NASI PARTNERZY


 

Stowarzyszenie Centrum Sportów Walki FightBoxing - Dąbrowa Górnicza.

Powstało z inicjatywy Marka Kołakowskiego - byłego zawodnika, trenera boksu i wychowawcy kilku mistrzyń Polski  w boksie, który wraz z grupą osób związanej od dawna z boksem między innymi:  Wiesławem Andrzejczakiem - sędzią, trenerem boksu i działaczem Śląskiego Związku Bokserskiego, Janem Aksamitem - byłym zawodnikiem Górnika Sosnowiec i Victorii Jaworzno, Tadeuszem Bauerkiem - byłym zasłużonym pięściarzem Polskiego Boksu, Joanną Kołakowską - byłą mistrzyni polski w wyciskaniu sztangi na ławeczce,  Robertem Siwkiem, Kingą Materą, Konradem Gliźniewiczem i innymi pasjonatami boksu, postanowili zorganizować zebranie założycielskie, po którym przeprowadzono wszystkie procedury związane z zarejestrowaniem stowarzyszenia. 
W wyniku czego w styczniu 2010 roku klub otrzymał pozwolenie na prowadzenie działalności sportowej i od tego czasu zajmuje się prowadzeniem i realizowaniem swoich zadań i celów sportowych. 
Głównym celem i zadaniem jakie postawili sobie założyciele to, stworzenie warunków do uprawiania sportów walki w szczególności boksu, jak również umożliwianie młodzieży uczestniczenia w treningach i w rywalizacji sportowej po przez starty w różnego rodzaju turniejach, walkach sparingowych, walkach pokazowych itp..


NEWS - AKTUALNOŚCIŁukasz Szczepaniak vs Dylan Cadwell

Łukasz Szczepaniak nie zdołał pokonać  Dylana Cadwella w meczu bokserskim  Irlandia – Polska, który odbył  się 09.05.2015 w Jaworznie  w ramach ”X Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego im. Roberta Kopytka”

 Walka była bardzo wyrównana, ale zabrakło Łukaszowi  dokładności w zadawaniu celnych ciosów. Nie wytrzymał tej walki kondycyjnie, co wpłynęło na końcowy werdykt sędziowski. Jednak należy podkreślić, że wola walki o zwycięstwo była z jego strony niezachwiana i trwała do końca, za co należą mu się wielkie brawa. Na mądrość taktyczną rozgrywania walki trzeba jeszcze poczekać i trenować nadal.

 


Dodano: 10-05-2015 12:56:15

"PROMOCJA DĄBROWSKIEGO BOKSU" 16 maj 2015

16 maj zbliża się w szybkim tempie, w tym dniu organizujemy kolejne zawody "PROMOCJĘ DĄBROWSKIEGO BOKSU” Zapewniamy, że walki zadowolą nawet najwybredniejszego kibica.

Pamiętajcie zarezerwujcie sobie termin

Przyjdź, przekonaj się, nie pożałujesz.

ZAPROSZENIE I KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY

     ”Promocja Dąbrowskiego Boksu” 16.05.2015

 

CSW FightBoxing Dąbrowa Górnicza zaprasza do udziału w  zawodach bokserskich  ”PROMOCJA DĄBROWSKIEGO BOKSU”

 

  1. CEL IMPREZY:Współzawodnictwo sportowe, oraz popularyzacja boksu w Dąbrowie Górniczej.
  2. ORGANIZATORZY I WSPÓŁORGANIZATORZY:CSW FightBoxing Dąbrowa Górnicza, Urząd Miejski Dąbrowy Górniczej, CSiR w Dąbrowie Górniczej.
  3. TERMIN I MIEJSCE ZAWODÓW:Zawody rozegrane zostaną w dniu 16.05.2015 w Dąbrowie Górniczej ul. Aleja Róż 3, w hali sportowej ”Centrum”
  4. UCZESTNICTWO: W zawodach mogą startować wszyscy zawodnicy i zawodniczki w każdej kategorii wiekowej i wagowej. Grupa I  od 0-5 walk,  grupa II ponad 5 walk. Pary zostaną rozlosowane w grupach. Startujący muszą posiadać licencję lub dowód wpłaty.

