NASI PARTNERZY


 

Stowarzyszenie Centrum Sportów Walki FightBoxing - Dąbrowa Górnicza.

Powstało z inicjatywy Marka Kołakowskiego - byłego zawodnika, trenera boksu i wychowawcy kilku mistrzyń Polski  w boksie, który wraz z grupą osób związanej od dawna z boksem między innymi:  Wiesławem Andrzejczakiem - sędzią, trenerem boksu i działaczem Śląskiego Związku Bokserskiego, Janem Aksamitem - byłym zawodnikiem Górnika Sosnowiec i Victorii Jaworzno, Tadeuszem Bauerkiem - byłym zasłużonym pięściarzem Polskiego Boksu, Joanną Kołakowską - byłą mistrzyni polski w wyciskaniu sztangi na ławeczce,  Robertem Siwkiem, Kingą Materą, Konradem Gliźniewiczem i innymi pasjonatami boksu, postanowili zorganizować zebranie założycielskie, po którym przeprowadzono wszystkie procedury związane z zarejestrowaniem stowarzyszenia. 
W wyniku czego w styczniu 2010 roku klub otrzymał pozwolenie na prowadzenie działalności sportowej i od tego czasu zajmuje się prowadzeniem i realizowaniem swoich zadań i celów sportowych. 
Głównym celem i zadaniem jakie postawili sobie założyciele to, stworzenie warunków do uprawiania sportów walki w szczególności boksu, jak również umożliwianie młodzieży uczestniczenia w treningach i w rywalizacji sportowej po przez starty w różnego rodzaju turniejach, walkach sparingowych, walkach pokazowych itp..


NEWS - AKTUALNOŚCIJakub Wierzcholski niepełnosprawny członek FightBoxing - Centrum Sportów Walki w Dąbrowie Górniczej startował w zawodach we Frankfurcie

Z prawdziwą przyjemnością chcielibyśmy się pochwalić, że uczestnik naszego klubu Jakub Wierzcholski był uczestnikiem 13-tego Duutsches Down-Sportfestiwal  odbywającego się we Frankfurcie nad Menem 25 kwietnia 2015, skąd powrócił ze złotym medalem.

Jakub jest 23- letnim mężczyzną z zespołem Dawna, który trenuje z nami systematycznie od czterech lat.

Nasza praca z Jakubem odbywa się trzy razy w tygodniu i obejmuje obok treningu w grupie pełnosprawnych sportowców, również trening indywidualny Jakuba związany z jego deficytami spowodowanymi niepełnosprawnością.  Kuba jest bardzo pracowitym i systematycznym sportowcem  i często imponuje nam swoim sportowym charakterem. Dziś, po czterech latach obecności Jakuba wśród pełnosprawnych uczestników sekcji możemy potwierdzić, że jego obecność wśród nas dobrze służy wszystkim.

W ogromnych zawodach odbywających się we Frankfurcie brało udział 750 zawodników z zespołem Downa, a kibicowało im 2000osób.  Zawody lekkoatletyczne obejmowały: bieg na 100m, bieg na 1000m, pchniecie kulą i skoki w dal. Zawodnicy rywalizowali w grupach wiekowych. Równolegle w centralnej części stadionu odbywały się pokazy judo z udziałem niepełnosprawnych. W drugiej hali odbywały się tzw: sporty zunifikowane, w których uczestniczyli niepełnosprawni zawodnicy z pełnosprawnymi braćmi, lub siostrami.

 Jakub stał przed trudnym zadaniem rywalizacji ze sportowcami niemieckimi, którzy objęci są od bardzo wczesnego dzieciństwa doskonałą opieką i pracą sportową. Startował w konkurencjach: biegu na 100m i pchnięcia kulą. Wywiązał się jednak doskonale zajmując w swojej grupie wiekowej pierwsze i drugie miejsce, za co otrzymał złoty medal. Wspólnie z siostrą Martą startował również w konkurencjach zunifikowanych i w sztafecie rodzinnej osiągnęli najlepszy czas i otrzymali wspaniały dyplom.

Trenerzy i uczestnicy FightBoxingu gratulują  Jakubowi Wierzcholskiemu i jego siostrze.
Dodano: 30-04-2015 14:50:39

Gorąca sobota dla naszych pięściarzy

  Łukasz Szczepaniak/kadet 70kg/ brał udział  w ”III edycji Pucharu Ziem Nadbałtyckich” w Szczecinie /25.04.2015/i nadspodziewanie szybko zakończył swoją walkę z Wojciechem. Szczepanikiem z Sparty Złotów.

Walka zakończyła się w 1 rundzie po silnych ciosach na tułów, po których przeciwnik nie był w stanie dalej kontynuować walki i został poddany przez sędziego.

Dwóch kolejnych naszych zawodników brało udział w „Turnieju I Kroku  Bokserskiego” organizowanego przez DKB Dabrowa Górnicza , walki były rozgrywane w Gimnazjum nr 4 ul. Wyspiańskiego 1

Dominik Trzepizur  /kadet 70kg/ wygrał z Rafałem Pindel /TS Czarni Góral Żywiec/ 2:1,natomiast Damian Gajda/sen. 75kg/ przegrał z Tomaszem Gołuch z /TS Czarni Góral Żywiec/ 0:3


Dodano: 27-04-2015 11:24:00

III Turniej Ziem Nadbałtyckich

Łukasz Szczepaniak /kadet 70kg/ wyjeżdża (23.04.2015) do Szczecina na ”III Turniej Bokserski  Ziem Nadbałtyckich”. Będzie miał  okazję pokazać swoje umiejętności trenerowi  kadry młodzieżowej PZB Marcinowi Stankiewiczowi, który bacznie przyglądać się będzie jego umiejętnościom. Zaplanowaną ma walkę z zawodnikiem Sparty Złotów i trening z zawodnikami kadry narodowej. Turniej odbedzie się 25 kwietnia w Szczecińskim Domu Sportu


Dodano: 23-04-2015 12:57:27

archiwum news 2010-2014