserskie "RING WOLNY"


Informacja

17 listopada 2012 w Dąbrowie Górniczej, klub sportowy FIGHT BOXING organizuje
imprezę sportową pod nazwą ‘’RING WOLNY’’- otwarte zawody bokserskie.

Zawody odbędą się w Zespole Szkół Sportowych przy ul. Chopina 34.

Waga i badania lekarskie od 8:00-10:00
Losowanie par ok. godz. 10.30-11.00
Rozpoczęcie walk ok. godz. 12.30

W imprezie bokserskiej „RING WOLNY” mogą startować: dziewczyny,
młodzicy, kadeci, juniorzy i seniorzy.

”RING WOLNY” przewidziany jest dla wszystkich zawodników, zarówno kwalifikujących się do pierwszego kroku, czyli mających stoczone do 5walk i powyżej. Pary walczących zawodników/pierwszego kroku/ zostaną ustalone w drodze losowania, w pozostałych wg. zainteresowanych stron. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału zawodników i kluby sportowe, oraz sympatyków boksu, którzy chcą oglądać zmaganie młodzieży w ringu.

Opłata startowa: /młodzicy, kadeci, juniorzy -10zł /seniorzy-20 zł/
Opłata startowa zostanie zwrócona w przypadku braku ustalenia pary startowej.Dodano dnia 04.11.2012, 15:43


  FightBoxing z wizytą w Gimnazjum nr. 3 w Czeladzi
Kolejnym przedsięwzięciem klubu Fight Boxing była wizyta zorganizowana w Gimnazjum nr 3 w Czeladzi, która odbyła się 12 października. Trenerzy i zawodnicy postanowili skorzystać z zaproszenia szkoły i przybliżyć gimnazjalistom tajniku boksu. Uczniowie mieli okazję obejrzeć profesjonalny trening, sparingi oraz czynnie uczestniczyć w warsztatach, specjalnie przygotowanych dla nich przez klub Fight Boxing. Było to dla nich niezapomniane wrażenie, nie każdego dnia mają okazję założyć rękawice i wejść na ring. Uczniowie przyjęli wizytę z wielkim entuzjazmem i zaciekawieniem, wiele radości sprawiła im możliwość spróbowania swoich sił, w nowej dla nich dyscyplinie sportu. Być może, wśród nich znajdują się nie tylko przyszli zawodnicy, ale także mistrzowie, dlatego tak ważne są wszelkie wydarzania tego typu, ponieważ promują one oraz rozbudzają w młodych ludziach zainteresowanie sportem.
Zdjęcia można obejrzeć w galerii.Tytuł albumu: WIZYTA W GIMNAZJUM nr. 3 W CZELADZI.Dodano dnia 20.10.2012, 12:22


  I KROK BOKSERSKI
07.10.2012 jak zwykle w zabrzańskiej hali sportowej przy ul. Matejki klub sportowy Walka Zabrze zorganizował " I KROK Bokserski" Odbyło się 15 walk w tym 2 walki naszych zawodników. Łukasz Szczepaniak spotkał się Tomaszem Kuckiem z Górnika Sosnowiec i pokonał go jednogłośnie na punkty.
Grzegorz Musiał pokonał Miłosza Pasikowskiego z MOSiR Mysłowice w 3 rundzie poddanie przez sekundanta.
Dodano dnia 11.10.2012, 16:59


  Ponowne wyjście klubu Fight Boxing w plener
Promocyjne demonstrowanie działalności klubu odbyło się tym razem, 30 września 2012 w dzielnicy Dąbrowy Górniczej Strzemieszyce.
Rozłożyliśmy ring na placu przy starym dworcu, gdzie jest mały skwerek i tam pokazaliśmy zgromadzonej publiczności Strzemieszyc, na czym polega trening bokserski.
Jak zwykle w naszych otwartych treningach mógł uczestniczyć każdy kto miał ochotę założyć rękawice, i tak było również tym razem, chętnych nie brakowało.
Spotkanie z publicznością odbyło się przy okazji wstępnego nadania nazwy placu przed dworcem ” Plac Wesołego Krasnala”- czy się przyjmie poczekamy zobaczymy.
Zdjęcia do oglądania znajdują się w galerii.

Dodano dnia 01.10.2012, 12:28


  II Piknik Rodzinny w Gimnazjum nr. 9 w Ząbkowicach
Fight Boxing wraz ze swymi zawodnikami i zawodniczkami w dniu 28.09.2012 wziął udział w II Pikniku Rodzinnym organizowanym przez Gimnazjum nr 9 w Ząbkowicach.
Na piknik zostaliśmy zaproszeni przez panią Anetę Szyszkowską – pedagog z Gimnazjum nr 9. Na Festiwalu Ludzi Aktywnych pani Aneta zwróciła się do nas z zapytaniem, czy nie moglibyśmy zademonstrować uczniom w jej szkole treningu bokserskiego. Przyjęliśmy to zaproszenie z radością, ponieważ tego rodzaju spotkania wpisują się w naszą linię działania. Jesteśmy przekonani, że aby znaleźć przyszłego mistrza, trzeba nie tylko czekać na niego aż przyjdzie i zapuka na salę, ale również wychodzić do młodzieży i poszukiwać talentów. Być może z tych wielu młodych ludzi, którzy wzięli aktywny udział w treningu, znajduje się przyszły olimpijczyk. Mamy wielką nadzieję, że ktoś z tego grona wyłoni się i zostanie z nami na dłużej. Dlatego coraz częściej będziemy wychodzić na zewnątrz sali i brać udział w różnego rodzaju imprezach i spotkaniach.
Zdjęcia z pikniku znajdują się w galerii.

Dodano dnia 29.09.2012, 13:43


  Fight Boxing na Festiwalu Ludzi Aktywnych
Nowe doświadczenia, nowe przeżycia, promocja i wejście w nowe środowiska, oraz spotkanie się z osobami reprezentującymi różne instytucje, jak i spotkanie z młodzieżą i dziećmi to efekt udziału naszego klubu w Festiwalu Ludzi Aktywnych.
Festiwal Ludzi Aktywnych odbył się w Dąbrowie Górniczej w sobotę 22.09.2012 w parku Hallera i zgromadził tysiące ludzi chcących się zapoznać z ofertą stowarzyszeń działających w gminie Dąbrowa Górnicza.
Nasze stoisko, czyli ring, cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Do ringu mógł wejść każdy kto miał ochotę i odwagę założyć rękawice na ręce i zadawać ciosy zademonstrowane przez trenera na tarczę. Był pokaz boksu, pokaz walk, pokaz technik bokserskich. Każdy mógł spróbować i zademonstrować swoje umiejętności.
Wielu rodziców gratulowało nam pomysłu i zachęcało swoje dzieci do demonstrowania swojej sprawności na ringu.
Na pewno była to niecodzienna okazja wejścia na prawdziwy ring i wzięcia udziału w prawdziwym treningu bokserskim prowadzonym przez doświadczonych trenerów.
Mamy nadzieję, że wielu uczestników, którzy brali aktywny udział w pokazach boksu, przekonała się, że trening bokserski to nie tylko walka ale i trening ogólnorozwojowy, sprawnościowy, koordynacyjny, który może dodatnie wpłynąć na tężyznę i samopoczucie oraz poprawienie kondycji i nauczenie się elementów samoobrony. Mamy również nadzieję, że niektórzy z nich, zostali zachęceni do aktywnego spędzania czasu w klubie bokserskim FIGHT BOXING.

Dodano dnia 24.09.2012, 11:36


  FESTIWAL LUDZI AKTYWNYCH
22 września 2012 Członkowie Klubu sportowego Fight Boxing, wezmą udział w festiwalu Ludzi Aktywnych. Festiwal odbędzie się w parku Hallera w Dąbrowie Górniczej. W godzinach od 12-18 odbędzie się pokaz walk bokserskich i doskonalenie technik bokserskich na tarczy z trenerem.
W walkach udział wezmą:
1. zawodowcy
2. amatorzy
3. kobiety
4.W pokazie będą brać udział medaliści Mistrzostw Polski i Mistrzostw Śląska. W programie przewidziano również coś dla kibiców - każdy kibic może ubrać rękawice i spróbować swoich sił na ringu poprzez trening na tarczy z trenerem.
Zapraszamy na pokaz i aktywny udział.
Być może,dla niektórych,będzie to jedyna okazja w życiu.Dodano dnia 17.09.2012, 21:25


  MTB im. W. Szyińskiego i M. Chudego - Częstochowa
W dniach 15-16.09.2012 odbył się w Częstochowie Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Wincentego Szyińskiego i Marcina Chudego. W tym turnieju zaprezentowało sie dwóch naszych zawodników. W kategorii młodzików 57 kg. Łukasz Szczepaniak spotkał się z zawodnikiem z Gwardii Wrocław Jakubem Frątczakiem i wygrał z nim jednogłośnie na punkty tym samym zdobywając pierwsze miejsce w turnieju.
> Drugi nasz zawodnik startujący w kategorii kadet w wadze 80+ Marcin Skrzypek w pierwszej walce pokonał na punkty Oskara Mroza z Gardy Chojna natomiast w walce finałowej spotkał się z ze" stary znajomym" Maksymilianem Spratkiem z Górala Żywiec i ponownie wygrał z nim na punkty, zdobywając pierwsze miejsce w turnieju.

