NASI PARTNERZY


 

Stowarzyszenie Centrum Sportów Walki FightBoxing - Dąbrowa Górnicza.

Powstało z inicjatywy Marka Kołakowskiego - byłego zawodnika, trenera boksu i wychowawcy kilku mistrzyń Polski  w boksie, który wraz z grupą osób związanej od dawna z boksem między innymi:  Wiesławem Andrzejczakiem - sędzią, trenerem boksu i działaczem Śląskiego Związku Bokserskiego, Janem Aksamitem - byłym zawodnikiem Górnika Sosnowiec i Victorii Jaworzno, Tadeuszem Bauerkiem - byłym zasłużonym pięściarzem Polskiego Boksu, Joanną Kołakowską - byłą mistrzyni polski w wyciskaniu sztangi na ławeczce,  Robertem Siwkiem, Kingą Materą, Konradem Gliźniewiczem i innymi pasjonatami boksu, postanowili zorganizować zebranie założycielskie, po którym przeprowadzono wszystkie procedury związane z zarejestrowaniem stowarzyszenia. 
W wyniku czego w styczniu 2010 roku klub otrzymał pozwolenie na prowadzenie działalności sportowej i od tego czasu zajmuje się prowadzeniem i realizowaniem swoich zadań i celów sportowych. 
Głównym celem i zadaniem jakie postawili sobie założyciele to, stworzenie warunków do uprawiania sportów walki w szczególności boksu, jak również umożliwianie młodzieży uczestniczenia w treningach i w rywalizacji sportowej po przez starty w różnego rodzaju turniejach, walkach sparingowych, walkach pokazowych itp..


NEWS - AKTUALNOŚCISparingi w JKB Jawor Team Jaworzno

Zawodnicy FightBoxingu przygotowujący się do Mistrzostw Śląska, które odbędą się pod koniec marca pojechali w środę do Jaworzna, aby sprawdzić stan przygotowania w bezpośrednim kontakcie z zawodnikami JKB Jawor Team i Górnika Sosnowiec. 

 


Dodano: 12-02-2015 13:19:37

Zwycięstwo Klaudii Simsak i Pawła Borawskiego w Katowicach.

W hali sportowej 06 Kleofas Katowice przy ul. Obroki 43 w sobotę 07.02.2015 odbyły się zawody bokserskie, w których uczestniczyli nasi zawodnicy: Klaudia Simsak, Paweł Borawski i Jakub Szymański. Klaudia Simsak wygrała z Patrycją Nowak z TSB Tarnów 3:0, Paweł Borawski z Mateuszem Całka z Naprzód Lipiny 3:0, a Jakub Szymański nie walczył z powodu braku przeciwnika.

Urywki z walk do obejrzenia poniżej.

 


Dodano: 10-02-2015 11:48:15

„Aukcja dla Kacperka – wygrać z rakiem”

FightBoxing i Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza wspierają dziecko chore na raka.
 
Dąbrowski klub FightBoxing przy współpracy z Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza  postanowili przyłączyć się do akcji „Aukcja dla Kacperka – wygrać z rakiem”. Celem akcji jest zebranie 550,000 pln na leczenie Kacperka w Nowym Jorku.
 
Kim właściwie jest Kacperek Siewniak?
 
Kacper urodził się 26 maja 2014 roku i był najpiękniejszym prezentem na dzień matki jaki jego mama Ania mogła dostać. Nieprzespane noce i zmęczenie okazały się magiczną sielanką zwaną życiem, które rodzicom Kacperka brutalnie odebrał los. 29 lipca czyli dokładnie 2 miesiące i 3 dni po pojawieniu się Kacperka na świecie jego mama zauważyła coś niepokojącego w prawym oczku. Po konsultacjach z wieloma lekarzami w Klinice w Katowicach dowiedzieli się, że ich syn ma nowotwór złośliwy oka – siatkówczak. Po spędzeniu kilku dni w klinice pokierowano ich dalej do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie gdzie potwierdzono chorobę w 100%. Rozpędzona lawina onkologicznych działań nabierała tempa i już 8 sierpnia 2014 roku przez delikatne żyły Kacperka przelewała się trucizna (chemia), która miała uratować jego oczko i zniszczyć guza.  Leczenie Melphalanem to jedyna skuteczna metoda, która uchroni małego przed utratą wzroku, oczka oraz przerzutami do maleńkiej główki. To wszystko u dr Abramsona w USA, bo w Polsce ta metoda nie jest wykonywana ani refundowana przez NFZ.
 
Serce się ściska a łzy same płyną do oczu na myśl ile ten maluszek i jego rodzice przeszli i jak daleka droga jeszcze jest przed nimi. Właśnie dlatego FightBoxing i Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza postanowili zorganizować zbiórkę pieniędzy na leczenie Kacperka. Już w najbliższą sobotę 7 lutego w hali „Centrum” ul. Al. Róż 3  o godzinie 18.00 rozpocznie się mecz koszykarzy którzy podejmą walkę z Jeziorem Tarnobrzeg a w kolejną sobotę 14 lutego siatkarki na tej samej hali o godzinie 14.45 zmierzą się nie tylko ze swoimi rywalkami ale także podejmą walkę o zdrowie i życie małego Kacperka. Podczas przerw w meczach po trybunach będzie chodzić młodzież z puszkami na datki.
Prosimy wszystkich razem i każdego z osobna by wrzucił tyle ile może, każdy grosz jest ważny.
 
Pomóc można także wpłacając pieniądze na konto:
 
Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą
nr konta: 61 1060 0076 0000 3310 0018 2660
Tytułem: 24923 - Kacper Siewniak - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
 
DAROWIZNY w innej walucie niż PLN:
Odbiorca: Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
kod SWIFT (IBIC): BPHKPLPK
IBAN: PL 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
Tytuł przelewu: „24923 - Siewniak Kacper - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia”
 
Można także pomóc przekazując 1 % podatku
W formularzu PIT wpisz numer: 
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj: 24923 Siewniak Kacper
 
Aukcje dla Kacperka

 


Dodano: 07-02-2015 18:47:59

archiwum news 2010-2014