      Obowiązuje regulamin opieki zdrowotnej i sportowej PZB.

  1. ZGŁOSZENIA:Zawodników i zawodniczki zgłaszają kluby sportowe lub trenerzy na adres e-mail:wieslaw.andrzejczak@wp.pl

Informacje pod nr  tel. Wiesław Andrzejczak: 691 054 524,Marek Kołakowski: 603 996 979

  1. POSTANOWIENIA KOŃCOWE:Uczestnicy powinni być ubezpieczeni od NNW i OC.
    Organizator nie ponosi odpowiedzialności z tytułu ubezpieczenia zawodników, kradzieży, uszkodzenia czy zagubienia sprzętu przez zawodników. Za ewentualne szkody dokonane przez uczestników zawodów odpowiedzialny finansowo będzie trener lub kierownik.

Opłata startowa: młodzicy, dziewczyny- bez opłat, kadeci -10zł, juniorzy -20zł,  seniorzy-30 zł


Każdy startujący otrzyma dyplom, a puchar  najlepsza drużyna i najlepszy zawodnik w  każdej kategorii wiekowej.

 

PROGRAM ZAWODÓW

                                           Promocja Dąbrowskiego Boksu 16.05.2015

 

Sobota 16.05.2015

Od godz. 08ºº-09ºº - Przyjazd badania lekarskie i waga zawodników i zawodniczek.

Około godz. 10ºº- konferencja techniczna i losowanie par.

12ºº – otwarcie zawodów,  rozpoczęcie walk pokazowych i oficjalnych.

 Organizator


Dodano: 07-05-2015 11:12:07

Jakub Wierzcholski niepełnosprawny członek FightBoxing - Centrum Sportów Walki w Dąbrowie Górniczej startował w zawodach we Frankfurcie

Z prawdziwą przyjemnością chcielibyśmy się pochwalić, że uczestnik naszego klubu Jakub Wierzcholski był uczestnikiem 13-tego Duutsches Down-Sportfestiwal  odbywającego się we Frankfurcie nad Menem 25 kwietnia 2015, skąd powrócił ze złotym medalem.

Jakub jest 23- letnim mężczyzną z zespołem Dawna, który trenuje z nami systematycznie od czterech lat.

Nasza praca z Jakubem odbywa się trzy razy w tygodniu i obejmuje obok treningu w grupie pełnosprawnych sportowców, również trening indywidualny Jakuba związany z jego deficytami spowodowanymi niepełnosprawnością.  Kuba jest bardzo pracowitym i systematycznym sportowcem  i często imponuje nam swoim sportowym charakterem. Dziś, po czterech latach obecności Jakuba wśród pełnosprawnych uczestników sekcji możemy potwierdzić, że jego obecność wśród nas dobrze służy wszystkim.

W ogromnych zawodach odbywających się we Frankfurcie brało udział 750 zawodników z zespołem Downa, a kibicowało im 2000osób.  Zawody lekkoatletyczne obejmowały: bieg na 100m, bieg na 1000m, pchniecie kulą i skoki w dal. Zawodnicy rywalizowali w grupach wiekowych. Równolegle w centralnej części stadionu odbywały się pokazy judo z udziałem niepełnosprawnych. W drugiej hali odbywały się tzw: sporty zunifikowane, w których uczestniczyli niepełnosprawni zawodnicy z pełnosprawnymi braćmi, lub siostrami.

 Jakub stał przed trudnym zadaniem rywalizacji ze sportowcami niemieckimi, którzy objęci są od bardzo wczesnego dzieciństwa doskonałą opieką i pracą sportową. Startował w konkurencjach: biegu na 100m i pchnięcia kulą. Wywiązał się jednak doskonale zajmując w swojej grupie wiekowej pierwsze i drugie miejsce, za co otrzymał złoty medal. Wspólnie z siostrą Martą startował również w konkurencjach zunifikowanych i w sztafecie rodzinnej osiągnęli najlepszy czas i otrzymali wspaniały dyplom.

Trenerzy i uczestnicy FightBoxingu gratulują  Jakubowi Wierzcholskiemu i jego siostrze.
Dodano: 30-04-2015 14:50:39

archiwum news 2010-2014