Dodano dnia 17.09.2012, 21:10


  I KROK BOKSERSKI W ZABRZU
Pierwszy, po wakacyjnej przerwie, sprawdzian dla zawodników klubów bokserskich na Śląsku, odbył się w niedzielę 09.09.2012 w hali sportowej przy ul. Matejki w Zabrzu.
Udział w walkach brali zawodnicy i zawodniczki w różnych kategoriach wiekowych:
młodzicy, kadeci juniorzy i seniorzy. W sumie rozegrano 26 walk z czego 9 walk w młodzikach, 6 w kadetach, 4 w juniorach,5 walk seniorów i 2 walki kobiet.
Bardzo udanie rozpoczęli sezon nasi zawodnicy, którzy startowali w tym turnieju.
Wszyscy wygrali swoje walki w pierwszych rundach.
Marcin Winnicki /kadet 63 kg/ spotkał się z Rogulą Maciejem z JKB Jaworzno i wygrał swoją walkę w pierwszej rundzie przez RSC.
Szczepaniak Łukasz / młodzik 63kg/ walczył z Cyranem Łukaszem z MOSiR Mysłowice i również sędzia musiał przerwać walkę w ten sam sposób.
Walka Grzegorza Musiała / kadet 60 kg/ vs Kania Michał Góral Żywiec, zakończyła się tak jak poprzednie, na skutek RSC w pierwszej rundzie.
Oby tak dalej panowie, życzymy powodzenia w następnych walkach.

Dodano dnia 11.09.2012, 10:09


  TRENINGI PO WAKACJACH
Treningi po przerwie wakacyjnej rozpoczynamy od 03.09.2012
Dla dzieci i młodzieży,tak jak dotychczas, od poniedziałku do piątku w godzinach od 16.30 do 18.30
Dla dorosłych: wtorki i czwartki od 18.30 do 20.00
ZAPRASZAMY

Dodano dnia 30.08.2012, 21:35


  WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY Wieliczka-2012
Duży sukces osiągnął Marcin Skrzypek na XVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Wieliczce/19-25.07.2012/, zdobywając brązowy medal w wadze +80 kg.
W pierwszej walce Marcin wygrał z Oskarem Mrozem z Garda Chojna, a w półfinale przegrał niejednogłośnym werdyktem 4:1 ze Stankiem Pawłem z RKB Wisłok Rzeszów.
Należy dodać, że Kadra Śląskich Kadetów przywiozła10 medali.

ZŁOTE MEDALE:
48 kg Matera Oskar LKS Myszków
70kg Wyględacz Damian Górnik Sosnowiec
75kg Porębski Igor Górnik Sosnowiec


SREBRNE MEDALE:
57kg Balcerzak Daniel MOSM Tychy
63kg Konsek Sebastian RMKS Rybnik
80kg Wodecki Miłosz LKS Myszków

BRĄZOWE MEDALE:
50kg Szymczyk Jerzy Czarni Góral Żywiec
52kg Szmid Fabian RMKS Rybnik
60kg Szkatuła Sebastian BKS Concordia Kmurów
+80kg Skrzypek Marcin Fight Boxing Dąbrowa Górnicza
Dodano dnia 23.07.2012, 22:48


  I KROK BOKSERSKI -ŚWIĘTOCHŁOWICE
16 czerwca 2012 roku, w czasie kiedy odbywał się w Myszkowie Międzynarodowy Turniej Bokserski o "Czarne Diamenty " w Świętochłowicach zorganizowano I Krok Bokserski i Śląską Ligę Juniorów. W turnieju startowało dwóch naszych zawodników,
Łukasz Szczepaniak/młodzik/ wygrał swoją walkę na punkty z Piotrem Piwowarem z RMKS Rybnik, a Piotrek Przytuła w wadze 69 kg/senior/ nie zdołał pokonać Andrzeja Heczko z Bytomia.
W tym półroczu, pozostał jeszcze start Marcina Skrzypka w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Wieliczce/19-25.07.2012.
Przed Olimpiadą od 05-15.07.2012 Marcin pojedzie do Zakopanego na zgrupowanie sportowe z kadrą Śląska juniorów, aby tam doszlifować formę do startu.
Drugi z naszych zawodników, który również dostał powołanie z kadry Śląska na zgrupowanie sportowe w Zakopanem, to Łukasz Szczepaniak. Zgrupowanie odbędzie się w dniach od 19-29.08 2012

Dodano dnia 20.06.2012, 14:14


  Relacja z II Promocji Dąbrowskiego Boksu
Dużo wydarzeń odbyło się w ubiegły weekend /26-27.05.2012/ w Dąbrowie Górniczej, między innymi nasza impreza sportowa pt. ”PROMOCJA DĄBROWSKIEGO BOKSU”, która odbyła się w amfiteatrze Szkoły Sportowej przy ul. Chopina 34.
Impreza zgromadziła wielu sympatyków sportów walki. Naszą imprezę sportową zaszczyciły swoją obecnością między innymi takie osoby jak, Prezydent Dąbrowy Górniczej Zbigniew Podraza, wiceprezydent Marcin Bazylak, zawodowy mistrz świata w boksie Damian Jonak, wieloletni trener narodowej kadry bokserskiej Ludwik Buczyński i wielu innych sympatyków naszego klubu.

Dziękujemy trenerom za przybycie na nasze zawody: Józefowi Sadko z MKS Tarnowia Tarnów, Janowi Gielowi z Team Siemion, Janowi Sałamacha z Team Fighter Bytom oraz trenerom z MOSM Tychy i Start Częstochowa.

W sumie odbyło się 10 walk amatorskich, 4 walki zawodowe i 3 walki w Kick-Boxingu.
Do najbardziej emocjonujących walk należały walki Grzegorza Musiała/Fight Boxing/ z Ciurejo Santino z Walki Zabrze i Marcina Lesiaka/Fight Boxing/z Dawidem Paździorem/ MOSiR Mysłowice/. Grzegorz Musiał, zakończył swój pojedynek w bardzo efektownym stylu, nokautując w II rundzie Ciurejo Santino.
Z przebiegu pierwszej rundy nic nie wskazywało na to, że Grzegorz swój pojedynek wygra w takim stylu, ponieważ 1 runda należała do Santino. W drugiej rundzie, Grzegorz bardziej zdecydowanie zaczął boksować i jego ciosy dochodziły coraz częściej do celu, aż nastąpił moment w którym padł cios nokautujący, tym ciosem był lewy sierpowy idealnie lądujący na szczęce Santino.
Natomiast walka zawodowa Marcina Lesiaka/Fight Boxing/ z Dawidem Paździorem/ MOSiR Mysłowice/ chociaż miła charakter pokazowy, również dostarczyła wiele emocji. Była bardzo zacięta, zadawali wiele silnych ciosów, nie oszczędzali się i w efekcie mogła podobać się zgromadzonej publiczności.

Pozostałym zawodnikom i zawodniczkom uczestniczącym w ”Dąbrowskiej Promocji Boksu” składamy podziękowania i duże brawa za hart ducha, jaki pokazali tocząc swoje walki w ringu.
Zdjęcia z imprezy znajdują się w zakładce galeria.

Zestawienie i wyniki walk w ”PROMOCJI DĄBROWSKIEGO BOKSU”
/Ciemniejszym drukiem zaznaczono zwycięzców/

Walki amatorskie
42kg
Tymcio Marcel/ Walka Zabrze/- Walkiewicz Szymon/MOSM Tychy/ 0:3

54kg
Szczepaniak Łukasz/Fight Boxing/- Prus Sebastian / MOSM Tychy/ 3:0

50 kg
Szmaszek Sebastian/ Fight Boxing/- Olej Przemysław/ JKB Jawor Team Jaworzno/0:3

57kg
Musiał Grzegorz/Fight Boxing/- Ciurejo Santino/ Walka Zabrze/ KOH II

70kg
Pietrzy Piotr /Walka Zabrze/- Kluze Dariusz/MKS Tarnowie Tarnów/ 0: 3

75kg
Ożga Kamil /Walka Zabrze/- Kacprzak Piotr /MOSM Tychy/ remis

60kg
Górnik Anna/ Walka Zabrze/- Labut Kamila /Walka Zabrze/ remis

60kg
Posiłek Dawid /MOSM Tychy- Przytuła Piotr/ Fight Boxing/ remis

64kg
Kucharski Damian/ MOSM Tychy/-Guz Dawid /Fight Boxing/ AB III

75 kg
Stanisław Damian/Fight Boxing/- Sajdak Piotr/MKS Tarnowia Tarnów/ remis

Walki Zawodowe/pokazowe/ bez werdyktów sędziowskich

Marcin Lesiak / Fight Boxing/- Dawid Paździor / MOSiR Mysłowic/
Grabiec Adam/ Team Siemion/- Damian Gajda /Team Siemion/
Jan Sałamacha/ Team Siemion/- Mirosław Prażmowski/ Team Siemion/
Bartłomiej Lasak/Fight Boxing/- Damian Langfort / Team Siemion/

Walki Kick- Boxingu/pokazowe/ bez werdyktów sędziowskich
Wszyscy zawodnicy z Team Fighter Bytom

Patryk Próżny- Jerzy Dworzyński
Bartłomiej Kud- Paweł Kakietek
Amadeusz Radomski- Damian Jas


Dodano dnia 01.06.2012, 08:51


  Olimpiada przed Marcinem
Trudne eliminacje, ale przebrnięte.

