NASI PARTNERZY


 

Stowarzyszenie Centrum Sportów Walki FightBoxing - Dąbrowa Górnicza.

Powstało z inicjatywy Marka Kołakowskiego - byłego zawodnika, trenera boksu i wychowawcy kilku mistrzyń Polski  w boksie, który wraz z grupą osób związanej od dawna z boksem między innymi:  Wiesławem Andrzejczakiem - sędzią, trenerem boksu i działaczem Śląskiego Związku Bokserskiego, Janem Aksamitem - byłym zawodnikiem Górnika Sosnowiec i Victorii Jaworzno, Tadeuszem Bauerkiem - byłym zasłużonym pięściarzem Polskiego Boksu, Joanną Kołakowską - byłą mistrzyni polski w wyciskaniu sztangi na ławeczce,  Robertem Siwkiem, Kingą Materą, Konradem Gliźniewiczem i innymi pasjonatami boksu, postanowili zorganizować zebranie założycielskie, po którym przeprowadzono wszystkie procedury związane z zarejestrowaniem stowarzyszenia. 
W wyniku czego w styczniu 2010 roku klub otrzymał pozwolenie na prowadzenie działalności sportowej i od tego czasu zajmuje się prowadzeniem i realizowaniem swoich zadań i celów sportowych. 
Głównym celem i zadaniem jakie postawili sobie założyciele to, stworzenie warunków do uprawiania sportów walki w szczególności boksu, jak również umożliwianie młodzieży uczestniczenia w treningach i w rywalizacji sportowej po przez starty w różnego rodzaju turniejach, walkach sparingowych, walkach pokazowych itp..


NEWS - AKTUALNOŚCIGorąca sobota dla naszych pięściarzy

  Łukasz Szczepaniak/kadet 70kg/ brał udział  w ”III edycji Pucharu Ziem Nadbałtyckich” w Szczecinie /25.04.2015/i nadspodziewanie szybko zakończył swoją walkę z Wojciechem. Szczepanikiem z Sparty Złotów.

Walka zakończyła się w 1 rundzie po silnych ciosach na tułów, po których przeciwnik nie był w stanie dalej kontynuować walki i został poddany przez sędziego.

Dwóch kolejnych naszych zawodników brało udział w „Turnieju I Kroku  Bokserskiego” organizowanego przez DKB Dabrowa Górnicza , walki były rozgrywane w Gimnazjum nr 4 ul. Wyspiańskiego 1

Dominik Trzepizur  /kadet 70kg/ wygrał z Rafałem Pindel /TS Czarni Góral Żywiec/ 2:1,natomiast Damian Gajda/sen. 75kg/ przegrał z Tomaszem Gołuch z /TS Czarni Góral Żywiec/ 0:3


Dodano: 27-04-2015 11:24:00

III Turniej Ziem Nadbałtyckich

Łukasz Szczepaniak /kadet 70kg/ wyjeżdża (23.04.2015) do Szczecina na ”III Turniej Bokserski  Ziem Nadbałtyckich”. Będzie miał  okazję pokazać swoje umiejętności trenerowi  kadry młodzieżowej PZB Marcinowi Stankiewiczowi, który bacznie przyglądać się będzie jego umiejętnościom. Zaplanowaną ma walkę z zawodnikiem Sparty Złotów i trening z zawodnikami kadry narodowej. Turniej odbedzie się 25 kwietnia w Szczecińskim Domu Sportu


Dodano: 23-04-2015 12:57:27

W Dzienniku o Mistrzostwach Śląska


Dodano: 23-04-2015 11:08:23

archiwum news 2010-2014