NEWS - AKTUALNOŚCIRekordowa wiosna sportowa Kuby

Dobra passa  niepełnosprawnego uczestnika naszego klubu Jakuba Wierzcholskiego trwa.

Nie skończyło się na złotym medalu na frankfurckim Down Sportlerfestival . Kolejne zawody – regionalny mitting lekkoatletyczny w Raciborzu w dniach 14-15 maja w ramach Olimpiad Specjalnych Polska  przyniósł :srebrny medal w pchnięciu kulą i brązowy w biegu na 100m i naprawdę kilku centymetrów zabrakło  do złota w pchnięciu kulą. Okazja do rewanżu będzie za rok i Kuba zapowiedział jeszcze lepszy wynik. Nadal solidnie trenuje pod okiem trenerów   FlighBoxing-Centrum Sportów Walki w Dąbrowie Górniczej.

Kolejny zaskakujący sukces odniósł Kuba w zawodach konnych Olimpiad Specjalnych w dniu 13 czerwca 2015 roku odbywających się w stadninie „Padok” w Katowicach Janowie zdobywając  złoty medal w konkurencji- wyścigu z przeszkodami. Radość była tym większa, że Kuba startował w tym roku w wyższej klasie i wylosował „trudnego” konia,  co nie zapowiadało tak ogromnego sukcesu. Udało się jednak pokonać w dobrym czasie bezbłędnie wszystkie przeszkody.

Drugi start na tych zawodach w sztafecie, jeździe konnej na czas przyniósł brązowy medal.

Sportowy sezon przed wakacjami Kuba  kończy pięcioma medalami: dwoma złotymi, srebrnym i dwoma brązowymi.

Tak wspaniale jeszcze nie było.  Kuba, który wie, jak ciężko trzeba pracować na treningu kibicuje teraz innym zawodnikom swojego klubu.

  

 


Dodano: 17-06-2015 10:54:00

Dobry wynik przed Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży Kobiet w Boksie

Klaudia Simsak i Aleksandra Piechowska zdobywczyni pierwszych miejsc w Eliminacjach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Dziewczyn, które były  pierwszym ”sitem” przed Olimpiadą. Kwalifikacje odbyły sie w Grudziądzu od 11-18.06.2015

Mamy nadzieję, że ten wynik zostanie potwierdzony na najważniejszych zawodach dla tego rocznika czyli Olimpiadzie. W każdym bądź razie jest to dobry początek i prognostyk przed Olimpiadą i można mieć cichą nadzieję , że dziewczyny powtórzą ten wynik.

Przypomnijmy, że aby zdobyć pierwsze miejsce w turnieju kwalifikacyjnym  dziewczyny musiały wygrać z 3 przeciwniczkami - Aleksandra Piechowska,  z 4 zawodniczkami - Klaudia Simsak.

 Pierwszą  walkę Aleksandra wygrała z Sołowiej Karoliną ( Boxing Sokółka) TKO 1, drugą walkę  z Mikrut Mają ( PTB Tiger Tarnów) TKO 2, a w finale z Budasz Klaudią ( SW Gostyń) 3:0.

Klaudia aby zdobyć pierwsze miejsce wygrała z Maćkowską Natalią (Sparta Złotów) WO, Zaporowicz Pauliną ( Wda Świecie) WO, Kostrzyńską Anetą ( PKB Poznań) 2:1, w finale pokonała Czerniawską Kingę (Olimp Szczecin) TKO 2.


Dodano: 15-06-2015 14:26:57

Klaudia Simsak pokonała wicemistrzynię Polski

Podczas sobotniego meczu ( 06.06.2015) pomiędzy MOSM Tychy - TV Alzey, w walce przedmeczowej Klaudia Simsak pokonała jednogłośnie na punkty Dominikę Huczek z MOSM Tychy. Walka była sprawdzianem, który wypadł obiecująco, przed zbliżającymi się kwalifikacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.Kwalifikacje zaczynają sie w czwartek 11.06.2015, na te kwalifikacje pojedzie również Ola Piechowska i mamy nadzieję, że obie dziewczyny zdobędą udział w OOM, która odbędzie się również w Grudziądzu od 13 -18 lipca 2015.

Mecz zakończył się zwycięstwem MOSM Tychy 14:6


Dodano: 07-06-2015 12:33:51

archiwum news 2010-2014