Powrót z medalem. Czy taki powrót będzie również z Wieliczki ?

Dodano dnia 29.05.2012, 10:24


  Marcin Skrzypek w Łodzi
Marcin Skrzypek, niezmiernie zadowolony i szczęśliwy z wygranych eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które odbyły się od 26-27.05. 2012 w Łodzi.
Tegoroczna Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży odbędzie się pod koniec lipca w Wieliczce.
Eliminacje, które kwalifikowały do Olimpiady, były rozgrywane dwu etapowo.
Najpierw trzeba było przebrnąć przez Mistrzostwa Śląska w Jaworznie, potem pojechać do Łodzi i zwyciężyć.
Teraz już tylko trening, wypoczynek i oczekiwanie na Olimpiadę.
Wielkie Gratulacje.

Dodano dnia 29.05.2012, 09:59


  VII Memoriał im. Leszka Błażyńskiego
Marcin Skrzypek zdobywcą złotego medalu w VII Memoriale im. Leszka Błażyńskiego rozegranego w Bytomiu w dniach od 19.-20.05 2012.
Miejscem tegorocznego turnieju bokserskiego w Bytomiu była "Hala Sportowa na Skarpie".
Marcin stoczył finałową walkę z Pawłem Domagałą z JKB Jawor Team Jaworzno.
Wygrał ją jednogłośnie na punkty 3:0.
Pierwsza runda przebiegała z lekką przewagą dla Domagały, natomiast druga i trzecia należała już do Marcina i w efekcie zdobył wystarczającą ilość punktów, aby wygrać walkę.
W tegorocznym turnieju startowało 76 zawodników: z Ukrainy, Niemiec, Holandii, Czech i Polski.
Już za tydzień, Marcin udaje się na eliminacje Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które odbędą się w dniach od 26-27.05 2012 w Łodzi.
Życzymy powodzenia.

Dodano dnia 21.05.2012, 18:49


  Występy w Studio Gaudios Promotion
12.05.2012 w Katowicach Podlesiu przy ul Uniczowskiej 24, odbyło się niecodzienne wydarzenie związane z otwarciem studia Gaudios Promotion.
Studio zajmuje się sprzedażą wysokiej jakości tynków i farb.
Fight Boxing został zaproszony do współorganizacji a zawodnicy naszego klubu do udziału w zaprezentowaniu pokazowych walk bokserskich.
Pokaz walk miał na celu rozwój i popularyzację boksu.
W sumie odbyło się 5 walk. Dwie walki amatorskie: Łukasz Szczepaniak stoczył walkę z Sebastianem Szymaszkiem, a w walce amatorskiej kobiet, Ewa Gawęda z Carbo Gliwice stanęła przeciwko Jadwidze Stańczak z Concordii Knurów.

Walki zawodowe

1. Adam Grabiec / klub: PHS Boxing Team Jastrzębie/
2. Paweł Seliga / klub: Team Gliwice/

1. Bartłomiej Lasak /klub: Fight-Boxing Dąbrowa Górnicza/
2. Jan Sałamacha / klub: PHS Boxing Team Bytom

1. Marcin Lesiak / klub: Fight-Boxing Dąbrowa Górnicza/
2. Piotr Tomaszek / klub: PHS Boxing Team Bielsko Biała/

Wszystkie walki toczone były w formie pokazowej, bez oficjalnych werdyktów.
Werdyktami zajęła się publiczność oklaskując zawodników, /bardziej lub mniej/ zasługujących na zwycięstwo.
Myślimy,że było to fajne doświadczenie, nie tylko dla zawodników amatorskich ale i dla zawodowych, tym bardziej, że było zorganizowane z dobrą oprawą.
Zdjęcia do oglądania w Galerii.

Dodano dnia 16.05.2012, 13:51


  PROMOCJA DĄBROWSKIEGO BOKSU
Zaproszenie

Klub sportowy Centrum Sportów Walki Fight Boxing wraz z Urzędem Miasta
Dąbrowa Górnicza i Zespołem Szkół Sportowych, organizuje imprezę sportową
Pod nazwą ”Promocja Dąbrowskiego Boksu”
Zawody odbędą się w dniu 27.05.2012/niedziela/ o godz. 13:00 w Zespole Szkół Sportowych w Dąbrowie Górniczej przy ul.
Chopina 34. Wstęp wolny.

Waga i badania lekarskie od 8:00-10:00
Losowanie par godz.11:00
Rozpoczęcie walk godz. 13:00

W I kroku bokserskim mogą startować zawodnicy, którzy nie stoczyli
dotychczas 5 walk: młodzicy/14 lat/, kadeci/15-16 lat/,
juniorzy/17-18 lat/, Seniorzy /19-34 lat/.
W turnieju przewidziany jest pokaz walk zawodowych, walka w Kick-Boxingu
i walka dziewcząt.


Dodano dnia 07.05.2012, 09:38


  Telewizja TELPOL w naszym klubie.
Niedawno gościła u nas telewizja TELPOL i nakręciła krótki materiał dotyczący Jakuba, który poprawia sprawność fizyczną na treningach w naszym klubie.
Materiał można zobaczyć na naszym kanale YOUTUBE.
Bezpośredni link do filmu:
TUTAJ

Dodano dnia 23.04.2012, 23:01


  DAMIAN JONAK na ''II PROMOCJI DĄBROWSKIEGO BOKSU''
Już niebawem, 27maja 2012 roku organizujemy imprezę bokserską pod nazwą” II PROMOCJA DĄBROWSKIEGO BOKSU” Zawody będą mieć inny charakter niż zeszłoroczna impreza. W zawodach będą mogli startować zawodnicy z wszystkich klubów sportowych na Śląsku. Mogą w niej startować: młodzicy, kadeci, juniorzy i seniorzy, którzy nie stoczyli dotychczas 5 walk.
Oprócz tego, będą walki kobiet, pokaz boksu zawodowego, pokaz walk kick-boxingu.
Miłą niespodzianką dla kibiców i zawodników będzie,już potwierdzony, przyjazd Damiana Jonaka jednego z najlepszych zawodowych bokserów na świecie, 4 na liście WBC w wadze junior średniej.

Dodano dnia 19.04.2012, 12:30


  Mistrzostwa Śląska Kadetów i Juniorów
W dniach 09-11.03.2012 w Jaworznie odbywały się Mistrzostwa Śląska Juniorów i Kadetów w Boksie. W tegorocznych mistrzostwach uczestniczyło 87 zawodników z 19 klubów sportowych. Zawodnikami, którzy reprezentowali nasz klub w tych mistrzostwach byli: Paweł Czapla i Marcin Skrzypek.
Marcin Skrzypek zdobył tytuł Mistrza Śląska kadetów w boksie. Jest to dla niego, klubu Fight Boxing oraz regionu Dąbrowy Górniczej- Błędowa, z której pochodzi Marcin pierwszy tytuł, można powiedzieć historyczny, nie tylko dla niego, ale i dla Fight Boxingu oraz Błędowa- dzielnicy Dąbrowy Górniczej.
Z tej dzielnicy trenuje u nas dwóch zawodników, wspomniany wcześniej Marcin oraz Paweł Czapla, który był o krok od zdobycia brązowego medalu Mistrzostw Śląska Juniorów, przegrywając, po dobrej walce, z Bartłomiejem Teligą z Gardy Gierałtowice w wadze 81 kg /junior/. Jesteśmy przekonani, że jest to dopiero początek zdobywanych tytułów przez zawodników z naszego klubu.

Mistrzowie Śląska Kadetów i Juniorów 2012

Juniorzy

52 kg KOSTRUBAŁA Dawid – BKS Concordia Knurów
56 kg KOSTKA Karol – RMKS Rybnik
60 kg JANICZEK Krzysztof – Czarni-Góral Żywiec
64 kg PICHETA Bartosz – LKS Myszków
69 kg OSTROWSKI Michał – Cios Adamek Gilowice
75 kg LUTKA Błażej – RMKS Rybnik
81 kg WALASZCZYK Karol – UKS Blachownia
91 kg GOTTSCHALL Martin – Naprzód Lipiny
+91 kg KANTOROWICZ Szymon – MOSiR Mysłowice

Kadeci:

46 kg KOWALAK Krzysztof – RMKS Rybnik
54 kg SIEROTOWICZ Daniel – BKS Concordia Knurów
57 kg BALCERZAK Daniel – MOSM Tychy
60 kg SZKATUŁA Sebastian – BKS Concordia Knurów
63 kg KONSEK Sebastian – RMKS Rybnik
66 kg TOMICZEK Dawid – Garda Gierałtowice
70 kg WYGLĘDACZ Damian – Górnik Sosnowiec
75 kg STOLECKI Kamil – MOSM Tychy
80 kg WODECKI Miłosz – LKS Myszków
+80 kg SKRZYPEK Marcin – CSW Fight Boxing Dąbrowa Górnicza

Dodano dnia 12.03.2012, 14:04


  Udział w I Kroku Bokserskim i Lidze Juniorów w Gierałtowicach
25.02.2012 Gierałtowice - Pierwszy Krok Bokserski i Liga Śląska Juniorów.
51 walk w jeden dzień, to prawdziwy bokserski maraton nie tylko dla zawodników, ale i dla kibiców. Czyżby tak duża ilość startujących zawodników w tego typu imprezie świadczyła o ponownym zainteresowaniu boksem ? Miejmy nadzieję, że ilość przejdzie w jakość i po niedługim czasie z tych zawodników wyrosną mistrzowie pięściarskich ringów.
Z naszych 9 zawodników, których przywieźliśmy na turniej, startowało 8. Łukasz Szczepaniak/ młodzik/ nie walczył ponieważ nie było dla niego zawodnika.

