NASI PARTNERZY


 

Stowarzyszenie Centrum Sportów Walki FightBoxing - Dąbrowa Górnicza.

Powstało z inicjatywy Marka Kołakowskiego - byłego zawodnika, trenera boksu i wychowawcy kilku mistrzyń Polski  w boksie, który wraz z grupą osób związanej od dawna z boksem między innymi:  Wiesławem Andrzejczakiem - sędzią, trenerem boksu i działaczem Śląskiego Związku Bokserskiego, Janem Aksamitem - byłym zawodnikiem Górnika Sosnowiec i Victorii Jaworzno, Tadeuszem Bauerkiem - byłym zasłużonym pięściarzem Polskiego Boksu, Joanną Kołakowską - byłą mistrzyni polski w wyciskaniu sztangi na ławeczce,  Robertem Siwkiem, Kingą Materą, Konradem Gliźniewiczem i innymi pasjonatami boksu, postanowili zorganizować zebranie założycielskie, po którym przeprowadzono wszystkie procedury związane z zarejestrowaniem stowarzyszenia. 
W wyniku czego w styczniu 2010 roku klub otrzymał pozwolenie na prowadzenie działalności sportowej i od tego czasu zajmuje się prowadzeniem i realizowaniem swoich zadań i celów sportowych. 
Głównym celem i zadaniem jakie postawili sobie założyciele to, stworzenie warunków do uprawiania sportów walki w szczególności boksu, jak również umożliwianie młodzieży uczestniczenia w treningach i w rywalizacji sportowej po przez starty w różnego rodzaju turniejach, walkach sparingowych, walkach pokazowych itp..


NEWS - AKTUALNOŚCIDietetyk w FightBoxingu

 

Dnia 13.05.2015 klub Fight Boxing Dąbrowa Górnicza miał przyjemność gościć w siedzibie swojego klubu na ul. Chopina 34 niezwykłego gościa – dietetyka Jakuba Malczyka. Pan Jakub jest Certyfikowanym Trenerem personalnym z kwalifikacjami zawodowymi z Polskiej Akademii Sportu rekomendowanej przez AWF Katowice. W codziennej praktyce poradniczej zajmuje się układaniem specjalistycznych programów żywieniowo-suplementacyjnych.

Nasze spotkanie rozpoczęło się o godzinie 18.00. Na wstępie pan Jakub zapoznał nas z głównymi zasadami zdrowego trybu życia, zdrowego żywienia oraz podstawowymi błędami w sposobie odżywiania i sposobami ich eliminacji. Po krótkim wstępie podczas którego chętni mogli zadawać pytania pan Jakub poprosił kilkoro chętnych do dokładnego zbadania swojego ciała. Po zebraniu wywiadu na temat daty urodzenia, wieku, wzrostu i ilości dni spędzanych na treningu zawodnik wchodził na specjalną wagę dzięki której dowiedział się m. in. ile waży, jaką ma % ilość tkanki tłuszczowej, % ilość wody w organizmie, masę mięśni, masę kości, BMR czyli wskaźnik podstawowej przemiany materii, ilość tkanki wisceralnej, wskaźnik budowy ciała oraz wiek metaboliczny. Gdy wszyscy chętni zostali już przebadani pan Jakub na forum grupy zobrazował i wyjaśnił wyniki a także służył pomocą i dobrą radą dla wszystkich osób zainteresowanych uzyskaniem większej ilości informacji.

Jesteśmy dumni że pan Jakub Malczyk dołączył do naszego klubu, dzięki niemu każdy będzie miał możliwość przebadania się i uzyskania ciekawych informacji  na temat samego siebie oraz na bieżąco będzie mógł kontrolować zmiany w swoich wynikach.

Pan Jakub będzie dostępny w naszym klubie co parę tygodni a dodatkowo można go spotkać w siłowni na ul. Kasprzaka w Gołonogu 1.


