NASI PARTNERZY


 

Stowarzyszenie Centrum Sportów Walki FightBoxing - Dąbrowa Górnicza.

Powstało z inicjatywy Marka Kołakowskiego - byłego zawodnika, trenera boksu i wychowawcy kilku mistrzyń Polski  w boksie, który wraz z grupą osób związanej od dawna z boksem między innymi:  Wiesławem Andrzejczakiem - sędzią, trenerem boksu i działaczem Śląskiego Związku Bokserskiego, Janem Aksamitem - byłym zawodnikiem Górnika Sosnowiec i Victorii Jaworzno, Tadeuszem Bauerkiem - byłym zasłużonym pięściarzem Polskiego Boksu, Joanną Kołakowską - byłą mistrzyni polski w wyciskaniu sztangi na ławeczce,  Robertem Siwkiem, Kingą Materą, Konradem Gliźniewiczem i innymi pasjonatami boksu, postanowili zorganizować zebranie założycielskie, po którym przeprowadzono wszystkie procedury związane z zarejestrowaniem stowarzyszenia. 
W wyniku czego w styczniu 2010 roku klub otrzymał pozwolenie na prowadzenie działalności sportowej i od tego czasu zajmuje się prowadzeniem i realizowaniem swoich zadań i celów sportowych. 
Głównym celem i zadaniem jakie postawili sobie założyciele to, stworzenie warunków do uprawiania sportów walki w szczególności boksu, jak również umożliwianie młodzieży uczestniczenia w treningach i w rywalizacji sportowej po przez starty w różnego rodzaju turniejach, walkach sparingowych, walkach pokazowych itp..


NEWS - AKTUALNOŚCIŁukasz zdobył brązowy medal

Wczoraj /17.07. /, Łukasz Szczepaniak po wyrównanej walce  w półfinale Mistrzostw Polski uległ 2:1 Mateuszowi Ramotowskiemu z BKS Hetman Białystok.  Wielka szkoda,  bo w tej sytuacji Łukasz musi zadowolić się brązowym medalem, a tak niewiele brakowało aby znaleźc się w finale.


Dodano: 18-07-2015 12:03:47

Dziewczyny boksują w finałach Mistrzostw Polski

 

Olka Piechowska w wadze / 63 kg/ i Klaudia Simsak waga /50kg/ po wygranych walkach w półfinale wystąpią w finałach Mistrzostw Polski Kadetek. W półfinale Klaudia pokonała Annę Ghlyan z Boks Polonia Świdnica 3:0, a  Olka Piechowska pokonała Maję Mikrut z PTB Tiger Tarnów przez TKO w  2 rundzie. Walki finałowe odbędą się w piątek 18 lipca . Aby zdobyć Mistrzostwo Polski Klaudia musi pokonać Anitę Kostrzyńską z PKB Poznań, a Olka Klaudię Budasz z SW Gostyń. Dziewczyny trzymamy za Was  kciuki i wierzymy, żę wygracie.


Dodano: 17-07-2015 09:29:06

Trzeci medal zdobyty, pozostała kwestia kolorów

Łukasz  Szczepaniak wygrał ćwierćfinałową walkę z Michałem Koperą  z UKS Boks TUR  Łódź jednogłośnie 3:0, zapewniając sobie brązowy medal Mistrzostw Polski. Tak więc, założenia minimum, zostały zrealizowane. W półfinale spotka się z Mateuszem Ramatowskim / BKS Hetman Białystok/


Dodano: 16-07-2015 09:28:03

archiwum news 2010-2014