Daniel Koszowski/kadet/54kg przegrał z Pawłem Kwoka z Jawor Team.
Dariusz Ptaszyński/kadet/60kg przegrał z Ciurejo Santino z Zabrza.
Dawid Majchrzak/senior/64kg przegrał z Kamilem Jankowskim z Gierałtowic.
Były to ich pierwsze walki w życiu, więc nie należało się wiele spodziewać, ale wolą walki i ambicją powinien wykazać się każdy zawodnik wchodzący do ringu, bez tego na pewno nie można myśleć o zwycięstwie.

Marcin Winnicki /kadet/ 60kg przegrał z Jakubem Ziom z Jawor Team. Mimo przegranej pokazał, że można z nim wiązać nadzieję na przyszłość.
Marcin Skrzypek /kadet/ w wadze 80+ przegrał po wyrównanej walce z Maksymilianem Spratkiem z Górala Żywiec, ale od Marcina spodziewaliśmy się lepszego rozwiązania walki.
Sebastian Szymaszek / kadet/w wadze 50 kg zremisował z Arkadiuszem Kamela z Jawor Team Jaworzno. To była najlepsza walka z naszych zawodników.
Piotr Przytuła /senior/ wadze 69kg po bardzo wyrównanej walce przegrał z Andrzejem Modrzejwskim z MOSM Bytom, walka była bardzo wyrównana i gdyby nie cios w ostatnich sekundach walki, pojedynek zakończył by się remisem.
Czupryna Kail /senior/ w wadze 91kg przegrał z Szymonem Wąs z GUKS Carbo Gliwice, ale jak na pierwszą swoją walkę z tak doświadczonym zawodnikiem, może być bardzo zadowolony z pojedynku.
Następne zawody: 09.03-11.03. 2012 Jaworzno - Mistrzostwa Ślaska Juniorów i Kadetów.

Dodano dnia 27.02.2012, 13:48


  I KROK BOKSERSKI
W sobotę 18.02.2012 w hali sportowej klubu GUKS Carbo Gliwice, odbył się drugi w tym roku I Krok Bokserski. Turniej był zorganizowany dla zawodników, którzy nie stoczyli dotychczas 5 walk bokserskich. Był to pierwszy start naszych zawodników w tym roku i można powiedzieć, że udany. Alan Sobierajski wygrał przed czasem w 3 rundzie w wadze 63kg ze Mateuszem Staszko z BKS Jastrzębie. Łukasz Białas przegrał w wadze 56 kg z Kamilem Smołuch z GUKS Carbo Gliwice. Natomiast Stroma Mateusz wygrał z Adamem Osmonda z GUKS Carbo Gliwice. Następny wyjazd 25.02.2012 do Gierałtowic.
Tym razem będą to zawody w ramach I Kroku Bokserskiego i Śląskiej Ligi Bokserskiej.

Dodano dnia 24.02.2012, 11:44


  Rozszerzanie współpracy
W 2011r udało nam się doprowadzić do zawarcia umów o współpracy w działalności sportowo-promocyjnej z czterema podmiotami: z WODNYM OCHOTNICZYM POGOTOWIEM RATOUNKOWYM w DĄBROWIE GÓRNICZEJ, STOWARZYSZENIEM ‘’POGORIA BIEGA’’z MIEJSKIM KLUBEM SPORTOWYM DĄBROWA GÓRNICZA, z ZESPOŁEM SZKÓŁ SPORTOWYCH im. POLSKICH OLIMPIJCZYKÓW w DĄBROWIE GÓRNICZEJ.
Przedmiotem współpracy będzie wzajemne wspieranie się i pomoc przy organizacji imprez dla dzieci i młodzieży z terenu Dąbrowy Górniczej, wspólne organizowanie i przeprowadzanie akcji promocyjnych swoich stowarzyszeń, użyczanie pomocy materialnej lub kompetencyjnej, szkolenia i różnego rodzaju pokazy sportowe.
Zatem, przyszły rok będzie na pewno interesujący dla naszego stowarzyszenia.***

Dodano dnia 28.12.2011, 16:54


  Przerwa w treningach
Świąteczna przerwa w treningach.
Treningi rozpoczynamy od 03.01.2012
Życzymy wszystkim zdrowych i wesołych świąt, oraz pomyślności w Nowym Roku. Pozdrawiamy
FIGHT BOXING

Dodano dnia 21.12.2011, 19:16


  Podpisanie umowy o współpracy z "TEAM SIEMION"
14 października 2011r. przedstawiciele Fight Boxing podpisali umowę z grupą zawodową „Team Siemion” o współpracy w zakresie wspólnych przedsięwzięć dotyczących szkolenia i startów zawodników w boksie, oraz organizacji wspólnych gal i turniejów bokserskich.

W związku z tym, w dniu 29.11.2011 w Siemianowicach Śląskich w restauracji „Alicja” została zorganizowana wspólna konferencja prasowa z udziałem „Sportu” TVP Katowice, Polskiej Agencji Prasowej, na której Jan Giel- promotor Team Siemion- przedstawił plany i cele wspólnych przedsięwzięć.
Fight Boxing podjął się wspólnego uczestniczenia w tym projekcie, ze względu na rozwój szkolenia zawodników.

Co pisze „Sport” po konferencji prasowej ?

PAS MISTRZA ŚLĄSKA?
DLACZEGO NIE !

Kiedyś woj. Śląskie słynęło z mocnych ośrodków bokserskich. Ale było to w czasach świetności pięściarstwa amatorskiego, które dziś jest praktycznie w stanie zaniku. O wyczynach amatorów cicho, bo i sukcesów nie mamy… zero. Fani szermierki na pięści emocjonują się więc występami zawodowymi. Sęk w tym, że na Śląsku, chociaż utalentowanych zawodników jest wielu, nie ma żadnej mocnej grupy promotorskiej.
Chce to zmienić grupa zawodowa Team Siemion z Siemianowic Śląskich, o czym informował wczoraj Jan Giel.
- Powstały też ośrodki w Dąbrowie Górniczej/ Fight Boxing/, Gliwicach, Bytomiu, chcemy bowiem rozpropagować boks w jak największym stopniu. Mamy doświadczonych trenerów, są dobrze wyposażone ośrodki, w których można trenować. Planujemy na początku przyszłego roku zorganizować naszą galę, która pokaże owoce wspólnej pracy. W głównych walkach mogą wystąpić bokserzy, którzy mają już uznaną markę, między innymi Tomasz Zeprzałka i Łukasz Rusiewicz- przedstawił najbliższe plany Jan Giel.
Zapytany, czy możliwe są pojedynki o pasy mistrza Śląska, odpowiedział: - Dlaczego nie!
Jak zaczynałem działalność w boksie amatorskim, to pamiętam, że w mistrzostwach Śląska startowało grubo ponad stu zawodników i tylko najlepsi mieli prawo startu w mistrzostwach Polski. Myślę, że szybko doczekamy się grupy utalentowanych pięściarzy, którzy mogliby walczyć o takie trofea- dodał promotor z Team Siemion.

Dodano dnia 12.12.2011, 16:04


  IX MTB im. JERZEGO KRASNOŻONA
Marcin Skrzypek i Paweł Czapla/kadeci/ reprezentowali nasz klub w Międzynarodowym Turnieju bokserskim im. Jerzego Krasnożona, rozgrywanym już po raz IX w Knurowie w dniach od 11-13. 11 2011
Marcin, w wadze +80kg, dotarł do finału turnieju w którym spotkał się z zawodnikiem Spartaka Kijów -TUTKO DMYTRO. Przegrał z nim po wyrównanej walce na punkty,zdobywając srebrny medal. W drodze do finału spotkał się z Maksymilianem Spratkiem z Górala Żywiec z którym wygrał już po raz drugi. Natomiast Paweł Czapla zajął III miejsce w wadze 75kg, przegrywając w półfinale jednogłośnie na punkty z VAN BERNEWELDEM EMILIO z MOSM Bytom. Była to już jego 2 porażka z tym zawodnikiem, ale jak się mówi do trzech razy sztuka. Następna walka pewnie już niebawem. Czekamy z niecierpliwością, bo przy odrobinie większego zaangażowania powinien bez problemu sobie z nim poradzić.
W turnieju startowało ponad 80 zawodników reprezentujących kluby z Polski, Holandii, Niemiec, i 3 kluby Ukrainy: z Lwowa, Kijowa, Charkowa.Dodano dnia 15.11.2011, 22:59


  MTB W RYBNIKU
W dniach 29 -30 10. 2011r. odbył się w Rybniku XI Międzynarodowy Turniej Bokserski o Puchar Prezydenta Miasta Rybnika im. Józefa Cyfrana. Wzięło w nim udział dwóch zawodników naszego klubu: Marcin Skrzypek, który zajął I miejsce w wadze ciężkiej( obok ringu po lewej stronie) oraz Paweł Czapla, który zajął II miejsce w wadze 75 kg.

