NASI PARTNERZY


 

Stowarzyszenie Centrum Sportów Walki FightBoxing - Dąbrowa Górnicza.

Powstało z inicjatywy Marka Kołakowskiego - byłego zawodnika, trenera boksu i wychowawcy kilku mistrzyń Polski  w boksie, który wraz z grupą osób związanej od dawna z boksem między innymi:  Wiesławem Andrzejczakiem - sędzią, trenerem boksu i działaczem Śląskiego Związku Bokserskiego, Janem Aksamitem - byłym zawodnikiem Górnika Sosnowiec i Victorii Jaworzno, Tadeuszem Bauerkiem - byłym zasłużonym pięściarzem Polskiego Boksu, Joanną Kołakowską - byłą mistrzyni polski w wyciskaniu sztangi na ławeczce,  Robertem Siwkiem, Kingą Materą, Konradem Gliźniewiczem i innymi pasjonatami boksu, postanowili zorganizować zebranie założycielskie, po którym przeprowadzono wszystkie procedury związane z zarejestrowaniem stowarzyszenia. 
W wyniku czego w styczniu 2010 roku klub otrzymał pozwolenie na prowadzenie działalności sportowej i od tego czasu zajmuje się prowadzeniem i realizowaniem swoich zadań i celów sportowych. 
Głównym celem i zadaniem jakie postawili sobie założyciele to, stworzenie warunków do uprawiania sportów walki w szczególności boksu, jak również umożliwianie młodzieży uczestniczenia w treningach i w rywalizacji sportowej po przez starty w różnego rodzaju turniejach, walkach sparingowych, walkach pokazowych itp..


NEWS - AKTUALNOŚCIBokser.org o naszej Promocji Dąbrowskiego Boksu


Dodano: 30-05-2018 13:46:26

8 Promocja Dąbrowskiego Boksu 26.05.2018

Na 8 Promocję Dąbrowskiego Boksu,która odbyła się jak zwykle, 26 maja w dniach obchodów dni Dąbrowy Górniczej, https://www.dabrowa-gornicza.pl/…/dni-dabrowy-gorniczej-na…/, przyjechali zawodnicy z klubów: KS Spartan Knurów, Roan Fiight Club Mysłowice, AZS AWF 06 Kleofas Katowice, JKB Jawor Team Jaworzno, KB Puncher Cieszyn, KS Górnik Sosnowiec, i Akademia Boksu Roberta Gortata. W zawodach odbyło się 8 walk oficjalnych i 2 walki towarzyskie. Kibiców Dąbrowy Górniczej najbardziej interesowały walki Angeliki Krysztoforskiej z Klaudią Simsak ( JKB Jawor Team Jaworzno), w tej walce lepszą okazała się Angelika Krysztoforska ( Fight Boxing Dąbrowa Górnicza) wygrywając walkę jednogłośnie 3-0, Bartłomieja Rodzaja ( Fight Boxing Dąbrowa Górnicza) z Wojciechem Gorczycą ( KS Spartan Knurów) w której minimalną przewagą wygrał zawodnik z Knurowa 2-1, i Patryka Raciborskiego ( FightBoxing ) z Marcinem Ściskałą ( KB Puncher Cieszyn). Patryk po dobrze przeboksowanej pierwszej rundzie, w drugiej nadział się na cios, który zakończył walkę. Na zakończenie zawodów odbyła się walka pokazowa prezesa FightBoxingu Marka Kołakowskiego z prezesem firmy NAAR Norbertem Wawrzakiem.
Puchary dla najlepszych zawodników w swoich kategoriach zdobyli:
młodzik: Przywara Dominik ( KS Spartan Knurów)
Kobieta: Angelika Krysztoforska ( Fight Boxing Dąbrowa Górnicza)
Kadet: Uchyła Kacper ( KB Puncher Cieszyn)
Junior: Parniewicz Jakub ( KS Górnik Sosnowiec)
Senior: Ściskała Marcin ( KB Puncher Cieszyn)


Dodano: 28-05-2018 22:18:19

Promocja Dąbrowskiego Boksu /26.05.2018/

Transmisja z Promocji Dąbrowskiego Boksu.

https://youtu.be/zhZPBl_gH48


Dodano: 27-05-2018 12:57:24

archiwum news 2010-2014