Dodano: 15-05-2015 11:46:40

Łukasz Szczepaniak vs Dylan Cadwell

Łukasz Szczepaniak nie zdołał pokonać  Dylana Cadwella w meczu bokserskim  Irlandia – Polska, który odbył  się 09.05.2015 w Jaworznie  w ramach ”X Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego im. Roberta Kopytka”

 Walka była bardzo wyrównana, ale zabrakło Łukaszowi  dokładności w zadawaniu celnych ciosów. Nie wytrzymał tej walki kondycyjnie, co wpłynęło na końcowy werdykt sędziowski. Jednak należy podkreślić, że wola walki o zwycięstwo była z jego strony niezachwiana i trwała do końca, za co należą mu się wielkie brawa. Na mądrość taktyczną rozgrywania walki trzeba jeszcze poczekać i trenować nadal.

 


Dodano: 10-05-2015 12:56:15

"PROMOCJA DĄBROWSKIEGO BOKSU" 16 maj 2015

16 maj zbliża się w szybkim tempie, w tym dniu organizujemy kolejne zawody "PROMOCJĘ DĄBROWSKIEGO BOKSU” Zapewniamy, że walki zadowolą nawet najwybredniejszego kibica.

Pamiętajcie zarezerwujcie sobie termin

Przyjdź, przekonaj się, nie pożałujesz.

ZAPROSZENIE I KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY

     ”Promocja Dąbrowskiego Boksu” 16.05.2015

 

CSW FightBoxing Dąbrowa Górnicza zaprasza do udziału w  zawodach bokserskich  ”PROMOCJA DĄBROWSKIEGO BOKSU”

 

  1. CEL IMPREZY:Współzawodnictwo sportowe, oraz popularyzacja boksu w Dąbrowie Górniczej.
  2. ORGANIZATORZY I WSPÓŁORGANIZATORZY:CSW FightBoxing Dąbrowa Górnicza, Urząd Miejski Dąbrowy Górniczej, CSiR w Dąbrowie Górniczej.
  3. TERMIN I MIEJSCE ZAWODÓW:Zawody rozegrane zostaną w dniu 16.05.2015 w Dąbrowie Górniczej ul. Aleja Róż 3, w hali sportowej ”Centrum”
  4. UCZESTNICTWO: W zawodach mogą startować wszyscy zawodnicy i zawodniczki w każdej kategorii wiekowej i wagowej. Grupa I  od 0-5 walk,  grupa II ponad 5 walk. Pary zostaną rozlosowane w grupach. Startujący muszą posiadać licencję lub dowód wpłaty.

      Obowiązuje regulamin opieki zdrowotnej i sportowej PZB.

  1. ZGŁOSZENIA:Zawodników i zawodniczki zgłaszają kluby sportowe lub trenerzy na adres e-mail:wieslaw.andrzejczak@wp.pl

Informacje pod nr  tel. Wiesław Andrzejczak: 691 054 524,Marek Kołakowski: 603 996 979

  1. POSTANOWIENIA KOŃCOWE:Uczestnicy powinni być ubezpieczeni od NNW i OC.
    Organizator nie ponosi odpowiedzialności z tytułu ubezpieczenia zawodników, kradzieży, uszkodzenia czy zagubienia sprzętu przez zawodników. Za ewentualne szkody dokonane przez uczestników zawodów odpowiedzialny finansowo będzie trener lub kierownik.

Opłata startowa: młodzicy, dziewczyny- bez opłat, kadeci -10zł, juniorzy -20zł,  seniorzy-30 zł


Każdy startujący otrzyma dyplom, a puchar  najlepsza drużyna i najlepszy zawodnik w  każdej kategorii wiekowej.

 

PROGRAM ZAWODÓW

                                           Promocja Dąbrowskiego Boksu 16.05.2015

 

Sobota 16.05.2015

Od godz. 08ºº-09ºº - Przyjazd badania lekarskie i waga zawodników i zawodniczek.

Około godz. 10ºº- konferencja techniczna i losowanie par.

12ºº – otwarcie zawodów,  rozpoczęcie walk pokazowych i oficjalnych.

 Organizator


Dodano: 07-05-2015 11:12:07

archiwum news 2010-2014