Dodano dnia 14.11.2011, 14:01


  Gala Boksu w Wieliczce.
Debiutancki występ Przemka Heluszki na gali boksu Underground Boxing Show 3 w Wieliczce zakończony werdyktem jednogłośnym.
Gala Odbyła się 14.10. 2011. w podziemiach kopalni soli w komorze Warszawa. Była to już 3 z rzędu tego rodzaju gala organizowana przez grupę promotorską Babilon Promotion.
Ekskluzywna impreza dla zaproszonych gości tzw. „Dinner show’’ Walki bokserskie na tych kameralnych galach dostarczają niezapomnianych wrażeń. W Europie i Ameryce tego typu spotkania sportowe- towarzyskie cieszą się ogromnym powodzeniem.
U nas, jak na razie, organizowane są przez Babilon Promotion i również budzą duże zainteresowanie.
Wracając do walki Przemka, jak na debiutancki występ, można powiedzieć, że toczył dobrą walkę dopóki starczyło sił. Po dwóch rundach walka była wyrównana, jednak z biegiem rund ubywało sił i rysowała się przewaga przeciwnika. Gdyby było więcej czasu na przygotowanie, walka była w zasięgu wygrania. Przegrał jednogłośnie na punkty. Walka była zakontraktowana na 4 rundy.
Trzeba stwierdić, że Adam Grabiec, przeciwnik Przemka, wykazał w tej walce większe doświadczenie i lepsze przygotowanie do walki i zasłużenie wygrał.

Dodano dnia 17.10.2011, 15:20


  UNDERGROUND BOXING SHOW
14.10.2011 Wyjeżdżamy do Wieliczki,gdzie Przemek Heluszka stoczy po raz pierwszy swoja oficjalna zawodową walkę na gali boksu UNDERGROUND BOXING SHOW 3 BABILON PROMOTION. Walka odbędzie sie pod ziemią w kopalni soli w Wieliczce, a jego przeciwnikiem będzie Adam Grabiec w wadze 69 kg z Team Siemion.
To pierwszy oficjalny start zawodnika naszej grupy, po podpisaniu umowy z managerem boksu zawodowego Janem Gielem.
Grupa zawodowa,która będzie funkcjonować w strukturach klubu, nosić będzie nazwę "Team Siemion-Dąbrowa Górnicza"
Przemkowi, życzymy powodzenia w walce.

Dodano dnia 07.10.2011, 14:38


  Godziny treningów po wakacjach
Treningi rozpoczynamy od poniedziałku 05.09.2011.
Dzieci i młodzież: od poniedziałku do piatku w godzinach od 16.30 do 18.00
Dorośli: wtorki i czwartki od 18.30 do 20.00

Dodano dnia 30.08.2011, 12:01


  Koniec Dąbrowskiej Akcji Lato w Mieście
W piątek 15.07.2011
dobiegły końca, wspólne spotkania dzieci i młodzieży w ramach Dąbrowskiej Akcji Lato w Mieście organizowanej przez nasz klub.
Na zakończenie akcji było wspólne grillowanie, wręczenie dyplomów, upominków i serdeczne pożegnanie z tegorocznymi uczestnikami akcji.
Przypominamy, że treningi zaczynamy od 01.09.2011

Dodano dnia 15.07.2011, 19:34


  Dąbrowska Akcja "LATO W MIEŚCIE"
Już dwa dni za nami w dąbrowskiej akcji "LATO W MIEŚCIE"
Ze wzgledu na niesprzyjające warunki atmosferyczne, na chwilę obecną, zajęcia sportowe organizowane przez nasz klub,
są prowadzone w obiektach i na basenie w Zespole Szkół Sportowych przy ul. Chopina 34.
Niezdecydowanych zapraszamy, każdy może się zapisać w wczasie trwania akcji.

Młodzież i dzieci, które przybyły i uczestniczą w zajęciach można obejrzeć w galerii, w albumie AKCJA LATO - 2011
Przekaz TVP Katowice z akcji lato można obejrzeć klikając w kanał video lub http://www.youtube.com/fightboxingDabrowa

Dodano dnia 05.07.2011, 19:56


  BAW SIĘ Z NAMI
AKCJA LATO
-Z CENTRUM SPORTÓW WALKI-fIGHT BOXING- DĄBROWA GÓRNICZA
- DLA DZIECI OD 8 DO 18 LAT
- OD 04-15.07.2011
- W GODZINACH OD 10.00 DO 14.00
- W ZESPOLE SZKÓŁ SPORTOWYCH UL. CHOPINA 34
- NAUKA PŁYWANIA ,BOKS,GRY I ZABAWY SPORTOWE
- ZAPEWNIAMY NAPOJE I SUCHY PROWIANT

- W KAŻDY PIĄTEK GRILL

ZAJECIA BEZPŁATNE

Dodano dnia 04.07.2011, 17:15


  AKCJA LATO W KLUBIE "FIGHT BOXING"
Co łączy piasek, wodę i rękawice bokserskie?

Akcja Lato stworzona przez Centrum Sportów Walki - Fight Boxing - Dąbrowa Górnicza, oraz z partnerami : WOPR Dąbrowa Górnicza, Zespół Szkół Sportowych w Dąbrowie Górniczej i przy pomocy Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej.

Dla dzieci i młodzieży z miasta Dąbrowa Górnicza i okolic przeprowadzimy bezpłatne zajęcia sportowe z nauką pływania, udzielania pierwszej pomocy oraz ćwiczeniami ogólnorozwojowymi z podstawami boksu, nie obejdzie się także bez piłki nożnej i siatkówki plażowej. Uczestnicy będą będą pod opieką wykwalifikowanej kadry trenerskiej i wolontariuszy. Zajęcia będą się odbywać na plaży miejskiej Pogoria III lub w razie niepogody w Zespole Szkół Sportowych w Dąbrowie Górniczej. W ramach zajęć dzieci bezpłatnie otrzymają napoje i prowiant, a każdy piątek zakończony zostanie sprawdzianem sprawnościowym i wspólnym grilowaniem. Oprócz zajęć sportowych na naszych uczestników czekają atrakcje wodne (motorówka, kajaki, łodzie ratownicze), nauka pływania, pokazy WOPR i zawodników CSW - Fight Boxing - Dąbrowa Górnicza, a także spotkania z ludźmi sportu m.in. Janem Aksamitem - czołowym zawodnikiem Zagłębia Dąbrowskiego i Henrykiem Średnickim - byłym Mistrzem Świata amatorów.

Na zakończenie Akcji Lato odbędą się wewnętrzne konkurencje sportowe, bez względu na zajęte miejsca uczestnicy zostaną nagrodzeni upominkami i nagrodami. Trzeba podkreślić, że nasza akcja nie odbyła by się bez wsparcia Urzędu Miasta Dąbrowa Górnicza.

Zajęcia odbędą się w terminie 04.07 - 15.07. 2011r. w godzinach od 10.00 - 14.00. Zapisy trwają. Dodatkowe informacje i zapisy pod nr. Tel.

Marek Kołakowski:603 996 979, Joanna Kołakowska:695 164 605

Dodano dnia 20.06.2011, 12:27


  Udany I Pokaz Boksu Amatorskiego i Zawodowego w klubie Fight Boxing

Mała salka w Zespole Szkół Sportowych w Dąbrowie Górniczej w piątkowy wieczór zapełniła się po brzegi kibicami, którzy przyszli oglądać swoich walczących ulubieńców.
W pierwszej części imprezy, odbyły się walki amatorskie.
Łukasz Szczepaniak pokonał na punkty Adriana Ozorka z Górnika Sosnowiec i to był początek emocji, które narastały z walki na walkę.
Atmosfera jaką sprawili kibice swoim dopingiem była wspaniała i mobilizowała zawodników do walki.
Druga walka w kadetach zakończyła się werdyktem remisowym, Paweł Czapla kontra Mateusz Wodziński z Górnika Sosnowiec. Była to walka w kat. 70 kg.
W wadze +80kg kategoria Kadet, Marcin Skrzypek wypunktował Wodnickiego Daniela z 06 Kleofasa Katowice.
W walce dziewcząt spotkały się zawodniczki z GUKS Carbo Gliwice oraz z Kędzierzyna Koźle, Rys Monika- Bielas Aleksandra, w tej walce zwyciężczynią okazała się Bielas Aleksandra.

