NASI PARTNERZY


 

Stowarzyszenie Centrum Sportów Walki FightBoxing - Dąbrowa Górnicza.

Powstało z inicjatywy Marka Kołakowskiego - byłego zawodnika, trenera boksu i wychowawcy kilku mistrzyń Polski  w boksie, który wraz z grupą osób związanej od dawna z boksem między innymi:  Wiesławem Andrzejczakiem - sędzią, trenerem boksu i działaczem Śląskiego Związku Bokserskiego, Janem Aksamitem - byłym zawodnikiem Górnika Sosnowiec i Victorii Jaworzno, Tadeuszem Bauerkiem - byłym zasłużonym pięściarzem Polskiego Boksu, Joanną Kołakowską - byłą mistrzyni polski w wyciskaniu sztangi na ławeczce,  Robertem Siwkiem, Kingą Materą, Konradem Gliźniewiczem i innymi pasjonatami boksu, postanowili zorganizować zebranie założycielskie, po którym przeprowadzono wszystkie procedury związane z zarejestrowaniem stowarzyszenia. 
W wyniku czego w styczniu 2010 roku klub otrzymał pozwolenie na prowadzenie działalności sportowej i od tego czasu zajmuje się prowadzeniem i realizowaniem swoich zadań i celów sportowych. 
Głównym celem i zadaniem jakie postawili sobie założyciele to, stworzenie warunków do uprawiania sportów walki w szczególności boksu, jak również umożliwianie młodzieży uczestniczenia w treningach i w rywalizacji sportowej po przez starty w różnego rodzaju turniejach, walkach sparingowych, walkach pokazowych itp..


NEWS - AKTUALNOŚCIWalka Jakuba Szymańskiego w Gliwicach - Łabędach


Dodano: 04-02-2015 10:11:35

Dobre walki w rozpoczętym sezonie bokserskim

Po raz pierwszy w tym roku w sobotę 31.01.2015 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Gliwicach-Łabędach odbyły się zawody bokserskie dla zawodników i zawodniczek wszystkich grup wiekowych, czyli młodzików, kadetów, juniorów, seniorów i oczywiście dziewcząt, zorganizowane przez ”GUKS CARBO GLIWICE”. Uczestniczyło w nich 91 zawodników i 14 zawodniczek, odbyło się 44 walk. Dobrze spisali się nasi zawodnicy walczący w zawodach, w których zanotowali  6 zwycięstw i 3 porażki.Klaudia Simsak wróciła z turnieju bez walki ponieważ nie było dla niej zawodniczki. Jako pierwszy z naszych zawodników wyszedł do walki 14 latek Jakub Szymański, który walczy w wadze +76kg i wygrał z Jakubem Jawornikiem z LKS Myszków. W kolejnych walkach spotkali się: Patryk Skrzypulec (60kg kadet) wygrał z Dominikiem Kleć (Start Częstochowa), Pilc Daniel (75kg senior) wygrał z Szymonem Pawłowskim (Adrenalina Wrocław), Damian Gajda (69kg senior) wygrał z Dawidem Galos (MOSM Bytom), Paweł Borawski (69kg senior) przegrał z Sebastianem Skolarz (TS Czrni Góral Żywiec), Krzysztof Załubski (75kg senior) wygrał z Danielem Przewieślnik (Grupa FightBoxingu z Siemianowice), Radosław Kasprzak (91kg senior) przegrał z Dariuszem Grajdek (LKS Myszków), Mateusz Tabor (91kg senior) wygrał z Majkielem  Wartalskim (GUKS Carbo Gliwice). Dobry początek roku nastraja optymizmem na kolejne starty w imprezach. Następne zawody odbędą się w Katowicach 07.02.2015.

Zdjęcia z zawodów do obejrzeć w naszej galerii.

 


Dodano: 03-02-2015 17:01:36

Sparing szkoleniowy

Sparing szkoleniowy na treningu w FightBoxingu.


Dodano: 03-02-2015 16:15:05

archiwum news 2010-2014