NASI PARTNERZY


 

Stowarzyszenie Centrum Sportów Walki FightBoxing - Dąbrowa Górnicza.

Powstało z inicjatywy Marka Kołakowskiego - byłego zawodnika, trenera boksu i wychowawcy kilku mistrzyń Polski  w boksie, który wraz z grupą osób związanej od dawna z boksem między innymi:  Wiesławem Andrzejczakiem - sędzią, trenerem boksu i działaczem Śląskiego Związku Bokserskiego, Janem Aksamitem - byłym zawodnikiem Górnika Sosnowiec i Victorii Jaworzno, Tadeuszem Bauerkiem - byłym zasłużonym pięściarzem Polskiego Boksu, Joanną Kołakowską - byłą mistrzyni polski w wyciskaniu sztangi na ławeczce,  Robertem Siwkiem, Kingą Materą, Konradem Gliźniewiczem i innymi pasjonatami boksu, postanowili zorganizować zebranie założycielskie, po którym przeprowadzono wszystkie procedury związane z zarejestrowaniem stowarzyszenia. 
W wyniku czego w styczniu 2010 roku klub otrzymał pozwolenie na prowadzenie działalności sportowej i od tego czasu zajmuje się prowadzeniem i realizowaniem swoich zadań i celów sportowych. 
Głównym celem i zadaniem jakie postawili sobie założyciele to, stworzenie warunków do uprawiania sportów walki w szczególności boksu, jak również umożliwianie młodzieży uczestniczenia w treningach i w rywalizacji sportowej po przez starty w różnego rodzaju turniejach, walkach sparingowych, walkach pokazowych itp..


NEWS - AKTUALNOŚCI"RING WOLNY" już za nami

"Ring Wolny"

Walki z "Ringu Wolnego" pokażemy już niebawem.

Relacja Aleksandry lipowskiej z ”Ringu Wolnego”
https://www.facebook.com/Silentium.Aleksandra

28 października 2018 roku w hali sportowej Centrum w Dąbrowie Górniczej odbył się turniej bokserski pod nazwą „Ring Wolny”. Celem imprezy była promocja dąbrowskiego i śląskiego boksu organizowana przez Fight - Boxing, Urząd Miasta oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej.
Podczas uroczystej części, na której nie zabrakło między innymi gości specjalnych Pana Prezydenta Miasta Zbigniewa Podrazy, Vice Prezydentów: Marcina Bazylaka, Damiana Rudkowskiego i Naczelnika Wydziału Sportu Zbigniewa Kałuży. Podczas turnieju zostały wręczone nagrody dla najlepszych zawodników poszczególnych kategorii wiekowych oraz specjalne wyróżnienie dla Wiktorii Łabuś, która w tym roku zdobyła tytuł Mistrzyni Polski Juniorek w kategorii wagowej 48kg.
Do walk przystąpili zawodnicy z ośmiu klubów oraz dwóch zawodników niestowarzyszonych. Zostało stoczonych dwanaście walk, w tym osiem towarzyskich. Zawodnicy pokazali wysoki poziom przygotowania oraz ogromnego ducha walki. Z pewnością turniej pozostanie w pamięci na dłużej, oraz przyczyni się do jeszcze większego spopularyzowania imprez bokserskich na Śląsku. Wszystkich, którzy poczuli te niezwykłe emocje zapraszamy do skontaktowania się z lokalnymi klubami bokserskimi i zachęcamy do spróbowania swoich sił na sali treningowej. Może to z Wami zobaczymy się w ringu już w przyszłym roku?

Zestawienia walk i werdykty:
63/ kad Wesołowski Marcin( 06 Kleofas AZS AWF Katowice)- Turzyński Tomasz (Adrenalina Wrocław) 0-3
66/ kad Przeszak Jakub (Adrenalina Wrocław)- Colkos Filip ( 06 Kleofas AZS AWF Katowice) 2-1
60/ jun Wojtasiński Mateusz ( Adrenalina Wrocław)- Skorupa Szymon ( RMKS Rybnik)2-1
75/ sen Rodzaj Bartłomiej ( CSW Wright-Boxing Dąbrowa Górnicza)- Bilous Vladyslaw ( Adrenalina Wrocław)0-3
Walki towarzyskie
52/kad Kucharenko Iwan ( Adrenalina Wrocław)-Skorupa Artur ( RMKS Rybnik) 0-3
69/sen Lasocki Jakub ( Nistowarzyszony)- Lesz Oskar ( UKS Ślask Ruda Śląska)3-0
75/ jun Iwaniuk Gracjan ( Adrenalina Wrocław)- Chudzicki Tomasz ( KS Start Częstochowa)1-2
64/sen Wawrzycki Marcin( Nistowarzyszony)-Janicki Marcel ( UKS Śląsk Ruda Śląska) 0-3
81/jun Tokarczyk Szymon ( Naprzód Lipiny)- Oprychał Adam (BKB Beskid Dragon Bielsko Biała) 0-3
75/ sen Wółczecki Rafał ( Adrenalina Wrocław)- Smołka Aleksander ( UKS Śląsk Ruda Śląska)RSC 1
48/kob Łabuś Wiktoria ( CSW Fight- Boxing Dąbrowa Górnicza)- Stępień Weronika ( CSW Fight-Boxing Dąbrowa Górnicza) walka niepunktowana
81/sen Ludwiczyński Artur( Adrenalina Wrocław)- Rajwa Patryk ( Naprzód Lipiny) 3-0


Dodano: 29-10-2018 18:04:02

Wiktoria Łabuś wygrała Międzynarodowy Turniej Bokserski

Wiktoria Łabuś ( juniorka 48kg) zdobyła I miejsce w XIII Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska Kobiet w Boksie. Turniej odbył się w Gliwicach w dniach od 10-15.09.2018.

Jest to duże osiągnięcie, jedno z większych w jej dotychczasowej karierze, ponieważ  turniej ten  jest uważany za jeden z najsilniejszych turniejów kobiecych w Europie. W półfinale wygrała z Darią Wejmana, a w  finale pokonał mistrzynię Niemiec - polkę mieszkającą w niemczech Karolinę Dalmaczyńską.

Gratulujemy Wiki !

 


Dodano: 21-09-2018 13:32:31

Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska Kobiet w Boksie (Gliwice 10-15.09.2018)

Wiktoria Łabuś zdobyła I miejsce  w Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska Kobiet w Boksie. Przeciwniczki, które zostały pokonane to : w półfinale Daria Wejman ( Polska) RSC 1 runda) a  w finale pokonała Karolinę Delmaczyńską  5-0 ( Niemcy)

 


Dodano: 17-09-2018 19:50:21

archiwum news 2010-2014