W drugiej części, odbyły się pokazy walk bokserskich w formule zawodowej. Walki był nie punktowane, ale kibice swoimi brawami wskazywali zwycięzcę i można było po głośności braw zorientować się, który z zawodników, swoim stylem boksowania,podobał się bardziej publiczności i odniósł zwycięstwo.
Trzeba podkreślić, że wszystkie walki podobały się publiczności, która głośno oklaskiwała zawodników.
Oto zestawienie 7 walk zawodowych , które odbyły się tego wieczora:
Marcin Kulka- Przemysław Peluszka / Fight Boxing/
Patryk Malara /Fight Boxing/- Marcin Wierciszewski /Team Siemion/
Mateusz Tyniec- Rafał Maszmigut / Fight Boxing/
Dariusz Osowski /Fight Boxing/- Michał Olejniczak /Team Siemion/
Adam Grabiec –Piotr Tomaszek /Team Siemion/
Marcin Lesiak /Fight Boxing/- Remigiusz Wóz /Team Siemion/
Gor Badalian / Fight Boxing/-Tomasz Zeprzałka /Team Siemion/

Trzeba podkreślić, że nasza impreza nie odbyłaby się bez wsparcia i pomocy Urzędu Miasta Dąbrowa Górnicza, którego przedstawicieli mieliśmy zaszczyt gościć, a mianowicie radnego Ryszarda Harańczyka, oraz zastępcy Naczelnika Wydziału Sportu - Zbigniewa Kałużę. Pragniemy także serdecznie podziękować Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej za wsparcie i zaangażowanie w naszą imprezę, co nie odbyło by się bez przychylności p. Dyrektor Dagmary Molickiej. Dzięki doskonałej współpracy z Zespołem Szkół Sportowych w Dąbrowie Górniczej, gdzie na co dzień trenujemy, nasza impreza doszła do skutku i zakończyła się sukcesem,za co ogromnie dziękujemy Dyrekcji - p.Andrzejowi Latosikowi, Piotrowi Wyrozumskiemu i wszystkim zaangażowanym pracownikom ZSS
Dziękujemy również firmom,które wsparły Tą imprezę.
A są to:
Andrzej Wajsprych –Firma „UNIWERSAL’’ z Katowic
Łukasz Sitko – F.W. „ANULARIS’’
Marcin Rajkowski- MAR.BUD.
Krzysztof Wcisło- Hurtownia Wedlin „ BOSS’’
Włodzimierz Sołtyski- firma szklarska „TRANS GLASS’’
Jan Dziuba – Firma Budowlana
Jordan Maciejewski –Firma Budowlana
Bogdan Wieczorek- Producent wody JUROFF
Pub Sportowy- „Hala Centrum” w Dąbrowie Górniczej
Pizzeria –„ LA PRIMERA’’ w Dąbrowie Górniczej
Daniel Sobań-Firma handlowo-usługowa "Livinio", pub "Grand Kanion"


Dodano dnia 11.06.2011, 19:08


  PROGRAM WALK W ''PROMOCJI DĄBROWSKIEGO BOKSU"
Pokazy walk bokserskich w klubie Fight Boxing- Dąbrowa Górnicza

10.06.2011 o godz. 19.00 w Zespole Szkół Sportowych w Dąbrowie Górniczej przy ul. Chopina 34, rozpoczynamy pokaz walk bokserskich.
Na początek zaplanowaliśmy walki najmłodszych zawodników:

Szczepaniak Łukasz /Fight Boxing/ spotka się z Adrianem Ozorkiem z Górnika Sosnowiec
Czapla Paweł /Fight Boxing/ z Mateuszem Wodzińskim z Górnika Sosnowiec,
Skrzypek Marcin /Fight Boxing/ stoczy walkę z zawodnikiem z GUKS Carbo Gliwice,

Walka dziewczyn:
Zawodniczka z GUKS Carbo Gliwice – zawodniczka z Kędzierzyna Koźle


Pokaz walk zawodowych

Marcin Kulka -Przemysław Heluszka /Fight boxing /
Patryk Malara /Fight Boxing/ – Wierciszewski Marcin /Team Siemion/
Mateusz Tyniec – Rafał Maszmigut /Fight Boxing/
Lesiak Marcin /Fight Boxing/- Remigiusz Wóz /Team Siemion/
Gor Badalian /Fight Boxing/ –Tomasz Zeprzałka /Team Siemion/


Dodano dnia 09.06.2011, 11:19


  PROMOCJA DĄBROWSKIEGO BOKSU
10 czerwiec godz. 19.00 to data, która powinna zapaść w pamięci sympatykom naszego klubu.Po raz pierwszy postanowiliśmy zorganizować przy współudziale Urzedu Miasta Dabrowa Górnicza, pokazy boksu zawodowego i amatorskiego ” Od juniora do zawodowca”
W programie zawodów planujemy pokaz walk najmłodszych adeptów, walki seniorów, walka kobiet i walki zawodowców.
Mamy nadzieję, ż ten pomysł pokazania boksu „Od juniora do zawodowca” spotka się z aprobatą wielbicieli walk na pięści. Już dziś zapraszamy wszystkich, którzy chcą obejrzeć walki, do Zespołu Szkół Sportowych w Dąbrowie Górniczej przy ul. Chopina 34.

Dodano dnia 10.05.2011, 09:11


  Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
Wielkimi krokami zbliża się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. W tym roku rozgrywana w dniach 27.04-03.05 2011 w Sokółce.Przewidziany dzień wyjazdu zawodników ze Śląska to wtorek 26.04 w godzinach wieczornych ok. 23.00 spod siedziby Ślaskiego Związku Bokserskiego w Katowicach przy ul. Krzywej 4.
Mamy wielką nadzieję na dobre występy Oskara Matery i trzymamy kciuki za naszego byłego wychowanka, który już od ubiegłego miesiąca reprezentuje klub z Myszkowa.
Nowością w tym roku na Olimpiadzie będą występy dziewczyn, które zakwalifikowały się w rozegranych eliminacjach w Zawierciu i Grudziądzu. Z obu turniejów pojadą po dwie najlepsze zawodniczki w każdej wadze.
Wszystkim uczestnikom życzymy toczenia dobrych walk.

Dodano dnia 25.04.2011, 12:23


  I miejsce w Eliminacjach do O O M
Dwie walki i dwa zwycięstwa zapewniły Oskarowi Materze udział w O. O. M.
W sobotę 12.03.2011 do Jaworzna przyjechali na dwudniowe eliminacje
najlepsi kadeci z okręgu Łódzkiego i Śląskiego aby walczyć o start w tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, która odbędzie się w dniach 01-08.05.2011 w Sokółce, to najważniejsza impreza sportowa w Polsce dla zawodników 15-16 letnich. Aby zdobyć kwalifikacje trzeba było pokonać wszystkich swoich przeciwników, ponieważ na Olimpiadę pojadą tylko zwycięzcy poszczególnych wag. Oto lista zakwalifikowanych zawodników:
46 kg Matera Oskar /Fight Boxing Dąbrowa Górnicza/
48 kg Bułat Michał /Jawor Team Jaworzno/
50 kg Szczepanik Daniel /Jawor Team Jaworzno/
52 kg Kostka Karol /RMKS Rybnik/
54 kg Błachnio Karol /Tychy/
57 kg Balcerzak Daniel /Tychy/
60 kg Tokarz Grzegorz / Knurów/
63 kg Górski Adrian /RKS Łódź/
66 kg Opaliński Norbert /Boks Tur Łódź/
70 kg Maciąg Michał /Sosnowiec/
75 kg Walaszczyk Karol /Blachownia/
80 kg Marzec Mateusz /Jawor Team Jaworzno/
+ 80 kg Kantorowicz Szymon /Mysłowice/


Dodano dnia 14.03.2011, 11:06


  Sparring z Górnikiem Sosnowiec.
22.02.2011. u siebie na sali w Zespole Szkół Sportowych, gościliśmy zawodników z klubu sportowego Górnika Sosnowiec. Celem przyjazdu był sparring, który stoczyli pomiędzy sobą zawodnicy obu klubów.
Z informacji jakie przekazał Marek Kołakowski wynikało, że poziom walk zadowolił trenerów, jak również i zawodników.
W sobotę 26.02.2011 prawdopodobnie pojedziemy do Rybnika na I Krok Bokserski organizowany przez tamtejszy RMKS. Skład zawodników na wyjazd zostanie ustalony później.

Dodano dnia 23.02.2011, 12:00


  Wyniki z Pierwszego Kroku Bokserskiego z Zabrza.
Połowicznym sukcesem zakończył się start naszych kadetów w "I Kroku Bokserskim'',który odbył się 12.02.2011 w zabrzańskiej hali sportowej. Justyna Gwara w wadze 48kg tym razem nie poradziła sobie z Sądej Wiktorią z Imeksu Jastrzębie.
Adam Grudziak również nieznacznie przegrał z Dawidem Pielą z Jastrzębia w wadze 63kg.
Natomiast Paweł Czapla w wadze 70 kg wygrał z Piotrem Tomaszewskim z MOSiR Tychy.

Dodano dnia 22.02.2011, 12:15


  Śląska Liga Juniorów i Pierwszy Krok Bokserski
Jutro tj. 12.02.2011r. wyjeżdżamy do Zabrza na jednodniowy turniej bokserski /Pierwszego Kroku/
W turnieju startować będą: Justyna Gwara, Adam Grudziak i Paweł Czapla.
Natomiast za tydzień w Jaworznie od 17-20.02.2011
organizowane są Mistrzostwa Śląska Juniorów i Kadetów, na które również planujemy zabrać kilku zawodników.
Skład zostanie ustalony później.

