NASI PARTNERZY


 

Stowarzyszenie Centrum Sportów Walki FightBoxing - Dąbrowa Górnicza.

Powstało z inicjatywy Marka Kołakowskiego - byłego zawodnika, trenera boksu i wychowawcy kilku mistrzyń Polski  w boksie, który wraz z grupą osób związanej od dawna z boksem między innymi:  Wiesławem Andrzejczakiem - sędzią, trenerem boksu i działaczem Śląskiego Związku Bokserskiego, Janem Aksamitem - byłym zawodnikiem Górnika Sosnowiec i Victorii Jaworzno, Tadeuszem Bauerkiem - byłym zasłużonym pięściarzem Polskiego Boksu, Joanną Kołakowską - byłą mistrzyni polski w wyciskaniu sztangi na ławeczce,  Robertem Siwkiem, Kingą Materą, Konradem Gliźniewiczem i innymi pasjonatami boksu, postanowili zorganizować zebranie założycielskie, po którym przeprowadzono wszystkie procedury związane z zarejestrowaniem stowarzyszenia. 
W wyniku czego w styczniu 2010 roku klub otrzymał pozwolenie na prowadzenie działalności sportowej i od tego czasu zajmuje się prowadzeniem i realizowaniem swoich zadań i celów sportowych. 
Głównym celem i zadaniem jakie postawili sobie założyciele to, stworzenie warunków do uprawiania sportów walki w szczególności boksu, jak również umożliwianie młodzieży uczestniczenia w treningach i w rywalizacji sportowej po przez starty w różnego rodzaju turniejach, walkach sparingowych, walkach pokazowych itp..


NEWS - AKTUALNOŚCIŁukasz Szczepaniak, po dwóch zwycięskich walkach, zdobywcą złotego medalu w Międzynarodowym Turnieju o „Czerne Diamenty”

Od 18 do 20 czerwca w Myszkowie odbywał się XXXIX Międzynarodowy Turniej Bokserski o „Czarne Diamenty”. Tegoroczny turniej zgromadził 93 zawodników(kadetów, juniorów)wśród których był Łukasz Szczepaniak ( kadet 16 lat) w wadze 70kg.

W pierwszym pojedynku spotkał się z  Mateuszem Szewczykiem z klubu X – Fight Piaseczno z którym stoczył bardzo trudną lecz zwycięską walkę, a w finale "gładko" wypunktował Bartosza Kierzek z PKB Poznań.

 

 

 


Dodano: 22-06-2015 11:29:26

Rekordowa wiosna sportowa Kuby

Dobra passa  niepełnosprawnego uczestnika naszego klubu Jakuba Wierzcholskiego trwa.

Nie skończyło się na złotym medalu na frankfurckim Down Sportlerfestival . Kolejne zawody – regionalny mitting lekkoatletyczny w Raciborzu w dniach 14-15 maja w ramach Olimpiad Specjalnych Polska  przyniósł :srebrny medal w pchnięciu kulą i brązowy w biegu na 100m i naprawdę kilku centymetrów zabrakło  do złota w pchnięciu kulą. Okazja do rewanżu będzie za rok i Kuba zapowiedział jeszcze lepszy wynik. Nadal solidnie trenuje pod okiem trenerów   FlighBoxing-Centrum Sportów Walki w Dąbrowie Górniczej.

Kolejny zaskakujący sukces odniósł Kuba w zawodach konnych Olimpiad Specjalnych w dniu 13 czerwca 2015 roku odbywających się w stadninie „Padok” w Katowicach Janowie zdobywając  złoty medal w konkurencji- wyścigu z przeszkodami. Radość była tym większa, że Kuba startował w tym roku w wyższej klasie i wylosował „trudnego” konia,  co nie zapowiadało tak ogromnego sukcesu. Udało się jednak pokonać w dobrym czasie bezbłędnie wszystkie przeszkody.

Drugi start na tych zawodach w sztafecie, jeździe konnej na czas przyniósł brązowy medal.

Sportowy sezon przed wakacjami Kuba  kończy pięcioma medalami: dwoma złotymi, srebrnym i dwoma brązowymi.

Tak wspaniale jeszcze nie było.  Kuba, który wie, jak ciężko trzeba pracować na treningu kibicuje teraz innym zawodnikom swojego klubu.

  

 


Dodano: 17-06-2015 10:54:00

Dobry wynik przed Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży Kobiet w Boksie

Klaudia Simsak i Aleksandra Piechowska zdobywczyni pierwszych miejsc w Eliminacjach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Dziewczyn, które były  pierwszym ”sitem” przed Olimpiadą. Kwalifikacje odbyły sie w Grudziądzu od 11-18.06.2015

Mamy nadzieję, że ten wynik zostanie potwierdzony na najważniejszych zawodach dla tego rocznika czyli Olimpiadzie. W każdym bądź razie jest to dobry początek i prognostyk przed Olimpiadą i można mieć cichą nadzieję , że dziewczyny powtórzą ten wynik.

Przypomnijmy, że aby zdobyć pierwsze miejsce w turnieju kwalifikacyjnym  dziewczyny musiały wygrać z 3 przeciwniczkami - Aleksandra Piechowska,  z 4 zawodniczkami - Klaudia Simsak.

 Pierwszą  walkę Aleksandra wygrała z Sołowiej Karoliną ( Boxing Sokółka) TKO 1, drugą walkę  z Mikrut Mają ( PTB Tiger Tarnów) TKO 2, a w finale z Budasz Klaudią ( SW Gostyń) 3:0.

Klaudia aby zdobyć pierwsze miejsce wygrała z Maćkowską Natalią (Sparta Złotów) WO, Zaporowicz Pauliną ( Wda Świecie) WO, Kostrzyńską Anetą ( PKB Poznań) 2:1, w finale pokonała Czerniawską Kingę (Olimp Szczecin) TKO 2.


Dodano: 15-06-2015 14:26:57

archiwum news 2010-2014