NASI PARTNERZY


 

Stowarzyszenie Centrum Sportów Walki FightBoxing - Dąbrowa Górnicza.

Powstało z inicjatywy Marka Kołakowskiego - byłego zawodnika, trenera boksu i wychowawcy kilku mistrzyń Polski  w boksie, który wraz z grupą osób związanej od dawna z boksem między innymi:  Wiesławem Andrzejczakiem - sędzią, trenerem boksu i działaczem Śląskiego Związku Bokserskiego, Janem Aksamitem - byłym zawodnikiem Górnika Sosnowiec i Victorii Jaworzno, Tadeuszem Bauerkiem - byłym zasłużonym pięściarzem Polskiego Boksu, Joanną Kołakowską - byłą mistrzyni polski w wyciskaniu sztangi na ławeczce,  Robertem Siwkiem, Kingą Materą, Konradem Gliźniewiczem i innymi pasjonatami boksu, postanowili zorganizować zebranie założycielskie, po którym przeprowadzono wszystkie procedury związane z zarejestrowaniem stowarzyszenia. 
W wyniku czego w styczniu 2010 roku klub otrzymał pozwolenie na prowadzenie działalności sportowej i od tego czasu zajmuje się prowadzeniem i realizowaniem swoich zadań i celów sportowych. 
Głównym celem i zadaniem jakie postawili sobie założyciele to, stworzenie warunków do uprawiania sportów walki w szczególności boksu, jak również umożliwianie młodzieży uczestniczenia w treningach i w rywalizacji sportowej po przez starty w różnego rodzaju turniejach, walkach sparingowych, walkach pokazowych itp..


NEWS - AKTUALNOŚCIWynkiki z Mistrzostw Polski w Boksie

 Angelika Krysztoforska i Wiktoria Łabuś mają już pierwsze ”przetarcia” za sobą. Wczoraj wygrały  walki w Bokserskich Mistrzostwach Polski Juniorek i Seniorek, które odbywają się w Grudziądzu od 22-25.02.2018. Wiktoria ( juniorka waga 48kg) pokonała na punkty Karolinę Wróbel z UKS Nowi Polnica, a Angelika ( seniorka 51kg) wygrała przez poddanie w 2 rundzie z Magdaleną Rzeźnik  KS Paco Lublin. Aby zdobyć medal muszą wygrać jeszcze co najmniej  po jednej walce. Powodzenia i gratulujemy !

 


Dodano: 23-02-2018 09:37:23

Nagroda z Urzędu Miasta DG dla Angeliki


Dodano: 16-02-2018 10:03:10

Turniej w Gliwicach

10-11 lutego 2018r. w Gliwicach odbył się Turniej Bokserski Pierwszego Kroku i Eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów. W Pierwszym kroku wystąpił Patryk Raciborski (senior waga 81kg), który wygrał jednogłośnie 3:0 walkę z Michałem Gałuszką z GUKS Carbo Gliwice. W drugiej walce eliminacyjnej, Patryk Kamiński ( junior 69kg) przegrał, ale stoczył dobrą walkę, jednogłośnie 0:3 z Kacprem Martyką z Akademii Boksu R. Gortata. Dwie dziewczyny Daria Cieślik i Wiktoria Łabuś nie boksowały, bo nie było w tych wagach zawodniczek.


Dodano: 13-02-2018 11:41:54

archiwum news 2010-2014