Dodano dnia 11.02.2011, 12:47


  Napisali o nas w Przeglądzie Dąbrowskim.
Na sportowej mapie Dąbrowy coraz wyraźniej swoją
obecność zaznacza Centrum Sportów Walki-Fight Boxing.
Podopieczni klubu działającego od roku, w ostatnim
czasie zaliczyli kilka udanych występów. Złoto i srebro w kategoriach indywidualnych oraz piąte miejsce w klasyfikacji drużynowej. To dorobek młodych pięściarzy uzyskany na Ogólnopolskim Turnieju Młodzików im. Pawła Szydły. Turniej odbył się 7 listopada w Poznaniu. Wyjazd na zawody uznawane za nieoficjalne Mistrzostwa Polski dla młodych bokserów trenujących pod okiem Marka Kołakowskiego i Wiesława Andrzejczaka był bardzo udany. Oskar Matera zdobył złoty medal, pokonując w finale zawodnika Skorpiona Szczecin Adama Brasela 3: 0. Z kolei Marcin Skrzypek w finałowej walce uległ Karolowi Szykulskiemu z Polonii Leszno i musiał zadowolić się srebrnym krążkiem.
Po trofeum mógł sięgnąć jeszcze jeden zawodnik z Dąbrowy, Michał Kopyczuk. Niestety rozchorował się i w ostatniej chwili musiał zrezygnować z udziału w mistrzostwach. Dzięki bardzo
dobrym występom dąbrowian, klub Fight Boxing zajął 5. miejsce wśród 25 startujących zespołów.
- Bardzo cieszy mnie postawa chłopaków na tych prestiżowych zawodach. Zdobyli pierwsze szlify na imprezie tej rangi i liczę, że w przyszłości jeszcze wiele razy staną na podium — podsumowuje trener Marek Kołakowski.
Na tym oczywiście nie wyczerpuje się lista sportowych sukcesów. Na XI Turnieju Bokserskim o Puchar Dyrektora
MOSiR-u Rybnika, który odbył się 11 grudnia, dąbrowscy bokserzy wywalczyli wicemistrzostwo w klasyfikacji drużynowej.
- To była ostatnia impreza 2010 r., według śląskiego kalendarza imprez sportowych, na której mogli sprawdzić swoją formę zawodnicy z regionu. W turnieju brało udział
9 klubów oraz 42 zawodników. Nasz klub reprezentowali: Oskar Matera, Michał Kupyczuk, Adam Grudziak, Dawid Oliwa, Marcin Skrzypek, Paweł Czapla — opowiada trener Wiesław
Andrzejczak. Szkoleniowcy podkreślają również,
że wyniki poznańskich i rybnickich zawodów, dla kadry trenerskiej i wychowanków, będą niezłą zachętą do dalszej
działalności. Na starcie roku zawodnicy i trenerzy myślą o kolejnych występach. W 2011r. bokserzy z CSW Fight-Boxing zamierzają wystąpić m.in. na ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, Mistrzostwach Śląska, a także powalczyć o Puchar Kadetów.

Autor: Przemysław Kędzior

Dodano dnia 08.02.2011, 17:09


  "I KROK BOKSERSKI "
W sobotę 29.01.2011 Gliwicach w Sali sportowej GUKS Carbo Gliwice przy ul. Dubois, odbył się po raz pierwszy w tym roku, turniej z cyku” I KROK BOKSERSKI” zainicjowany przez Śląski Związek Bokserski, dla zawodników, którzy stoczyli nie więcej niż 5 walk w ringu.
Można śmiało powiedzieć , że turniej zadowolił trenerów, zawodników, kibiców i kursantów, którzy podczas tego turnieju zdawali egzamin praktyczny na sędziego bokserskiego.
Werdykty sędziowskie, nie odbiegały od tego co działo się w ringu, były oceniane prawidłowo i sprawiedliwie.
W sumie odbyło się 35 pojedynków i można stwierdzić, że jak na tego typu imprezie, jest to duża ilość walk, która daje nadzieję na to, że boks na Śląsku jeszcze długo będzie się cieszyć dużym powodzeniem wśród młodzieży.
W turnieju startowało 12 młodzików,6 dziewczyn,22 kadetów, 24 juniorów i 6 seniorów.
Następny turniej ” I KROKU BOKSERSKIGO” zaplanowano na 12.02.2011. w Zabrzu.

Dla naszych zawodników, którzy pojechali do Gliwic, wyjazd nie w pełni może wszystkich satysfakcjonować.
Tylko Justyna Gwara, kadetka w wadze 48kg może być w pełni zadowolona z występu.
Justyna stanęła po raz pierwszy w ringu i wygrała swoją walkę przez RSC w III rundzie z zawodniczką GUKS Carbo Gliwice Barbarą Pałac.
Niezłą walkę stoczył Alan Sobierajski, który również po raz pierwszy występował w ringu, a za przeciwnika miał zawodnika z UKS Blachownia Zieleniewicza Damiana, po dobrej walce, przegrał na punkty 3:0.
Marcin Skrzypek, tocząc swoją 3 walkę pokazał ,że z walki na walkę nabiera co raz więcej doświadczenia i można oczekiwać, przy odpowiednim zaangażowaniu w treningu, przyszłego zwycięstwa.
Natomiast Paweł Czapla, który występował po raz drugi w ringu, wykazał zbyt wiele emocji w walce, które czasami usztywniają i nie pozwalają na realizację tego co się zaplanowało wcześniej i zastosować odpowiedniej taktyki.
Kamil Dudek przegrał swoją pierwsza walkę w ringu z zawodnikiem z UKS Blachownia Jackiem Rupem, jednak można mieć nadzieję na przyszłe zwycięstwo.


Dodano dnia 31.01.2011, 09:31


  UWAGA !! NOWE ZAJECIA SPORTOWE
ROZPOCZYNAMY NOWE ZAJĘCIA SPORTOWE DLA CHCĄCYCH OPANOWAĆ TECHNIKI KOPNIĘĆ Z KARATE, KICK-BOXINGU, K-1, ORAZ POZNAĆ TECHNIKI BOKSU, A PRZY OKAZJI,WZMOCNIĆ, WYTRENOWAĆ I ROZCIĄGNĄĆ SWOJE CIAŁO.

PRZYJDŹ DO NAS/ZESPÓŁ SZKÓŁ SPORTOWYCH/ UL. CHOPINA 34 W DĄBROWIE GÓRNICZEJ.

TRENINGI PLANUJEMY ROZPOCZĄĆ OD 02.03 2011. W KAŻDY PONIEDZIAŁEK I ŚRODĘ OD 18.30 DO 20.00

INFORMACJE POD NR.TEL.
- 691 054 524
- 600 391 616

Dodano dnia 15.01.2011, 13:16


  NOWY ROK 2011
Z OKAZJI ZBLIŻAJĄCEGO SIĘ NOWEGO ROKU, SKŁADAMY WSZYSTKIM CZŁONKOM, KIBICOM, SYMPATYKOM I OSOBOM, KTÓRE BYŁY, SĄ I BĘDĄ NAS WSPIERAĆ W NASZEJ DALSZEJ DZIAŁALNOŚCI,ABY TEN NOWY ROK 2011 OBFITOWAŁ W WIELE SUKCESÓW SPORTOWYCH I OSOBISTYCH. TEGO WSZYSTKIEGO Z CAŁEGO SERCA WAM ŻYCZYMY.

ZARZĄD

Dodano dnia 30.12.2010, 15:24


  ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE OPŁATKOWE
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA NA SPOTKANIE OPŁATKOWE, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ W ŚRODĘ 22.12.2010 O godz. 17.00 W ZESPOLE SZKÓŁ SPORTOWYCH PRZY UL. CHOPINA 34

Dodano dnia 19.12.2010, 15:17


  POWRÓT Z PUCHAREM
Drużyna złożona z 6 zawodników reprezentowała nasz klub na XI Turnieju Bokserskim o Puchar Dyrektora Rybnickiego MOSiR-u rozegranego w dniu 11.12.2010 w Rybniku.
Spośród 9 sląskich klubów i 42 zawodników biorących udział w turnieju nasz klub uplasował się na drugim miejscu i zdobył puchar za vicemistrzostwo turnieju.Zawodnicy, którzy przyczynili się do zdobycia pucharu to: Oskar Matera, Michał Kupyczuk,Adam Grudziak,Dawid Oliwa,Marcin Skrzypek,Paweł Czapla.3 pierwszych wygrało swoje walki,natomiast trójka pozostalych nie zdołała rostrzygnać walk na swoją korzyść.


Dodano dnia 13.12.2010, 00:33


  SUKCES W POZNANIU
W niedzielę 7.11.2010 w Poznaniu zakończył się Ogólnopolski Turniej Młodzików im. Pawła Szydły. Turniej uważany od lat za nieoficjalne Mistrzostwa Polski Młodzików.
Z Okręgu Śląskiego pojechało dwóch zawodników z naszego klubu. Nieoczekiwanie w ostatniej chwili rozchorował sie Michał Kupyczuk i niestety nie mogł pojechać z Markiem Kołakowskim i swymi kolegami, aby zdobyć tak jak oni, swoje pierwsze medale w tak prestiżowej imprezie dla młodzików ,jaką jest Turniej ,,PAWŁA SZYDŁY,, Podopieczni Marka Kołakowskiego i Wiesława Andrzejczaka, spisali się na medal. Przyjechali z Poznania z dwoma tytułami. Oskar Matera zdobył tytuł Mistrza, pokonując w finale zawodnika Skorpiona Szczecin Adama Brasela 3:0, natomiast Marcin Skrzypek w finale nieznacznie uległ Szykulskiemu Karolowi z Polonii Leszno 2:1.
Ponad to, nasz klub zajął 5 miejsce na 25 startujących zespołów. Ten wynik na pewno będzie niezłą zachętą do dalszej działalności, jednego z najmłodszych klubów w mieście.

