NASI PARTNERZY


 

Stowarzyszenie Centrum Sportów Walki FightBoxing - Dąbrowa Górnicza.

Powstało z inicjatywy Marka Kołakowskiego - byłego zawodnika, trenera boksu i wychowawcy kilku mistrzyń Polski  w boksie, który wraz z grupą osób związanej od dawna z boksem między innymi:  Wiesławem Andrzejczakiem - sędzią, trenerem boksu i działaczem Śląskiego Związku Bokserskiego, Janem Aksamitem - byłym zawodnikiem Górnika Sosnowiec i Victorii Jaworzno, Tadeuszem Bauerkiem - byłym zasłużonym pięściarzem Polskiego Boksu, Joanną Kołakowską - byłą mistrzyni polski w wyciskaniu sztangi na ławeczce,  Robertem Siwkiem, Kingą Materą, Konradem Gliźniewiczem i innymi pasjonatami boksu, postanowili zorganizować zebranie założycielskie, po którym przeprowadzono wszystkie procedury związane z zarejestrowaniem stowarzyszenia. 
W wyniku czego w styczniu 2010 roku klub otrzymał pozwolenie na prowadzenie działalności sportowej i od tego czasu zajmuje się prowadzeniem i realizowaniem swoich zadań i celów sportowych. 
Głównym celem i zadaniem jakie postawili sobie założyciele to, stworzenie warunków do uprawiania sportów walki w szczególności boksu, jak również umożliwianie młodzieży uczestniczenia w treningach i w rywalizacji sportowej po przez starty w różnego rodzaju turniejach, walkach sparingowych, walkach pokazowych itp..


NEWS - AKTUALNOŚCIBĘDZIE SIĘ DZIAŁO...

 
W sobotę 26 maja br. podczas ”PROMOCJI DĄBROWSKIEGO BOKSU” dojdzie do arcyciekawej walki pomiędzy dwiema zawodniczkami Klaudią Simsak (54kg) wywodzącą się z FightBoxingu wielokrotną medalistka mistrzostw Polski, obecnie reprezentuje Jawor Team Jaworzno, a Andżeliką Krysztoforską ( FightBoxing Dąbrowa Górnicza) również wielokrotną medalistką najwyższych imprez krajowych.
Przypominamy, że dzień wcześniej w piątek 25 maja Wiktoria Łabuś (48kg)walczyć będzie na Stadionie Narodowym podczas gali boksu zawodowego w rewanżowej walce z Alexas Kubicki ( boks olimpijski) z kanadyjką polskiego pochodzenia. W pierwszej walce w Edmonton minimalnie przegrała Wiktoria 1-2.
Oprócz wielu walk do jakich dojdzie w Dąbrowie Górniczej czy to w młodzikach, juniorach, kadetach seniorach, również ciekawie zapowiada się walka Prezesa FightBoxingu z prezesem firmy NAAR.
Kto nie będzie mógł przybyć , może oglądać walki na portalu Bokser.org
Zapraszamy.

Dodano: 22-05-2018 12:16:37

Promocja Dąbrowskiego Boksu (26 maj br)

26 maja już blisko !
PROMOCJA DĄBROWSKIEGO BOKSU !
Walka Prezesa FightBoxingu vs Prezesa firmy NAAR
A oprócz tego wiele walk młodzieży, seniorów, i kobiet.
ZAPRASZAMY!


Dodano: 16-05-2018 14:22:53

Wiadomości z Kanady !

 


Wiktoria Łabuś nieznacznie przegrała 1:2 z Alexas Kubicki w wyjazdowym meczu bokserskim, który odbył się Edmonton w Kanadzie. Mimo odniesionej kontuzji kolana w okresie przygotowującym się do walki, jak przystało na prawdziwą wojowniczkę,nie zrezygnowała z wyjazdu by stoczyć bardzo wyrównaną walkę,i jak sama powiedziała, już nie może doczekać się rewanżu, który odbędzie się na stadionie narodowym 25 maja podczas gali boksu zawodowego. Ogólnie mecz zakończył się wynikiem 8-6.


Dodano: 14-05-2018 14:09:21

archiwum news 2010-2014