Dodano dnia 10.11.2010, 13:17


  OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ im. PAWŁA SZYDŁY
Dzisiaj po południu,Marek Kolakowski,wraz z trzema zawodnikami naszego klubu: Oskarem Materą, Marcinem Skrzypkiem i Michałem Kupyczukiem, wyjeżdżają do Poznania na nieoficjalne mistrzostwa Polski nazwane im. Pawła Szydły.
Mistrzostwa rozgrywane są od 04-07.11.2010 i startują w nich zawodnicy urodzeni w 1996r.
Mamy wielką nadzieję na udany występ naszych chłopaków i czekamy z niecierpliwością na powrót z medalami na szyji.
Nastepne wiadomości już wkrótce.

Dodano dnia 03.11.2010, 19:55


  MIEDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW
Wyjazd na Miedzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, Które odbyły się w dniach 22-23-10.2010 w Gliwicach, dla naszych zawodników tj. Oskara Matery, Marcina Skrzypka i Michała Kupyczuka, zakończyły się tylko zgłoszeniem i udziałem w mistrzostwach, ponieważ w ich kategoriach wagowych nie zostali zgłoszeni inni zawodnicy.
Można powiedzieć, że mogą czuć się zwycięzcami, bo jak się mówi,walkowery to też zwycięstwa. Następna okazja do sprawdzenia umiejętności już niebawem.
Natomiast po dwuletniej przerwie powróciła na ring Monika Antonik, która w walce towarzyskiej spotkała się z Jadwigą Stańczak z Concordii Knurów. Nieznacznie przegrała swoją walkę, ale jej występ należy uznać za udany.

Dodano dnia 25.10.2010, 11:07


  KŁAJPEDA ZDOBYTA
Wielkie zadowolenie sprawił Oskar Matera swoim trenerom Markowi Kołakowskiemu i Wiesławowi Andrzejczakowi na międzynarodowym turnieju w Kłajpedzie o nazwie TARPTANTINIS BOKSO TURNARYS"GINTARINE PIRSTINE"
Stanął na najwyższym podium w wadze 43kg w kategorii schooldboys /14lat/
Obie walki, wygrał jednogłośnie 3:0.
W pierwszej spotkał sie z Mantasem Kirlasem z miejscowego klubu z Kłajpedy,a w drugiej walce pokonał Benasa Jurviciusa z Wilna.
Było warto-powiedział Oskar po przyjeździe do klubu.
Była praca na treningu i przyszedł czas na owoce owej pracy,tak można skomentować ów sukces.

Kolejne wyzwania to Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i nieoficjalne mistrzostwa Polski w Poznaniu.

Powodzenia!

Dodano dnia 28.09.2010, 03:22


  TRENINGI W ZESPOLE SZKÓŁ SPORTOWYCH
Z początkiem września rozpoczęliśmy treningi w Zespole Szkół Sportowych w Dąbrowie Górniczej przy ulicy Chopina 34.
Zapraszamy Wszystkich chętnych,również dziewczeta, chcących spróbować przygody z boksem.
Zajęcia dla grupy początkującej odbywaja się od poniedziałku do piątku w godzinach 16:30-17:30.
Wybierz sobie, dwa lub trzy dni w tygodniu, i zapisz się.
ZAPISY ODBYWAJĄ SIĘ W SYSTEMIE CIĄGŁYM.
ZAPRASZAMY.

Dodano dnia 15.09.2010, 11:44


  UWAGA !!! ZMIANA ADRESU MIEJSCA TRENINGÓW
Informujemy, że od 2 września 2010. treningi będą prowadzone w ZESPOLE SZKÓŁ SPORTOWYCH im. POLSKICH OLIMPIJCZYKÓW w Dąbrowie Górniczej przy ulicy Chopina 34

Dla grupy I, od poniedziałku do piątku od 16:30 do 17:30
Dla grupy II, od poniedziałku do piątku od 17:30 do19:00

GRUPA III tak jak zwykle we wtorki i czwartki od 19:00

Indywidualne treningi, po wcześniejszym umówieniu się z trenerami.

Marek Kołakowski tel.:603 996 979

Wiesław Andrzejczak tel.:691 054 524


Dodano dnia 30.08.2010, 19:22


  Przerwa wakacyjna w treningach
SALA SPORTOWA PRZY HOTELOWEJ 6, PRZEZ CAŁY LIPIEC BĘDZIE NIECZYNNA.
TRENINGI ROZPOCZYNAMY OD 02.08.2010 OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU OD GODZINY 17.00


TRENINGI GRUPY/ III /W SIERPNIU ZAWIESZONE. MOŻNA TRENOWAĆ INDYWIDUALNIE W/G USTALONEGO TERMINU U MARKA KOŁAKOWSKIEGO TEL.: 603 996 979. WIESŁAWA ANDRZEJCZAKA TEL.:691 054 524.

Dodano dnia 15.07.2010, 17:48


  SPOTKANIE CZONKÓW ZAŁOŻYCIELI KLUBU
W dniu 08.07.2010 w ośrodku Eurocamping w Błędowie odbyło się spotkanie członków założycieli naszego stowarzyszenia.
Przygotowane spotkanie miało na celu bliższe zapoznanie się członków klubu, wymianę uwag,spostrzeżeń,na dotychczasową działalność,a zarząd miał możliwość przedstawienia problemów jakie są do rozwiązania w najbliższym czasie.
Był czas na rozmowy,spotkanie się,i wymianę myśli. Jednak szkoda, że nie wszyscy mogli przybyć.Zarząd ma jednak nadzieję, że w następnym spotkaniu dopisze większa frekfencja.
A nieobecnym na spotkaniu, przesyła serdeczne pozdrowienia i udanego nadchodzacego urlopu.


Dodano dnia 11.07.2010, 14:13


  POWOŁANIE OSKARA MATERY NA ZGRUPOWANIE SPORTOWE KADRY ŚLĄSKA JUNIORÓW W BOKSIE
Już w sobotę 26.06.2010 Oskar Matera wyjeżdża na 10 dniowe zgrupowanie sportowe Śląskiej Kadry Juniorów w Boksie. W miejscowości Gilowice, gdzie wychował się nasz mistrz świata - Tomasz Adamek, będą przebywać i szkolić się młodzi zapowiadający się zawodnicy z naszego regionu. Obóz sportowy przewidziany jest na doszkalanie techniczne młodych zawodników.
Życzymy powodzenia i udanego pobytu.

Dodano dnia 25.06.2010, 12:24


  Europejski Turniej Młodzieży w Boksie -Treban
Kolejny udany występ Oskara Matery, naszego najlepszego młodzika, w EUROPEJSKIM TURNIEJU MŁODZIEŻY W BOKSIE ''TREBAN”
Turniej rozgrywany był w Czeskim mieście Treban w dniach 04-05.06.2010, w urokliwym miasteczku niedaleko Austrii,gdzie po raz drugi zorganizowano zawody dla zawodników w trzech kategoriach wiekowych: młodzik, kadet, junior. Wśród młodzików, najlepszym zawodnikiem w wadze 42 kg został Oskar Matera . Pierwszą walkę stoczył z zawodnikiem czeskim Kotrac Dawidem i wygrał ją stosunkiem głosów 6-3. W finale pokonał Przybyłowskiego Patryka ze Skorpiona Szczecin 8-2 , który z kolei swoją walkę wygrał z zawodnikiem ze Słowacji Rudolfem Pollakiem. Walki oceniane były przez sędziów w systemie elektronicznym.
Obie walki Oskar boksował w podobny dla siebie sposób, z rundy na rundę” podkręcał ‘’tempo walki i uzyskiwał przewagę punktową, którą utrzymywał do końca pojedynku.
Nowością w turnieju było rozgrywanie walk o trzecie miejsca przez zawodników, którzy przegrali walki w półfinałach. W turnieju brali udział zawodnicy zgłoszeni z Ukrainy, Czech, Słowacji, Polski, Łotwy ,Niemiec, Armenii.
Był to pierwszy ,tego typu ,międzynarodowy sprawdzian w którym występował Oskar i można mieć nadzieję, że kolejne będą również udane.

Dodano dnia 09.06.2010, 19:38


  Występ Oskara Matery w meczu bokserskim Śląsk-Lwów
Świetny występ naszego „młodzika”- Oskara Matery w międzynarodowym meczu bokserskim pomiędzy drużyną Śląska a reprezentacją Lwowa, który odbył się w sobotę22-05-2010 o godz. 17.00 w Tychach.
Mecz zakończył się wynikiem remisowym 10-10.Dwa punkty na wagę remisu meczu zdobył Oskar po bardzo dobrym pojedynku jaki stoczył w wadze do 40 kg. z Dalekoryj Aleksandrem.
Można powiedzieć że zwycięstwo przyszło łatwo, ale obserwując walkę trzeba przyznać, że to dzięki ogromnej woli zwycięstwa i lepszej technice Oskar zapewnił sobie wygranie tej walki, za którą jednogłośnie opowiedzieli się sędziowie tego pojedynku.
WIELKIE BRAWA DLA OSKARA!!!
Już niebawem Oskar wyjeżdża na Międzynarodowy turniej do Czech, gdzie być może znowu postara się o kolejne zwycięstwo.
POWODZENIA.

Dodano dnia 09.06.2010, 17:00<< 1 z 1 >>